Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna trzewików, spośród wielu te wraz z dwoma innymi parami najbardziej przypadły mi do gustu: http://patine.pl/yanko-653yh-burdeos.html

Nim pomierzę stopę i zapytam się o to czy będzie to kopyto pasować do mojej stopy chce się dowiedzieć czy te buty będą pasować do dżinsów, spodni typu moleskin czy chinosów (chociaż noszenie chinosów zimą wydaje mi się niepoprawne - chyba, że są zrobione z grubszego materiału, ale aż tak tajników tychże spodni nie zgłębiałem, a do spodni sztruksowych czy wełnianych przekonać się nie mogę). Co do górnej części stylizacji to chodzę w parce, ale jak na taką kurtkę to jest ona dość stonowana  i budrysówce. Natomiast pod odzieniem wierzchnim znajdowałby się sweter (vneck, kardigan), koszula i od czasu do czasu knit.
Posiadam też płaszcz, ale sądzę, że buty tego typu już nie będą pasować do takiego okrycia wierzchniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2016 o 09:13, Leppard napisał:

Witam!

Jestem ciekawy Waszej opinii dotyczącej tych butów: http://shop.mango.com/PL/p0/mezczyzna/akcesoria/buty/kozaki/skorzane-buty-z-wysoka-cholewka?id=73095530_CU&n=1&s=accesorios_he.zapatos_he  mało jest wpisów, w których wymienia się buty dystrybuowane przez Mango (ja znalazłem 3 stare z 2011 r. i to nie o nich, a wymieniane były tylko w kontekście dotyczącym innych butów). Wiem,że za takie pieniądze jakości super nie będzie, ale z wyglądu mi się podobają. Jaką mogą mieć jakość takie buty? Lepszą od polskich sieciówek np. Kazar, Ryłko, GR, itp. Jak wypada ich design w stosunku do produktów marek wyżej wymienionych. Jak mogą wypaść jakościowo i wizualnie w stosunku do np. Królewskiego Herbu? Wiem, że takie buty nie leżą sferze zainteresowań większości Użytkowników Forum, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia, albo przynajmniej oceni, bez uprzedzeń, ich wygląd (nie odnosząc się do jakości). Pozdrawiam i Wesołych Świąt życzę Wam Wszystkim! Przemek   

Mam dwie pary z mango, na "brudne" wypady. Obie, od dwóch lat, sprawują się bardzo dobrze. Więc w przedziale cenowym (200-300 zł) to dobry wybór. 

PS można w nich chodzić a nie są tylko od wyglądania, jak to w zarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

ciekaw jestem opinii bardziej doświadczonych forumowiczów o włoskich butach marki ZENOBI.

W warszawskim TK Maxie oglądałem poniższy model w kolorze brązowym w cenie 550 PLN.

Moje wrażenia bardzo pozytywne - mięciutka skóra, wysoka jakość wykonania - ale jestem początkującym "butofilem" i może sie mylę...

1282-thickbox_default.jpg1283-thickbox_default.jpg1286-thickbox_default.jpg1287-thickbox_default.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie mam zerowe, ale intuicja podpowiada mi,

aby buty sygnowane logiem firmy w widoczny miejscu omijać szerokim łukiem,

jak również wszelkie udziwnienia typu zajefajne sznurówki (te można co prawda wymienić). 

Ale to mój pogląd i moje poczucie estetyki, mogę się mylić.

 

Tak patrzę na aktualną ofertę producenta i się zastanawiam, czy to nie te same Asy dizajnu tworzą dla naszego przemysłu obuwniczego

w stylu Venezia, Gino Rossi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w oryginale są w kolorze bordo, to je widziałem. Oprócz tej było kilka innych par, mocno feszyn, z abstrakcyjnymi cenami wyjściowymi (snikersy za 4000 i jakieś za blisko 5000).

Te buty były dość zgrabne, ale cena wyjściowa podejrzanie wysoka, moim zdaniem jakość ogólna (oraz skóry) jej nie usprawiedliwia. W cenie tikejowej (myślę, że) mogą być. Przed zakupem (ew. zwrotem) poczytałbym opinie, nie jestem ekspertem.

Venezia i Dżino to jednak inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 o 15:11, Karol G. napisał:

Jak rozmiarówka w porównaniu z Herringiem/G&B/Berwickiem? Sprawiają wrażenie podatnych na rozbijanie czy raczej twardych?

Bo rzeczywiście niezła okazja, też zacząłem się nad nimi zastanawiać.

Nie mam doświadczenia ale mogę podpowiedzieć na przykładzie modelu Berwic 2428 o tęgości "G".

Długość wew Berwica 29,5cm,a szerokość 10cm

Długość wewTautona 28,8cm,a szerokość 10,5 .

Tyle teorii,praktyka- Berwic jest dłuższy i smuklejszy,tęgość wymaga rozbicia i jest mocno dopasowany,pomimo tęgości "G".

Taunton,jeśli chodzi o tęgość jest w sam raz,długość krótsza,a skóra grubsza i mięsista od Berwica.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Ostatnio w TK maxie udało mi się znaleźć coś takiego, jednak przy bliższej inspekcji naszło mnie parę pytań:
1. Czy ktoś w ogóle zna firmę F&D forward? W internecie niewiele znalazłem, ale kupował je ktoś z forum BwB, co chyba jest dobrym znakiem.
2. Czy ktoś może "na oko" potrafi określić jaką metodą są szyte buty?
3. Kanał szycia jest zupełnie na wierzchu, a jako że buty mają gumową podeszwę to bardziej tego chyba nie podzeluję, żeby zakryć nici? Jak długo może wytrzymać nić na wierzchu? Czy są może inne sposoby zabezpieczenia tego? Dużo chodzę, więc wytrzymałość butów jest dla mnie ważna.

Miłego dnia 1f642.png:)

20170114_122827.jpg

20170114_122838.jpg

20170114_122856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla podania jaką metodą są szyte te buty, musiałbyś pokazać wnętrze buta. Jeśli widać szwy (mogą być pod wkładką) to będzie blake albo rapid/blake albo jakaś kombinacja systemu bolońskiego.

Dla mnie to raczej rapid/blake. Dwa przeszycia i różne długości szwów na dole(podeszwa) i na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

miałbym ogromną prośbę o pomoc - szukam w miarę uniwersalnych butów brązowych/ciemnobrązowych butów (do luźniejszego garnituru) i ew. (jeśli to możliwe) do jeansów z marynarką.

Myślałem o:

http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=9413&x=1 (są akurat w promocji)

http://patine.pl/yanko-664y-niger-803.html

https://www.meermin.es/articulo.php?idArt=4508 

Moglibyście doradzić, które waszym zdaniem najlepsze - ew. coś innego? Rozmiar stopy 29,4cm.

 

Pozdrawiam,

Cyprys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.