Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TomaszTomasz napisał:

Dzień dobry, Jeżeli to niewłaściwy wątek, to z góry przepraszam. Wczoraj kupiłem bardzo ładne buty partenope. Pasują i są wygodne. Dzisiaj był pierwszy test. 15 minutowy spacer do pracy i zauważyłem, że but od razu zaczął się brzydko łamać. Pytanie czy jestem przewrażliwiony czy jednak powinienem oddać buty do reklamacji? Zdjęcia nie oddają tego jak wygląda to w rzeczywistości. Zaczyna się robić mocne wgłebienie. Dodam tylko, że drugi but łamie się w innym miejscu i nie wygląda to tak źle. Zastanawiam się jak to będzie wyglądało za kilka tygodni. Bardzo proszę o poradę. Buty kosztowały 730 zł. 

 

Nie znam butów tej marki, ale brzydkiego łamania się tylko jednego buta doświadczałem przy parach powystawowych. Podczas prezentacji jeden but stał na kartonie, a drugi był schowany, co powodowało różne wysychanie skóry.  To jeden z głownych powodów, dla którego zrezygnowałem z zakupów wyprzedażowych i specjalnych okazji. Nie jest to wada, którą możnaby reklamować, ale omówiłbym to ze sprzedawcą. Z czasem różnice pomiędzy butami będą się tylko pogłębiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy buty British passport (ale made in Italy ;) ) w cenie 459 to opcja warta rozważenia zakupu budżetowego? Czy jednak dołożyć i lepiej kupić np Berwick'a za ok 700? Szukałem ale nie znalazłem zbyt wiele info na Forum  o marce Bristish passport i jej produktach, ale może ktoś z Was użytkuje buty tej marki i zechce podzielić się opinią.

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medalion ma zdobienia niesymetryczne i to jest podstawa do reklamacji, jeżeli buty kupiłeś jako towar pełnowartościowy w pierwszym gatunku.,O tym jak się łamią nawet nie wspominaj, gdyż pewnie mają gotowy slogan typu "to jest prawdziwa skóra i tak musi być"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, wydaje Ci się, że te buty są ładne bo jest mała szansa, że takie widzialeś, one nawet sznurówki mają paskudne. Może Ci się uda odzyskać kasę to odłóż i dozbieraj np. do Yanko lub Carlos Santos, a nawet Patine, wtedy zobaczysz ładniejsze buty. Przy Berwicach też nie zobaczysz czegoś dużo ładniejszego, ale chociaż jakość powinna zyskać względem tego czegoś. Możesz zapytać kilku znanych blogerów, którzy kiedyś tak namiętnie promowali markę Partenope, może pomogą w reklamacji.

PS te medaliony to chyba taki urok albo jego brak w tym modelu, jak dobrze widzę na stronie sprzedawcy jest podobnie. Nawet jak za buty za ok. 90 euro (była mowa o tym kiedyś na forum ile kosztują we Wloszech) można oczekiwać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego - https://www.massdrop.com/buy/loake-bedale-wingtip-boot#overview

Widzę, że one różnią się podeszwą od tych, które od dłuższego czasu za mną chodzą - https://sklep.loakepolska.pl/loake-1880-burford-tan,3,2303,439

Czy są jeszcze jakieś różnice? Czy gdzieś w Polsce można je dostać w zbliżonej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem starym czytelnikiem forum, to mój pierwszy post w tym zacnym miejscu, więc chciałbym się przywitać z wszystkimi Forumowiczami.

Przechodząc do meritum, stoję przed dylematem zakupu porządnych botków, dających radę zimą i jesienią. Odpadają sztyblety i chukka. Buty mają być średnio formalne, żebym mógł je założyć do jeansów i bosmanki, ale też do zestawu koordynowanego.
Myślę o średnio-ciemnobrązowych klasycznych captoe, ew. semi-brogue. Budżet to około 700-800 PLN.

Mam kilka typów, ale szczerze mówiąc, wolałbym upolować jakąś okazję. Problem w tym, że mam dość typowy rozmiar 8-8.5, więc na większości wyprzedaży pustki w tym przedziale.

Może ktoś z was ma jakiś pomysł? Póki co wśród faworytów:
https://patine.pl/yanko-609yh-marron.html
https://www.sklep.klasycznebuty.pl/442,berwick-321-country-calf.html
https://patine.pl/boots-77014-1133.html

Tak, wiem. Trochę ponad budżet, ale może uda się ustrzelić jakąś promocję.

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yanko na kopycie 960 (opcja nr 1 ) i w/w buty Patine (opcja nr 3).

Obie pary mają za sobą tylko kilka wyjść, więc mogę tylko rzucić kilka uwag "na gorąco".

 Jedna generalna: moim zdaniem to są buty dla osób o raczej "obszerniejszych" nogach - szczególnie w okolicach kostki i w górę.

 1. Chociaż Patine to kopyto F a Yanko G, to Yanko w moim przypadku zdecydowanie lepiej "trzyma" nogę. Wynika to z tego, iż Yanko ma konstrukcję "derby" i można stopę mocniej ścisnąć. Poza tym Patine są szersze w okolicach kostki.

2. Obie pary są bardzo szerokie na samej górze (czyli nad kostką). Obłożyny przy chudej nodze odstają od nogi i jest tam spory luz.
Niektórzy twierdzą, że to jest OK bo łatwiej się chodzi i prowadzi samochód (to prawda)...
Inni, że tak być nie powinno.
Jedno jest pewne: przy luzach w tym miejscu sznurówki często spadają z haczyków. Szczególnie w Patine (wąskie i woskowane).

3. Od strony termicznej buty te sprawują się podobnie do zwykłych półbutów na gumowej podeszwie. Może jest ciut lepiej, bo but sięga za kostkę... natomiast nie są to buty na głębokie mrozy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zamówiłem ten model

https://www.ctshirts.com/intl/brown-goodyear-welted-toe-cap-boots/SHC0208BRN.html?cgid=clr_shoes#prefn1=season&prefn2=status&currentPageNum=2&prefv1=AW18|SS18|AW17|SS17|AW16|SS16|AW15&prefv2=new|continuity|terminal&sz=54&start=38&cgid=clr_shoes

Mieści się w Twoim limicie i jeszcze zostanie trochę grosza, płaciłem w funtach i wyszło 549 zł.

Po jakimś czasie i użytkowaniu dam znać ile są warte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Aras napisał:

Mam Yanko na kopycie 960 (opcja nr 1 ) i w/w buty Patine (opcja nr 3)...

Dzięki bardzo za wskazówki. Nogę mam średnio tęgą, więc te opcje zostawię sobie jako ostateczne.

3 godziny temu, flozbi napisał:

Dzięki! Cena zacna, na zdjęciach wypadają bardzo porównywalnie do Berwicków 321. Jak pierwsze wrażenia na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 07:55, flozbi napisał:

Ostatnio zamówiłem ten model

https://www.ctshirts.com/intl/brown-goodyear-welted-toe-cap-boots/SHC0208BRN.html?cgid=clr_shoes#prefn1=season&prefn2=status&currentPageNum=2&prefv1=AW18|SS18|AW17|SS17|AW16|SS16|AW15&prefv2=new|continuity|terminal&sz=54&start=38&cgid=clr_shoes

Mieści się w Twoim limicie i jeszcze zostanie trochę grosza, płaciłem w funtach i wyszło 549 zł.

Po jakimś czasie i użytkowaniu dam znać ile są warte...

Jak będziesz miał chwilę napisz coś o tych butach, bo widzę, że nie tylko mi wpadły w obszar zainteresowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.