Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, timeforalesson napisał:

Obwód stopy wynosi ok. 26,5 cm, ale nie wiem, czy faktycznie mierzę to w dobrym miejscu, bo przy haluksie moja stopa jest prawie całkowicie płaska. Długość  od dużego palca do pięty (mierząc lekko pod kątem, tak jak na zdjęciu z Twojego linku) wynosi niby 27,5. Szczerze wątpię jednak, żebym zmieścił się w but o numerze 42. Wygrzebałem z szafy jakieś stare derby firmy Madej, co prawda kupione dobre 4 lata temu, ale stopa albo mi nie urosła, albo kupione były za duże (to drugie jest bardziej prawdopodobne). W każdym razie, rozmiar na chwilę obecną wydaje się być dobry. Buty są w rozmiarze 43. Znalazłem jakąś rozmiarówkę w internecie, co prawda but inny, ale marka się zgadza; https://arturo-obuwie.pl/pantofle-madej-3611351-brazowe-lico-p-12796.html Wynika z niej, że noszę but na stopę 28,5.

Wg mnie z tymi wymiarami będzie Cię mocno gniotło, jak już to bierz G ale imo ta marka nie jest dla Ciebie, ale musisz spróbować. Wymiary wymiarami ale każda stopa jest inna i jedno może w teorii pasować lub nie a w rzeczywistości na odwrót. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timeforalesson napisał:

Po konsultacji ze sklepem zdecydowałem, że spróbuję z Gordonami 43. Co jeszcze wypadałoby zakupić? Oczywiście prawidła i...? Mam tylko krem Saphir do brązowej skóry.

Uważaj, bo buty GY`W uzależniają...

2 miesiące temu kupiłem 1 parę... aktualnie mam 4 i kolejne 2 w planach:)

A szkatuła do ich pielęgnacji... pęka w szwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, timeforalesson napisał:

Na kolejne pary przyjdzie jeszcze pora... Bardzo możliwe, że już niedługo ;)

Ten krem się nada? http://www.e-baron.pl/saphir-bdc-baume-1789-ciemny-braz.html Na podanej przez Ciebie stronie polecany jest SAPHIR BDC Creme Pommadier, ale niby ten też ma pigment. A wosk najlepszy będzie ten jak mniemam? https://multirenowacja.pl/renowator-50ml-saphir-renovator-krem-do-skor-licowych.html Szczerze, to ilość tych wszystkich produktów do pielęgnacji mnie przytłacza, jakbym chciał je wszystkie kupić, to cenowo byłyby drugie Gordony :P Ale całkowicie rozumiem, o buty trzeba dbać.

Mała rada kupuj etapami tz w miesiącu pastę krem w następny znów jakiś inny środek i tp jak tak robiłem i robię juz mam trochę rzeczy saphira

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dość sporą kolekcję butów - może nie rekordową, ale sporą. Absolutna podstawa to komplet krem+pasta w kolorach bezbarwnym, czarnym i ciemnobrązowym. Przez wiele lat ograniczałem się do pierwszych dwóch, ale na ciemnobrązowych butach robiły się jasne smugi. Dziś myślę, że może zbyt często je kremowałem - na pewno kolor ciemnobrązowy załatwił sprawę. Do tego miękkie, zużyte koszule i skarpety, po wypraniu :) To jest zestaw minimum.

Od czasu do czasu używam tłuszczu - tylko i wyłącznie do pielęgnacji (impregnacji) niepodzelowanej części podeszwy (do tej stykającej się z podłożem tłuszcz się nie nadaje). Mam także renowator. Już chyba ze dwa lata go nie użyłem. Od czasu, kiedy stwierdziłem, że zbyt często traktowałem buty kosmetykami, ograniczam się do ich polerowania wspomnianymi wyżej szmatkami bawełnainymi - tak długo, jak długo wyglądają dobrze.

Mam też specyfiki do odsalania - u mnie się nie sprawdziły; nie używam. W czasie zimowej pluchy bazuję na dwóch-trzech parach "gorszych" butów, a po sezonie daję zarobić szewcowi. Niektórzy używają nanoprotektora do zamszu przy gorszej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwszy post więc wszystkich chciałbym przywitać. Czy ktoś miał styczność z butami FS 280 które można nabyć na klasycznebuty.pl ? Czy są warte swojej ceny czy lepiej dołożyć do berwick lub gordon? I jeszcze jedno pytanie: berwick 4343 rf posiadają lekko zelową podeszwę jednak zapomniano o czubkach. Czy taką podeszwę i tak trzeba będzie zelować? Ogólnie poszukuję oxfordy czarne. Rozmiarowo noszę 46 ale często widzę, że rozmiar 11 (45) ma wpisane 30cm (czyli jak rozm 46) więc nie jestem pewny czy szukać 45 czy 46. dziękiz a wszystkie odp z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MH_fan napisał:

@Arthi - takie smugi mogą się zdarzyć, ale jedynie w zagłębieniu łączenia podeszwy i cholewki (w samym, brzydkie słowo, rowku), ale absolutnie nie w takiej skali jak na butach, które pokazałeś. Wg mnie kwalifikuje się do wymiany na koszt producenta.

Witam podzielam osad kolegi buty kwalifikacja wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arthi napisał:

@MH_fan, @Darki - dzięki za podpowiedź, buty oddałem bo miałem jeszcze taką możliwość.

 

Witam i bardzo dobrze polecam  Oddam-Kupię -Sprzedam na naszym forum moze coś znajdziesz co cię zainteresuje z butów koledzy nie raz mają prawdziwe ze tak powiem perły w butach (czasem nie trafiony zakup)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję pierwszych brązowych oxfordów.
Czy w cenie do powiedzmy 700 zł, Berwick 3010 w odcieniu Brown będzie najlepszym wyborem ? Niestety na KB na ten moment nie mają rozmiaru 45, który mi pasuje.
Proszę od razu o podpowiedź, jakie podstawowe kosmetyki kupić, aby o buty zadbać, ponieważ nie posiadam nic poza zwykłą pastą do butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lisciofcb napisał:

Witam.
Poszukuję pierwszych brązowych oxfordów.
Czy w cenie do powiedzmy 700 zł, Berwick 3010 w odcieniu Brown będzie najlepszym wyborem ? Niestety na KB na ten moment nie mają rozmiaru 45, który mi pasuje.
Proszę od razu o podpowiedź, jakie podstawowe kosmetyki kupić, aby o buty zadbać, ponieważ nie posiadam nic poza zwykłą pastą do butów.

Berwicki nie tylko w KB są, trochę poszperać i się znajdą.

 

odnośnie kosmetyków to na samej górze tej strony temat był wałkowany. Poza tym jest osobny wątek, który polecam przeczytać, istna skarbnica wiedzy. Wymiana doświadczeń i sposobów dbania o buty.

Co do podstawowego zestawu to prawidła, szczotki, krem i pasta. Na bawełnianą szmatkę stary tshirt się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach tej kwoty masz jeszcze Crownhille oraz chyba Meermina i Shoepassion. Jeśli chodzi o Berwicki to możesz jeszcze szukać w sklepie Tomka Milera, często są jakieś preordery. Co do pielęgnacji to prawidła, krem i pasta powinny starczyć, ewentualnie renowator i coś do mycia (cleaner/mydło/renomat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renowator to raz na jakiś czas, wręcz 3 czy 4 razy w roku, więc nie jest niezbędny. Mydło czy cleaner to też bardzo sporadycznie, więc w podstawowym secie do odpuszczenia. Jak już coś do czyszczenia to może być balsam saphira, czyści i odżywia skórę.

wszak jednak w pierwszej kolejności krem plus pasta. Krem odpowiednio zadba o skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Tomka Milera widzę, że jest preorder i do tego pasek gratis, więc całkiem sensowna oferta.

Spytam jednak osoby mające większą wiedzę w temacie - która marka wypada lepiej w bezpośrednim zestawieniu, Berwick czy Meermin ? Berwicki 3010 w rozmiarze 10,5 już mierzyłem i generalnie było ok, pytanie czy Meermin ma podobną rozmiarówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meerminy moim zdaniem wydają się lepszymi i ładniejszymi butami, ale są dużo węższe i mają niższe podbicie. Na mnie Berwicki tęgości G 6,5 są całkiem ok, natomiast Meerminy na kopycie Elton w rozmiarze 7 były jednak sporo za ciasne. Ewentualnie możesz próbować meerminy o cały rozmiar większe, jeśli masz w miarę wąską stopę i te Berwicki, które mierzyłeś na szerokość i w podbiciu miały jeszcze zapas. Jak były na styk na szerokość i przyszwa całkiem się nie schodziła to raczej bym nie kombinował i brał Berwicki na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Meerminy były dostępne w PL byłoby łatwiej testować: zamówić, mierzyć i ewentualnie wymienić. Mierzyłem oprócz tych 3010 także model 2428 i on już dość mocno mi opinał stopę, więc obawiam się, czy z Meerminami nie byłoby podobnie, choć z tą marką kompletnie nie mam żadnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam prostych, klasycznych brązowych oxfordów lub derby, na dobrą sprawę "na wczoraj", więc pomyślałem, że może zasięgnę porady tutaj.

Problem polega nie tylko na tym, że mam niewiele już czasu, ale także dość ograniczony budżet, a wiem, że za dobre buty trzeba zapłacić trochę więcej niż to co mam do dyspozycji, czyli 400-500zł. Jeśli już coś znajduję w moim budżecie (np. oxfordy lub monki - które byłyby też moim pierwszym wyborem - z Partenope, to z kolei nie ma już mojego rozmiaru, 27.3 cm).

Na takim zalando wybór jakiś w tym przedziale jest, ale jakość tego obuwia, zdaje się, pozostawia trochę do życzenia? Chyba, że któryś konkretny model Kiomi np. zdałby tutaj egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.