Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Hargin napisał:

Przetarcie szwów nie świadczy o podatności na ścieralność kruponów. Ja w swoich Crockett&Jones szwy z przodu starłem przy 3 wyjściu i od tego momentu ubytki nie postepują. 

Żabek tak jak gumowych spodów nigdy nie stosowałem. 

Ciekawe ile osób wychodziło skórzane spody do korka? Zdecydowanie rzadko pokazywana okoliczność, a koło "niezelujących" jest całkiem spore. 

Ok, skoro to jeszcze nie dyskwalifikuje, to powiem tak - po pół roku moich pierwszych levetów czubek starł się tak, że zaczynała się zdzierać już skóra cholewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Steppenwolf napisał:

Ok, skoro to jeszcze nie dyskwalifikuje, to powiem tak - po pół roku moich pierwszych levetów czubek starł się tak, że zaczynała się zdzierać już skóra cholewki.

Nie zrozumieliśmy się. Piszesz o fatalnych kruponach w G&B, a powinieneś pisać o fatalnym kruponie w SWOICH G&B. Piszesz, że ABSOLUTNIE trzeba zelować skórzane krupony, a powinieneś napisać, że można i pomaga to uniknąć fobii nadmiernego ścierania. 

Dużo ludzi czyta to forum i koduje takie nieodpowiedzialnie kategoryczne wypowiedzi. Stąd się biorą mity i bajki. Potem sprostowania do sprostowań i robi się z tego niezły bałagan w treści. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hargin napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Piszesz o fatalnych kruponach w G&B, a powinieneś pisać o fatalnym kruponie w SWOICH G&B. Piszesz, że ABSOLUTNIE trzeba zelować skórzane krupony, a powinieneś napisać, że można i pomaga to uniknąć fobii nadmiernego ścierania. 

Dużo ludzi czyta to forum i koduje takie nieodpowiedzialnie kategoryczne wypowiedzi. Stąd się biorą mity i bajki. Potem sprostowania do sprostowań i robi się z tego niezły bałagan w treści. 

No przepraszam, ale takie podchodzenie do sprawy podważa jakikolwiek sens pisania recenzji z poziomu indywiduwalnego. Nie wiem też dlaczego nie miałbym mieć prawa do kategorycznej opinii. Mam dwie pary G&B w których w obu przypadkach był ten sam problem. Biorac pod uwagę, że buty produkowane są seriami, a mi trafiła się tak samo ścierajaca się podeszwa w dwóch różnych modelach, wydaje mi się że opinia jest w pełni uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Steppenwolf napisał:

A nie wystarczy ich podzelować? Mam dwie pary na skórzanej podeszwie i noszę je całorocznie. Tanie buty na skórzanej podeszwie moim zdaniem absolutnie nie da się nosić bez zelowania - choćby w takich Gordon & Bros krupon podeszwowy jest absolutnie żałosny, ściera się bardzo szybko.

 

3 minuty temu, Steppenwolf napisał:

No przepraszam, ale takie podchodzenie do sprawy podważa jakikolwiek sens pisania recenzji z poziomu indywiduwalnego. Nie wiem też dlaczego nie miałbym mieć prawa do kategorycznej opinii. Mam dwie pary G&B w których w obu przypadkach był ten sam problem. Biorac pod uwagę, że buty produkowane są seriami, a mi trafiła się tak samo ścierajaca się podeszwa w dwóch różnych modelach, wydaje mi się że opinia jest w pełni uzasadniona.

Dopiero ostatnia wypowiedź ma charakter opinii zbudowanej na bazie własnych doświadczeń. Jeszcze uzasadnij tezę, że "TANIE BUTY NA SKÓRZANEJ PODESZWIE ABSOLUTNIE NIE DA SIĘ NOSIĆ BEZ ZELOWANIA" i będziemy mieli zwieńczenie dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hargin napisał:

Dopiero ostatnia wypowiedź ma charakter opinii zbudowanej na bazie własnych doświadczeń. Jeszcze uzasadnij tezę, że "TANIE BUTY NA SKÓRZANEJ PODESZWIE ABSOLUTNIE NIE DA SIĘ NOSIĆ BEZ ZELOWANIA" i będziemy mieli zwieńczenie dyskusji. 

Ekhm, sam podkreśliłeś "(...) moim zdaniem absolutnie nie da się nosić bez zelowania". Podtrzymuję - moim zdaniem absolutnie nie da się ich nosić bez zelowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Harginem. 

G&B ma podeszwę całkiem niezłą. Ba, nawet w Partenope nie ma tragedii. Podzelowałem je nie dlatego, że była taka potrzeba (używałem je ok. 6 miesiący), ale chciałem z nich zrobić jesienno - zimowe woły robocze. Żałuje bardzo, że prócz tych butów podzelowałem Berwicki 3010. 

Wyżej wymienione buty były moimi pierwszymi i ostatnimi, które podzelowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wiadomo wiosny czas nastał więc czas przywdziać nieco "krótszy obów" więc aktualnie poszukuję ciemnobrązowych (nie czekoladowych :) ) brogsów. Budżet niestety bardzo mocno okrojony ok 300zł :( Możecie panowie coś sensownego polecić. Najlepiej oczywiście buty szyte GYW ;) W moich poszukiwaniach zajrzałem już chyba wszędzie (internet)...lecz jak wiadomo w tej cenie to raczej (prawie) nie możliwe. Puki co próbuje przekonać się do  Samuela Windsora i ich brogsów, ale...jak widać nie grzeszą oni wzornictwem (mimo że to angielskie GYW)  https://www.samuel-windsor.co.uk/shop.cfm/designer-shoes/brogues/73/6532 dlatego szukając innej alternatywy moją uwagę przykuły także takie znalezione "u nas" http://szewskapasja.com/product-pol-10959-Klasyczne-buty-skorzane-meskie-polbuty-Brogsy.html

Tak zdaję sobie sprawę że też "ogona nie urywają" (kopyto i kolor nie dokońca mi leżą) i nie mam pojęcia co do jakości tego obuwia, ale są jak widać szyte (chyba) w całości (podeszwa!). Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Szukać dalej czy zdecydować sie na któreś z w/w wymienionych a może ma ktoś jakieś inne pomysły. Uprzedzam ewentualną odpowiez. e-baya/ amazona tez juz prześwietliłem. Nieśmiertelne Meerminy niestety równiez mi umykają ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych butach (oczywiście biorąc pod uwagę ich cenę):

http://sklep.prochnik.pl/buty/2973-buty-jz15-dia-2-.html#/rozmiarbuty-40

Zastanawiam się nad nimi, nie miałem nigdy do czynienia z obuwiem tej firmy, a cena nie jest bardzo wygórowana.Ewentualnie możecie polecić coś na podobnej półce cenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chosenone - tragiczne kopyto, a w zasadzie jego brak. Skóra również wygląda na słabą jakościowo. 400 zł to całkiem sporo pieniędzy - ja sugerowałbym poczekać na wyprzedaż i szukać w okolicy 400zł a nawet niżej jakiś butów od Gordon&Bros. Jeżeli jesteś w stanie dołożyć jakąś kwotę do tych 400 zł, to sugerowałbym się także rozejrzeć na wyprzedaży za butami marki Berwick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26/03/2017 o 13:10, Hargin napisał:

 Budżet masz wyjątkowo nietrafiony :) bo za te pieniądze kupisz coś wyjątkowo wyszukanego z oferty sieciówek, ale za mały by nabyć od ręki buty klasyczne i bardziej ponadczasowe (ciut więcej niż 600zł - Berwick, Crownhill, Loake, Barker). 

A gdzie w tej drabince jakości plasuje się takie obuwie?

https://partenope-shoes.com/pl/oxford/13-oxford-skora-polerowana-czarne.html

Ta firma miewa przeceny więc może to byłby rozsądny kompromis, lepszy od MD i sieciówek, ale tańszy od czegoś "na długie lata" za 1000zł?

oxford-skora-polerowana-czarne.jpg.3dc6ee538c24b587983dd14da9845ee5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RetroMike napisał:

Witam

Jak wiadomo wiosny czas nastał więc czas przywdziać nieco "krótszy obów" więc aktualnie poszukuję ciemnobrązowych (nie czekoladowych :) ) brogsów. Budżet niestety bardzo mocno okrojony ok 300zł :( Możecie panowie coś sensownego polecić. Najlepiej oczywiście buty szyte GYW ;) W moich poszukiwaniach zajrzałem już chyba wszędzie (internet)...lecz jak wiadomo w tej cenie to raczej (prawie) nie możliwe. Puki co próbuje przekonać się do  Samuela Windsora i ich brogsów, ale...jak widać nie grzeszą oni wzornictwem (mimo że to angielskie GYW)  https://www.samuel-windsor.co.uk/shop.cfm/designer-shoes/brogues/73/6532 dlatego szukając innej alternatywy moją uwagę przykuły także takie znalezione "u nas" http://szewskapasja.com/product-pol-10959-Klasyczne-buty-skorzane-meskie-polbuty-Brogsy.html

Tak zdaję sobie sprawę że też "ogona nie urywają" (kopyto i kolor nie dokońca mi leżą) i nie mam pojęcia co do jakości tego obuwia, ale są jak widać szyte (chyba) w całości (podeszwa!). Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Szukać dalej czy zdecydować sie na któreś z w/w wymienionych a może ma ktoś jakieś inne pomysły. Uprzedzam ewentualną odpowiez. e-baya/ amazona tez juz prześwietliłem. Nieśmiertelne Meerminy niestety równiez mi umykają ;)

Pozdrawiam

Samuel Windsor jest fatalny, bardzo szybko tracą fason, a jakość skóra jest bardzo kiepska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maruniak napisał:

A gdzie w tej drabince jakości plasuje się takie obuwie?

https://partenope-shoes.com/pl/oxford/13-oxford-skora-polerowana-czarne.html

Ta firma miewa przeceny więc może to byłby rozsądny kompromis, lepszy od MD i sieciówek, ale tańszy od czegoś "na długie lata" za 1000zł?

Partenope nie cieszy się przesadnie dobra opinia na forum. Sam nie miałem, więc uchylę się od odpowiedzi. Natomiast skóra polerowana zdecydowanie nie jest dobrym wyborem (o tym nie raz było na forum, warto poszukać informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RetroMike napisał:

Witam

Jak wiadomo wiosny czas nastał więc czas przywdziać nieco "krótszy obów" więc aktualnie poszukuję ciemnobrązowych (nie czekoladowych :) ) brogsów. Budżet niestety bardzo mocno okrojony ok 300zł :( Możecie panowie coś sensownego polecić. Najlepiej oczywiście buty szyte GYW ;) W moich poszukiwaniach zajrzałem już chyba wszędzie (internet)...lecz jak wiadomo w tej cenie to raczej (prawie) nie możliwe. Puki co próbuje przekonać się do  Samuela Windsora i ich brogsów, ale...jak widać nie grzeszą oni wzornictwem (mimo że to angielskie GYW)  https://www.samuel-windsor.co.uk/shop.cfm/designer-shoes/brogues/73/6532 dlatego szukając innej alternatywy moją uwagę przykuły także takie znalezione "u nas" http://szewskapasja.com/product-pol-10959-Klasyczne-buty-skorzane-meskie-polbuty-Brogsy.html

Tak zdaję sobie sprawę że też "ogona nie urywają" (kopyto i kolor nie dokońca mi leżą) i nie mam pojęcia co do jakości tego obuwia, ale są jak widać szyte (chyba) w całości (podeszwa!). Dlatego chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na ten temat. Szukać dalej czy zdecydować sie na któreś z w/w wymienionych a może ma ktoś jakieś inne pomysły. Uprzedzam ewentualną odpowiez. e-baya/ amazona tez juz prześwietliłem. Nieśmiertelne Meerminy niestety równiez mi umykają ;)

Pozdrawiam

Szanowny Kolego,

miałem "przyjemność" przymierzać obuwie z szewskapasja.com i powiem krótko - zapomnij :) kiedyś już tu chyba odradzalem.

Poza fatalną jakością skóry, to co dyskwalifikuje produkt to wyjątkowo podłe, plastikowe wnętrze. Po otworzeniu pudełka uderza aromat przywodzący na myśl charakterystyczną woń  basenowych klapek. 

Do tego słaba obsługa klienta i długi czas oczekiwania na zwrot kasy.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś lepszego w tym budżecie? Osobiście polecam nylonowe Onitsuka Tiger; trzeci rok trzymają się świetnie.

W tym wątku wielokrotnie udowadnialiśmy, że nie ma dobrych klasycznych skórzanych butów za 300 zł. Tym bardziej nie ma dobrych klasycznych skórzanych butów za GBP 48 (=PLN 238). Wystarczy trochę poczytać i uwierzyć. Odpowiedź na pytanie "niestety w tej chwili nie mogę wydać więcej, może jednak ktoś coś poleci?" też już padała.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lubo69 napisał:

 Odpowiedź na pytanie "niestety w tej chwili nie mogę wydać więcej, może jednak ktoś coś poleci?" też już padała.

Padała? To tak jakby tajfun nazwać przelotnym dreszczykiem. 

Potem jest romans z KH, wielkie rozczarowanie, spowiedź na forum... i mozolne odkładanie do np. Berwicków. Historia klasyczna.

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.