Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie posiadam butów tej marki, ale raczej uchodzi za sensowną, choć pamiętam, że forumowicze zgłaszali problemy.

W powyższym wątku nawet jest zdjęcie butów, które chcesz kupić. Meka to jedna z linii firmy Nord.

Fason tych butów może być według mnie. Na pewno są milion razy ładniejsze niż te od Lasockiego. Osobiście nie wybrałbym granatowych, tylko brązowe, ale to już kwestia indywidualnych upodobań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/07/2017 at 5:03 PM, mosze said:

Na zdjęciu, z tej perspektywy, prezentują się ładnie. Oczywiście trzeba zaakceptować zanikające ażurowanie :) Jednak sam fakt niskiej ceny nie jest dla mnie argumentem, jeśli na żywo oceniłbym, że są marnej jakości i szybko ulegną biodegradacji. Z perspektywy mogę powiedzieć, że najchętniej zakładam buty najdroższe (najlepiej się prezentują po wielu wyjściach).

Ja pewnie kupię sobie Berwick'i w brązie za jakiś czas (pewnie jak użyje swoje czarne oxfordy od nich). Te mają konkretne przeznaczenie - byłoby mi mega żal jakbym zniszczył najdroższe buty. A tych mniej szkoda po prostu z racji na cenę :) Porównywałem je do butów z h&m (podobnych cenowo) i wydawały się trwalsze.

Tutaj więcej zdjęć (czasem ładuje się model czarny, bo ten się wyprzedał):

https://www.zara.com/pl/pl/wyprzedaż/mężczyzna/buty/skórzane-buty-wizytowe-z-dziurkowaniem-c649502p4251004.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, krzysiekw napisał:

Ja pewnie kupię sobie Berwick'i w brązie za jakiś czas (pewnie jak użyje swoje czarne oxfordy od nich). Te mają konkretne przeznaczenie - byłoby mi mega żal jakbym zniszczył najdroższe buty. A tych mniej szkoda po prostu z racji na cenę :) Porównywałem je do butów z h&m (podobnych cenowo) i wydawały się trwalsze.

Dobre buty się nie niszczą - zużywają się, oczywiście, widać ślady, ale nie niszczą się w tym sensie, że się psują czy przestają się nadawać.

A buty z Zary odradzam - wyrzucanie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, mosze said:

Dobre buty się nie niszczą - zużywają się, oczywiście, widać ślady, ale nie niszczą się w tym sensie, że się psują czy przestają się nadawać.

A buty z Zary odradzam - wyrzucanie kasy.

No ale dalej jest to skóra podatna na uszkodzenia mechaniczne i/lub podatna na płyny i inne żywioły :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie Berwicki mają fatalną skóre tzn właściwie chyba zrobioną aperturę. Niestety zbyt późno to zauważyłem...także tego oczy trzeba mieć dookoła....

Miałem kiedyś buty z Zary, skórzane wewnątrz i zewnątrz, z gumową podeszwą, nie do zajechania- nie wiem w jaki sposób można by tą skórę uszkodzić,  tak twarda że jednocześnie dzięki twardej podeszwie buty właściwie się nie łamały :) coś mocniejszego niż loafersy grain od Berwicka jeżeli ktoś wie o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 14:27, M.Borkowski napisał:

Panowie, dobre ładne monki do ok 300zł czy to możliwe?

w próchniku jest promocja na monki:

http://sklep.prochnik.pl/buty/5685-buty-shl-monki-1.html

Na pewno lepsza skóra niż HM/Zara/MD i inne sieciówki. Prawdopodobnie coś lepszego w tej cenie dostaniesz tylko w TK Maxx (jak będziesz miał szczęście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, gonzoou napisał:

w próchniku jest promocja na monki:

http://sklep.prochnik.pl/buty/5685-buty-shl-monki-1.html

Na pewno lepsza skóra niż HM/Zara/MD i inne sieciówki. Prawdopodobnie coś lepszego w tej cenie dostaniesz tylko w TK Maxx (jak będziesz miał szczęście)

Od Zary może lepsze, ale od MD niekoniecznie. Ogólnie - brzydkie; kopyto inspirowane ogonem bobra (i nie jest to zaleta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gonzoou napisał:

w próchniku jest promocja na monki:

http://sklep.prochnik.pl/buty/5685-buty-shl-monki-1.html

Na pewno lepsza skóra niż HM/Zara/MD i inne sieciówki. Prawdopodobnie coś lepszego w tej cenie dostaniesz tylko w TK Maxx (jak będziesz miał szczęście)

Przetarłem oczy ze zdumienia, gdy zobaczyłem cenę początkową 800zł. ;) Ale potem przyszła chwila refleksji i pomyślałem sobie - no tak, przecież to wszystko jest tak obliczone, że sprzedadzą je dopiero przy 70-80% procentowej zniżce, gdy cena osiągnie 200zł lub mniej, a klient będzie wniebowzięty, bo kupił buty za ćwierć ceny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te prochnikowe monki od kilku miesiecy. Nosi sie je bardzo dobrze, są wygodne, pasują do jeansow i chinosow. Wyglądają całkiem spoko, wyściółka dobrej jakości, dobrze przyjmują kosmetyki. Łatwiej mi bylo na nich zrobić prawie lustro niż na moich berwickach albo yankach żony. Z minusów bardzo slabej jakości obcas, szybko się zużywa. Podeszwa mam wrażenie imituje skórę. Zobaczcie na zdjęciu. Zapłaciłem za nie 400zł jako alternatywa innych sieciowek. Całkiem je lubię, chociaż nie wiem, czy obecnie nie wolałbym dopłacić do czegos z GYW.

 

Edit: swoją drogą na herring shoes są dość fajne wyprzedaże. Sam zakupiłem zamszowe loake w cenie z wysyłką -500zł.

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=7&shoeid=13478

IMG_20170515_161853.jpg

Edytowane przez Budrys
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

full/semi brogues do 800PLN w raczej jasnym brązie/koniaku?

 

Wiem o https://sklep.klasycznebuty.pl/308,berwick-3561-tan-ls.html ale czytając wątek o Berwicku jestem przerażony ile problemów z jakością w Berwickach występuje.

Może http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=3975 ? Ale tych chyba nie rozjaśnię tak, jakbym chciał.

Zachwyca mnie kolor tych http://www.shoepassion.pl/eleganckie-buty-meskie/no-565.html ale ciut przekraczają budżet jaki planuję wydać (choć to nie oznacza, że nie mogę go zwiększyć, jeśli argumenty przeważą).

Może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedną parę Berwickow, więc nie mam większych doświadczeń z jakością. Nic negatywnego nie zaobserwowalem. Natomiast w tym budżecie fajne są właśnie Berwicki, te:

http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia-kopia-kopia-2-kopia.html

Użytkuje te same w ciemnym brązie i są bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym kupić swoją tak naprawdę pierwszą dobrą parę oxfordów. Jestem oczywiście trochę rozdarty ponieważ chyba jak każdy wolałbym wydać 400 zł niż 700 zł, które sobie założyłem a i tak wcześniej miałem zamiar przeznaczyć na zakup mniejszą sumę. Dla niektórych pewnie za takie pieniądze nie da się kupić czegoś zadowalającego ale dla mnie to i tak bardzo duża suma. Buty będą bardzo sporadycznie użytkowane, myślę że liczba okazji w ciągu roku zamknie się do policzenia na palcach jednej ręki. 

W głowie przewijały mi się różne marki, od Królewskiego Herbu przez Partenope i Crownhill po Meermin. Jednakże KH chyba cieszy się złą sławą, Partenope podobnie chociaż ich modele naprawdę mi się spodobały. Crownhill już trochę mniej, a z kolei Meermin nie do końca do mnie przemawia z racji takiej, że wolałbym polski sklep w razie konieczności wymiany na inny rozmiar. 

Poniżej zamieszczam linki do interesujących mnie modeli.

Partenope Oxord #1

Partenope Oxord #2

Crownhill The New York

Crownhill The Chicago

Meermin

Mam nadzieję, że ktoś wprowadzi takiego laika jak ja na właściwe tory i poratuje dobrą radą. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, De Lasalle napisał:

Odradzam Meermin, jeżeli to Twoja pierwsza para goodyerowskich butów. Prawdopodobnie będziesz dobierał rozmiar nieco na oślep, możesz nie trafić, a odsyłanie do Hiszpanii lepiej sobie darować. W ogóle kontakt z nimi jest niełatwy. 

Odsyłke w razie potrzeby refunduje Paypal .

Z kontaktem nie ma problemu ( ja nie miałem do tej pory ) .

W przypadku wymiany wyślą za free .

Z rozmiarami jak wszędzie , na początku kupujesz trochę w ciemno , im więcej poczytasz przed zakupem tym ryzyko będzie mniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.