Gość grzesiek

Buty, trochę taniej

4620 postów w tym temacie

Panowie, czy kojarzycie marki sprzedawane na Yooxie, takie jak Calpierre, Willy, Murphy, El Franco, Thompson? Niestety, wypadło mi dorosnąć i za kilka miesięcy będę potrzebował swoich pierwszych w życiu czarnych oxfordów. Bardzo nie lubię czarnych butów, będę je zakładać pewnie raz na kilka lat, w związku z czym jestem otwarty na propozycje. Coś z Yooxa, Samuel Windsor, Królewski Herb, jakieś sieciówki? Na Yooxie widziałem kilka modeli po ok. 80 Euro, Samuel Windsor najprostsze oxfordy sprzedaje po 40 funtów. Im mniej zapłacę, tym lepiej. Jeśli nie znajdę niczego ciekawego, to kupię jakieś najprostsze Berwicki lub Loaki z najniższej linii, ale wolałbym zapłacić połowę tego. Widziałem L1 kiedyś na żywo i wolałbym nie płacić za takie buty 600PLN, w mojej opinii nie są tyle warte, a mniej więcej tyle kosztują. Będę wdzięczny za opinie.  Aha, jasne, najlepiej dorzucić do Yanko, ale zwyczajnie nie mam serca do czarnych butów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naprawdę nikt nie ma niczego do powiedzenia?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Manolete - o markach butowych na Yooxie było tu i ówdzie, można użyć wyszukiwarki. Z wymienionych przez ciebie testowałem Calpierre i jest to solidna podstawowa półka, w cenach Yooxowych na pewno warto uwagi, ale rozmiarówkę mają bardzo zawyżoną jak na włoskie standardy - moim zdaniem pełny numer w porównaniu do np. Doucal's (kolejna sensowna marka z Yooxa i TKMaxxa) tj. 43 Calpierre = 42 Doucal's. Przyzwoitą jakość w przyzwoitej cenie oferują też L&G (miejscami bardzo tanie) czy Borgioli (acz tam dość często odważna stylistyka). Przy kupowaniu butów w ciemno online musisz się liczyć z tym, że raczej zwrócisz, niż zatrzymasz, no ale na Yooxie masz zazwyczaj darmową wysyłkę i zwroty.  Potestować warto.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na reklamie na fb pojawiła mi się reklama butów marki conhpol, a konkretnie:
https://conhpolelite.pl/h00c-0239-zn60-00p28-wi-c5-9bnia92717.html

znacząco odbiegają wyglądem (pozytywnie) od większości butów producenta dodatkowo cena jest kusząca. Stąd moje pytanie. Czy ktoś użytkował buty tej marki i może się podzielić odczuciami ?

Z góry dzięki za odpowiedź

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

przecież ten w/w but wygląda jak kalosz...

za 429zł ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie przesadzajmy, tragedii nie ma. Tylko czy nie lepiej poszukać czegoś w np. TK Maxxie?

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Głównie dlatego pytam, ponieważ:

1. nie do końca wiem, gdzie mogę jeszcze tego typu butów szukać (w tej półce cenowej)
  2. możliwe, że nie dostrzegam pewnych wad, "brzydot", które inni zauważą od razu :)
  3. pierwszy raz zauważyłem markę conhpol, a wpisów na forum o niej praktycznie nie ma

Zależy mi na wiśniowych/śliwkowych loafersach ze skóry licowej w okolicach 300-400 zł, zainspirowały mnie https://www.crownhillshoes.com/men/penny-loafers-shoes-burgundy-the-montpellier 

Dzięki za podpowiedź z TK :)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio w TK były bardzo ładne loafersy, też wiśniowe firmy Bass za 270 zł

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te bassy mają słabiutką skórę, plastik.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć,

Spróbuj poszukać w TK - ostatnio były bardzo podobne za dużo mniejsze pieniądze (ja zapłaciłem 99zł).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobacz w massimo dutti . Teraz jest wyprzedaż

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Napisano (edytowane)

54 minuty temu, Profumo napisał:

Zobacz w massimo dutti . Teraz jest wyprzedaż

Czy te z MD nie  będą gorsze jakościowo?

Edytowane przez Sanctim
Niedokoczony post
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, Sanctim napisał:

Czy te z MD nie  będą gorsze jakościowo?

Mam dwie pary MD. I ciekawy problem w obydwu - odklejający się obcas. Nawet po naprawie w zakładzie szewskim, przyklejenie i dodatkowe gwoździe, po kilku miesiącach problem się ponownie pojawił. To świadczy wg mnie o wadliwej konstrukcji buta - pojawiają się jakieś dodatkowe naprężenia odrywające obcas. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
42 minuty temu, Awopiotr napisał:

Mam dwie pary MD. I ciekawy problem w obydwu - odklejający się obcas. Nawet po naprawie w zakładzie szewskim, przyklejenie i dodatkowe gwoździe, po kilku miesiącach problem się ponownie pojawił. To świadczy wg mnie o wadliwej konstrukcji buta - pojawiają się jakieś dodatkowe naprężenia odrywające obcas. 

Takie miałem obawy, "zewnątrz" buty od MD nie wyglądają tak źle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie no. Ja nie twierdzę że massimo to super buty. Ale teraz za 229 zł można dostać mokasyny , które są z prawdziwej skóry, przynajmniej skóra złamie się jak powinna. W tej cenie to nic innego nie widziałem 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W TK potwierdzam - jeszcze w niedzielę widzieliśmy kilka b.podobnych modeli. Mój narzeczony nawet dość długo ja oglądał i przymierzał.. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta