Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

No faktycznie, spamer ze mnie pierwszoligowy. :) A tak na serio, to naprawdę szukam eleganckich szarych butów, ale średnio mi idzie wybór takowych, bo zawsze chodziłem w jakichś cichobiegach. I skoro twierdzicie, że te buty z linka są takie okropne, to poproszę o podpowiedź - gdzie mogę kupić szare (tak, chcę szare) porządne, eleganckie buty do 400 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie jak już sobie spamujemy.

 

Odnotowałem (ale bez wielkiego researchu ofc), że w tych sieciówkach z kategorii butów eleganckich to niemal same derby, mało butów z zamkniętą przyszwą. Z czego to wynika? Stopy z wyższym podbiciem mają przeważnie nasi rodacy, stąd takie łatwiej sprzedać? Łatwiejsze bądź tańsze to w produkcji? Bądź taka moda?

Nie chcę, żeby to idiotycznie zabrzmiało, ale zacząłem odnosić wrażenie, że to jeden z wyznaczników posiadania butów trochę wyższej klasy niż z sieciówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Danek napisał:

No faktycznie, spamer ze mnie pierwszoligowy. :) A tak na serio, to naprawdę szukam eleganckich szarych butów, ale średnio mi idzie wybór takowych, bo zawsze chodziłem w jakichś cichobiegach. I skoro twierdzicie, że te buty z linka są takie okropne, to poproszę o podpowiedź - gdzie mogę kupić szare (tak, chcę szare) porządne, eleganckie buty do 400 złotych.

Właściwie to jest zasada ( dotyczy oczywiście butów klasycznych i eleganckich) , ze butów w kolorach szarym i niebieskim nie ma. Nie wymyślono takich. Są tylko czarne i odcienie brązu. Oczywiście obecnie jest trochę zmiękczona, zwłaszcza jezeli chodzi o granat. Ale do garnituru to dalej nie ma tych kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W baaardzo staromodnych butach formalnych, na guziki, któych się dłonią zapiąć nie dało i potrzeba było specjalnych haczyków do zapinania, a zakładanie butów zajmowało pół godziny, górna część cholewki była z szarego zamszu i na tym szarość w eleganckim obuwiu się w dużej mierze kończy, vide Button-Boot-with-Grey-Suede.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezduszna opcja; ja oddałbym bezdomnemu.

 

 

Nowe wyglądają jak na zdjęciu, po chwili użytkowania będą...

Nie, nie będą wyglądać i palce dotkną piszczeli

 

Szanujmy bezdomnych i ich stopy, najczęściej im się przydają

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S.W. napisał:

Nowe wyglądają jak na zdjęciu, po chwili użytkowania będą...

Nie, nie będą wyglądać emoji16.png i palce dotkną piszczeli emoji12.png

 

Szanujmy bezdomnych i ich stopy, najczęściej im się przydają emoji102.png

Chyba nie rozumiem tego wpisu. Czy kolega próbował być zabawny i opowiedzieć dowcip?

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Chyba nie rozumiem tego wpisu. Czy kolega próbował być zabawny i opowiedzieć dowcip?

Też nie zrozumiałem; jakiś czas temu przeczytałem ten post z dwa razy i zniesmaczony powędrowałem dalej...

Teraz mimochodem przymusiłeś mnie by te "wywody" kolegi przeanalizować powtórnie! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Profumo napisał:

Właściwie to jest zasada ( dotyczy oczywiście butów klasycznych i eleganckich) , ze butów w kolorach szarym i niebieskim nie ma. Nie wymyślono takich. Są tylko czarne i odcienie brązu. Oczywiście obecnie jest trochę zmiękczona, zwłaszcza jezeli chodzi o granat. Ale do garnituru to dalej nie ma tych kolorów.

No jest jeszcze Oxblood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzysiekw napisał:

Cześć, kupiłem buty i mam wątpliwości odnośnie rozmiaru - 41 był dosyć długi, 40 jest ok ale czy nie jest za mały. Załączam jak wyglądają zawiązane buty na nodze. Co myślicie?

Buty_-_wolinskikrzysztof_gmail_com_-_Gmail.png

Wyglądają fatalnie, spróbuj kopyto o większej szerokości.

A następnym razem umieszczaj proszę posty we właściwych wątkach; wątek o dopasowaniu obuwia już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, mosze said:

Wyglądają fatalnie, spróbuj kopyto o większej szerokości.

A następnym razem umieszczaj proszę posty we właściwych wątkach; wątek o dopasowaniu obuwia już jest.

Nie widzę takiego wątku, chętnie bym z niego skorzystał. 

Czy przy butach będzie jakaś informacja odnoście kopyta, żebym mógł porównać.

W takim razie odnośnie tego wątku "Buty, trochę taniej" dalej poszukuje butów czarnych, do ślubu. Polecicie coś w rozsądnej cenie na moją nogę? To będą pierwsze droższe buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Aron said:

Musisz jeszcze określić liczbowo, jaka to jest rozsądna cena.

Mogę powiedzieć tak - udało mi się kupić Gordon and Bros za niecałe 300zł, te powyższe za 360zł. Niestety jak widać nie trafiłem z rozmiarem. Byłoby super za taką cenę kupić, ale wiem że to były okazje i pewnie trzeba liczyć ok. 500zł. Coś da się znaleźć w tych cenach? Dodam, że nie potrzebuje ich na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, May 09, 2017 o 14:10, Danek napisał:

No faktycznie, spamer ze mnie pierwszoligowy. :) A tak na serio, to naprawdę szukam eleganckich szarych butów, ale średnio mi idzie wybór takowych, bo zawsze chodziłem w jakichś cichobiegach. I skoro twierdzicie, że te buty z linka są takie okropne, to poproszę o podpowiedź - gdzie mogę kupić szare (tak, chcę szare) porządne, eleganckie buty do 400 złotych.

Szare tak, do 400 nie, aczkolwiek niewiele drożej i w promocji:

https://sklep.klasycznebuty.pl/452,berwick-2428-grey-calf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, krzysiekw napisał:

A co myślicie o takich butach: https://www.eobuwie.com.pl/polbuty-vagabond-hustle-4363-101-20-black.html. Będą lepiej leżały na mojej nodze?

No i dodatkowe pytanie - normalnie noszę 41, a wiekszosc wizytowych butów jest za długa i lepsza długość 40. Mierzyłem stopę i mam ok. 26,5cm w skarpecie.

To są derby - buty, które nie nadają się na oficjalne okazje, a Ty, szukając butów do ślubu, musisz szukać oxfordów (typ buta, które przymierzałeś na 1 zdjęciu - potrzebujesz jednak buta bardziej dopasowanego do twojej nogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.