Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Manolete napisał:

 

Nie wiem, jak Crownihille, ale Loaki są w mojej ocenie dosyć wąskie. Te miałem na nogach, a sam mam podobny model (highgate) i z całą pewnością nie są to modele na szersze stopy.

Tzn. Loake sa na kopycie F, ktore jest z definicji na mnie za waskie, wiec bralem do tej pory o pol rozmiaru za duze i bylo ok. Mam trzewiki zamszowe od Loake wlasnie w rozmiarze 9 UK, z wkladka. Sugerujesz, ze sa wezsze niz typowe kopyto F w Loake?

 

Mam problem z butami na lato, bo poza loafersami nie ma nic do wyboru praktycznie, a szukam czegos wygodnego.

Myslalem jeszcze o czyms takim: http://www.herringshoes.co.uk/herring/murlo_driving-moccasin/brown-grain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2017 o 19:35, Anachronis napisał:

Tzn. Loake sa na kopycie F, ktore jest z definicji na mnie za waskie, wiec bralem do tej pory o pol rozmiaru za duze i bylo ok. Mam trzewiki zamszowe od Loake wlasnie w rozmiarze 9 UK, z wkladka. Sugerujesz, ze sa wezsze niz typowe kopyto F w Loake?

 

Mam problem z butami na lato, bo poza loafersami nie ma nic do wyboru praktycznie, a szukam czegos wygodnego.

Myslalem jeszcze o czyms takim: http://www.herringshoes.co.uk/herring/murlo_driving-moccasin/brown-grain

Nie wiem, czy jest węższe, ale bym nie ryzykował. No i poza wszystkim Crownhille są ładniejsze (w mojej ocenie). Z jakością chyba podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem secondcy meermina na kopycie olfe - https://www.meermin.es/en/10151311130000se-13-101513-copper-antique-calf-e-cobre.html

Niestety nie jest to moje kopyto. Mam wąską stopę w śródstopiu i czuję się w tym bucie jakby był za duży, za szeroki. NIemniej jednak zakochałem się w tym bucie. Podoba mi się jak nie wiem co. Chciałbym kupić analogiczne (kolor, styl). Czy możecie mi podpowiedzieć co było by dobrym wyborem. Budżet zakładam do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rabbit23 zorientuj się w tym poście @fan_dobrego_buta 

czy przypadkiem nie ma Twojego rozmiaru modelu Edward II. 200 funtów za takie buty, nawet seconds, to niesamowita okazja. Sam kupowałem za około 1000 złotych ten model, seconds i są to jedne z moich najładniejszych i najlepszych butów. Kilka zdjęć na zachętę (kolory różnią się mocno, bo zdjęcia robione w bardzo rożnym świetle)

image.thumb.jpg.301ed9b8260fa37f247bd69d6d47542f.jpg

IMG_9352.thumb.JPG.026fa3fa49e830b722346e09f52ef996.JPG

IMG_7552.thumb.JPG.d7705ec27876798be19acc57d7f7dd02.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji mojego pierwszego postu na forum chciałbym wszystkich powitać i z góry podziękować za porady.

Mam ślub 1.07 i z tej okazji postanowiłem zainwestować w lepsze buty. Wybór padł na Crownhill New York bezpośrednio u producenta. Niestety, dostarczone mi buty miały uszkodzone obcasy, co sprzedawca na początku olał, a następnie zaproponował 10EUR rabatu na następne zamówienie. Obecnie widzę, że nie dojdziemy do porozumienia w sprawie wymiany wad i butów tych na wesele nie będę miał.

W związku z tym nieoceniona będzie Panów sugestia, co mogę zamówić w trybie pilnym i przy okazji mnie nie zawiedzie :) Czytałem trochę to forum i mam swoje typy ale sprawa z racji szybko mijającego czasu ma już charakter braku możliwości kolejnej pomyłki. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Przeglądając allegro znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6836451573#thumb/1

Patrząc wizualnie są to klasyczne brogues z zamkniętą przyszwą. Co o takim zakupie myślicie? Co tracę kupując te buty (cena 300PLN) w stosunku do np. Gordon and Bros 2506 (580 PLN) lub Berwick 3561 (700PLN)? Chodzi mi o porównanie ceny w stosunku do jakości. Płacę 3 stówki dostaję X, płacę 600 stów dostaję dodatkowo Y.

Muszę dopytać sprzedającego czy buty są w całości ze skóry (cholewka, futrówka, podeszwa). Zdanie z opisu aukcji „MĘSKIE PÓŁBUTY W CAŁOŚCI WYKONANE ZE SKÓRY NATURALNEJ”, ale IMO podeszwa nie jest skórzana. O co jeszcze warto dopytać sprzedającego? Jakie informacje będą pomocne w ocenie stosunku ceny do jakości? Cena jest kusząca, pytanie, czy warto….

Wszelkie uwagi mile widziane.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, embi napisał:

Z okazji mojego pierwszego postu na forum chciałbym wszystkich powitać i z góry podziękować za porady.

Mam ślub 1.07 i z tej okazji postanowiłem zainwestować w lepsze buty. Wybór padł na Crownhill New York bezpośrednio u producenta. Niestety, dostarczone mi buty miały uszkodzone obcasy, co sprzedawca na początku olał, a następnie zaproponował 10EUR rabatu na następne zamówienie. Obecnie widzę, że nie dojdziemy do porozumienia w sprawie wymiany wad i butów tych na wesele nie będę miał.

W związku z tym nieoceniona będzie Panów sugestia, co mogę zamówić w trybie pilnym i przy okazji mnie nie zawiedzie :) Czytałem trochę to forum i mam swoje typy ale sprawa z racji szybko mijającego czasu ma już charakter braku możliwości kolejnej pomyłki. Dzięki!

Na Twoim miejscu kupiłbym buty u Herringa - do mnie przyjeżdżały następnego dnia po zakupie (kupiłem tam 2, może 3 pary)!

Jeżeli nie będą pasowały, to zdążysz je nawet odesłać, zamówić inne i jeszcze je otrzymać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Mara

Podejrzewam, że forumowicze nie korzystali z oferty w.w. producenta, można chyba jednak zaryzykować następujące stwierdzenia:

- brzydszy, tandetny wygląd na żywo  (raczej bezdyskusyjne)

- niska jakość materiałów i wykonania - niższy komfort, zapach, współpraca z kosmetykami 

 - niska trwałość - szybsza erozja lica oraz deformacja kopyta 

- mała wiarygodność sprzedawcy (wątpliwe zapewnienia w stylu 100% skóra cielęca)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Zajac Poziomka said:

@rabbit23 zorientuj się w tym poście @fan_dobrego_buta 

czy przypadkiem nie ma Twojego rozmiaru modelu Edward II. 200 funtów za takie buty, nawet seconds, to niesamowita okazja. Sam kupowałem za około 1000 złotych ten model, seconds i są to jedne z moich najładniejszych i najlepszych butów. Kilka zdjęć na zachętę (kolory różnią się mocno, bo zdjęcia robione w bardzo rożnym świetle)

 

IMG_9352.thumb.JPG.026fa3fa49e830b722346e09f52ef996.JPG

 

Są piękne, masz rację. Drogie trochę, 200 funtów. Hmm... czy to jest ten model: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?brandid=6&shoeid=7067 Kolorystycznie wygląda zupełnie inaczej.

NIe znam rozmiarówki, mam stopę dlugości 280mm.

 

BTW
Spodnie wyglądają dokładnie jak moje od havany z SuSu. Właśnie o takim zestawieniu myślałem, więc trafiłeś po stokroć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Bexley zaczął (7-28.06.2017) "private sale" dla zarejestrowanych użytkowników. Sporo modeli po 99 Euro a na te nie objęte promocją zniżka na 129 Euro.

Czy ktoś wie czy później należy spodziewać się normalnej wyprzedaży za 69 Euro?
pozdrawiam
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rabbit23 napisał:

Są piękne, masz rację. Drogie trochę, 200 funtów. Hmm... czy to jest ten model: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?brandid=6&shoeid=7067 Kolorystycznie wygląda zupełnie inaczej.

Tak, to te buty. Zdjęcia "studyjne" na stronie Herring Shoes są kiepskie i często mają przekłamane kolory. Zobacz na ostatnie zdjęcie - tam już buty mają podobny kolor (biorąc poprawkę na to, że zdjęcie było robione w pomieszczeniu). Możesz wpisać w grafiki google "herring edward ii" - wyskoczy jeszcze kilka zdjęć. 200 funtów to faktycznie sporo, ale mieści się w zaproponowanym przez Ciebie budżecie do 1000 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Chce kupic zamszowe oxford brogues, ciemny brąz, dosc klasyczny model buta. Chcę kupic tanio czyli za nie wiecej jak 700. Przejrzałem ofertę sklepów i jedyne co znalazłem i co jest bardzo wygodne i leży idealnie to Loake 202ds L1. Wiem ze ta seria jest krytykowana, ale w zeszłym roku wpakowałem sie w 2 pary butów z których jedne tu chwalone zrobiły mi haluksy, a drugie mi gniota palce delikatnie. Trzecie raz ok raz ciasne, wiec juz średnio mnie jakość obchodzi ( w granicach butów o których tu rozmawiamy oczywiscie) wiec chce cos co bedzie jakościowo ok ale i nie zbankrutuje. Berwick i GB odpadają ze względu na niedopasowane kopyta do mojej stopy. W Yanko nawet najszersze nie wytrzymam dłużej niz 5 minut.

 

kupic Loake czy szukać dalej? Cena to 670.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Zajac Poziomka said:

Tak, to te buty. Zdjęcia "studyjne" na stronie Herring Shoes są kiepskie i często mają przekłamane kolory. Zobacz na ostatnie zdjęcie - tam już buty mają podobny kolor (biorąc poprawkę na to, że zdjęcie było robione w pomieszczeniu). Możesz wpisać w grafiki google "herring edward ii" - wyskoczy jeszcze kilka zdjęć. 200 funtów to faktycznie sporo, ale mieści się w zaproponowanym przez Ciebie budżecie do 1000 złotych.

Mieści się w budżecie i jestem gotów wydać tyle na takie buty. Martwi mnie jednak to, że już jedne secondsy kupiłem na podstawie zdj i szacowania rozmiaru. Nie mam jak odnieść mojej stopy do żadnego z modeli/kopyt służących tu jako wskaźnik. Nie chcę znowu kupować w ciemno. Czy AS'y da się gdzieś we Wrocławiu przymierzyć lub co będzie najbliższe? Na pewno mamy sklep Brogs i jakiś wybór Loake/Brewicków na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9.06.2017 at 7:08 AM, eye_lip said:

AS nie ma w Polsce.

 

Myśle, że te AS'y na razie odpuszczę, aczkolwiek bardzo mi się podobają. Nie chce jednak kupować kolejnych, ktorych nie da się wymienić ani przymierzyć przed zakupem. Już jedne takie (również piękne) mam w pudełku.

Niemniej jednak musze ruszyć na zakupy, żeby nie zaśmiecać tutaj, to przerzucam swoje pytanie do nowego wątku:


Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez rabbit23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kojarzycie marki sprzedawane na Yooxie, takie jak Calpierre, Willy, Murphy, El Franco, Thompson? Niestety, wypadło mi dorosnąć i za kilka miesięcy będę potrzebował swoich pierwszych w życiu czarnych oxfordów. Bardzo nie lubię czarnych butów, będę je zakładać pewnie raz na kilka lat, w związku z czym jestem otwarty na propozycje. Coś z Yooxa, Samuel Windsor, Królewski Herb, jakieś sieciówki? Na Yooxie widziałem kilka modeli po ok. 80 Euro, Samuel Windsor najprostsze oxfordy sprzedaje po 40 funtów. Im mniej zapłacę, tym lepiej. Jeśli nie znajdę niczego ciekawego, to kupię jakieś najprostsze Berwicki lub Loaki z najniższej linii, ale wolałbym zapłacić połowę tego. Widziałem L1 kiedyś na żywo i wolałbym nie płacić za takie buty 600PLN, w mojej opinii nie są tyle warte, a mniej więcej tyle kosztują. Będę wdzięczny za opinie.  Aha, jasne, najlepiej dorzucić do Yanko, ale zwyczajnie nie mam serca do czarnych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.