Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Marcheweczka napisał:

Chyba, że jest bezpłatny zwrot.

Kwestie zwrotu są opisane niezgodnie z przepisami UE. Tzn jak ci się nie podoba to nie ma zwrotu. Jak wyślemy taki rozmiar i model jak zamawianych to nie ma zwrotu. A jak chcesz wymienić albo zwrócić bo np my się pomylimy to napisz do nas (w formularzu bo ani nr tel ani adresu ani maila nie ma) I jakoś sprawę rozwiążemy. Jakoś. 

Ogólnie każdy kto się wypowiedział jest zgodny ze próbować nie warto i nie wiem czy warto kontynuować ten temat. 

1% szansy, że zamówione w sklepie buty w ogóle przyjdą wg mnie to pewnie będą podróbki albo "wypadły z tira". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seniores,

Poszukuję butów do pierwszego garnituru (granat) i bardzo podobają mi się czekoladowe monki.

Czy dostanę coś lepszego niż TO nie przekraczając ich ceny? Im mniej tym lepiej. Długość mojej stopy to lekko powyżej 30 cm.

PS. Czy da się gdzieś nabyć same klamry do monków? - Chciałbym mieć srebrne, żeby pasowały do koperty zegarka.

Z góry Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że byłby to bardziej odpowiedni wybór, ale garnitur w zasadzie potrzebuję jedynie na rozmowę kwalifikacyjną i na parę okazji w ciągu roku. Chciałbym zmienić styl z casualowego na smart casual i jako że zbyt bogaty na ten moment nie jestem, to chciałbym kupić coś, co również z powodzeniem będę mógł założyć do dżinsów i marynarki. Wybór padł na czekoladowe monki - na rozmowę kwalifikacyjną powinny wystarczyć (szukam pracy typu "kasjer" aby dorobić sobie przed studniami, także dział HR powinien mi chyba wybaczyć lekko niższy stopień formalności). No i pasek od zegarka też mam w brązie, no... ;>

Jeżeli już byłbym skazany na czarne oxfordy, to wybrałbym cokolwiek do 200zł. Szkoda pieniędzy na coś, co założę parę razy w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przejrzałem ofertę chyba wszystkich najpopularniejszych polskich marek i wydaje mi się, że nie znalazłem ani jednego klasycznie wyglądającego modelu w czarnym kolorze. Wszystkie mają jakieś 'oszpetniki', w dodatku cena z kosmosu za coś takiego. Łatwiej będzie znaleźć derby. 

Poza tym mam identyczna sytuację jak matrix, czarne buty zakładam parę razy w roku i potrzebuje brązowych monkow dlatego ponawiam pytanie sprzed kilku postów, co sądzicie o najtańszych monkach Berwick I Crownhill? Cena za berwicki to 699zl w KB I 650zl za Crownhill. Dodam, że kopyto w CS wygląda paskudnie na zdjęciach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wytrzymałością podeszwy? Opinie były podzielone w wątku dot. Berwicka. 

No i mam wątpliwości co do metody szycia Blake, ponieważ czytałem, że nie można w nich wymienić podeszwy, a kolor tych monków (https://www.poszetka.com/product-pol-3957-Crownhill-The-New-Turin.html) podoba mi się znacznie bardziej niż jasny brąz czy burgund Berwicków z KB, tyle, że Berwicki są szyte GYW (na stronie Crownhill nie jest napisane jaką metodą są szyte, jednak inne ich monki w podobnej cenie są szyte metodą Blake). Cena taka sama - 700zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie nie jest w dobrym temacie, ale wiąże się z ceną butów. Pamiętacie może w jakim wieku przestała Wam rosnąć stopa i czy jej stopy kończył się mniej więcej tak samo jak wzrost ciała na wysokość? Pytam, bo mam 17 lat i niby buty kupione nawet 2 lata temu pasują rozmiarowo (adidasy), ale nie jestem w stanie tego dobrze stwierdzić, bo prawdopodobnie kupowałem zbyt duże i teraz nie wiem czy jest sens wydawać większą kwotę na buty w moim wieku (wiem, że każdy kończy wzrost w innym wieku, ale pytam orientacyjnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na 2 wątki poruszone niedawno, bez cytowania pytających.

1. Peralston - miałem zamszowe oksfordy, podeszwa ściera się naprawdę niemiłosiernie szybko , nawet w porównaniu z obwinianymi o to Berwickami. Na zamszu w miejscu pracy cholewki prawie od razu powstały jasne linie, niby dało się je rozczesać szczoteczką, ale wracały po 2 krokach. Chyba żałuje wydanych na nie 300 zl z hakiem.

2. G&B za 400zl - dużo forumowiczów miało Levety z Zalando w tej cenie. Sam polowałem od ~roku i nie było nawet jednego modelu, więc myślę, że już nie do zdobycia. Być może ebay. A z tego co tu czytałem nie są warte 560zł, lepiej dołożyć do Berwicków czy Crownhilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe forum to jedna wielka miara ;) Wejdź w poszczególne wątki i wczytaj się jak inni Forumowicze sobie pomagają nawzajem podając wymiary swoich stóp i doradzając innym. Nie ma uniwersalnego poradnika prawidłowego mierzenia stopy. Nawet jakbyś buty zamawiał na miarę, to i tak każdy szewc ma swoje metody. Zrób obrys stopy, zmierz tęgość, określ jakie masz podbicie i wtedy będziesz miał już jakąś podstawową wiedzę. Wiele firm zamieszcza na swoich stronach indywidualne poradniki jak mierzyć stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, przekonaliście mnie do butów z nieco wyższej półki. Co sądzicie o tych Berwickach?
[mention=2878]roelegant[/mention] zainteresowała mnie ta marka, opisz proszę swoje odczucia jak dojdą.
Buty doszły, kopyto ładne. Noszę głównie 10,5 i 11 a tutaj 45 było za małe i musiałem 46 brać. Dlatego jak ktoś jest zainteresowany kupnem to niech weźmie o numer większe.

Buty robią niezłe wrażenie. Nie jest to wykonanie jak Barker czy loake 1880 które posiadam. Do staranności wykonania nie mam zastrzeżeń. Jednak podeszwa nie wygląda na bardzo trwałą co z resztą ktoś już wspomniał. Zamsz jest trochę gorszej jakości niż w Barker które posiadam jednak lepszy w Gordon'ach.

Zastanawiam się nad zostawieniem sobie sztybletow a podeszwę podzeluje.
65ac34bd7dab28c6af3115cdb007ec46.jpga0b9313d9201717b9a013f4364d5ecbb.jpgff5a50a6528a7ab53ac5a5e7ad493162.jpg8db38455d12d8b16790b51163c6453fa.jpg4241eab2948afac11a178f56a783fbc0.jpgfef8bc0506547217eba59e4e6e25dae1.jpgc020ca61908d4a4b77887a3d3fd24ae2.jpgd2812df70e6cdfee803d8c0024789f9b.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 08:58, szewc24.pl napisał:

Skąd wynika taka Twoja opinia o Levetach ? Wg mnie jest zupełnie na odwrót. 

Sam Levetów nie mam, więc nie potrafię ich porównać, czytając forum widziałem opinie, że świetne woły robocze w świetnej cenie, ale też maja swoje mankamenty np. kopyto. W KB była teraz promocja gdzie niektóre Berwicki droższe 30 zl niz Levety, stąd ta sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kabza00 napisał:

np. kopyto.

Czy tego typu kopyto to wada, to można się spierać. Mam Grensony, które mają zbliżone lub nawet szersze kopyto i bardzo je lubię i uważam, że wyglądają bardzo fajnie. :D Raczej bym podchodził do tego w taki sposób, że jaki kapeć jest, każdy widzi, ale tak czy inaczej będzie wygodny. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.