Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą przyszły - Herring Fursdon (czyli Cheaney Teign II) w kolorze Almond. Skóra groszkowa, miękka - buty wygodne od pierwszego założenia. Podeszwa komando. Nie najgorsze casualowe rozwiązanie na gorszą pogodę za jedyne 160 funtów, czyli 1/3 ceny regularnej za model Teign II (50% zniżki od ceny regularnej w Herringu). Został jeszcze kolor oliwkowy (również rozważałem) i granatowy. Kopyto 12508 - w moim przypadku dopasowanie prawie idealne (pewnie byłoby idealnie, gdyby nie koślawa stopa).

20170811_180643.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie - spróbuję inaczej.
Czy mógłbym prosić o podesłanie linków bądź nazw sklepów internetowych, w których można kupić buty z opcją ich darmowego zwrotu/wymiany ? Najlepiej więc jeśli będą to sklepy polskie (tak jak KB) lub zagraniczne, dające taką możliwość. Od razu dodam, że maksymalny budżet jaki zakładam za buty (oxfordy) to 600 zł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, lisciofcb said:

Witam, jako, że nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie - spróbuję inaczej.
Czy mógłbym prosić o podesłanie linków bądź nazw sklepów internetowych, w których można kupić buty z opcją ich darmowego zwrotu/wymiany ? Najlepiej więc jeśli będą to sklepy polskie (tak jak KB) lub zagraniczne, dające taką możliwość. Od razu dodam, że maksymalny budżet jaki zakładam za buty (oxfordy) to 600 zł.

 

Pozdrawiam.

Kupując na odległość przysługuje Ci prawa z tym związane, więcej tutaj np:
https://www.konsument.gov.pl/pl/porady/zakupy-towarow-i-uslug/zakupy-na-odleglosc.html

Odnośnie pytania o buty, ja kupiłem klasyczne:
https://sklep.klasycznebuty.pl/441,berwick-3010-black.html

Ślub i wesele przede mną jeszcze, ale póki co zrobiły wrażenie w porównaniu z innymi, które zamawiałem w okolicach 200-400zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu w Gdańsku mierzyłem Berwic 2428 Tan w rozmiarze 45 i były generalnie w porządku jeśli chodzi o rozmiar, natomiast wątpliwości wzbudziły wydłużone czubki co przy tym rozmiarze optycznie jeszcze nogę powiększa. Szukam czegoś w brązie. Może spróbuję po prostu z KB zamówić raz jeszcze te 2428, do tego 3010 i je na spokojnie w domu porównam. Niestety moje dotychczasowe doświadczenia to buty z sieciówek, ostatnie to Gino Rossi, o które jakoś specjalnie nie dbałem (właściwie nic poza pastowaniem w nich nie robiłem), stąd wiem, że przy butach lepszej jakości, zarówno akcesoria do dbania o nie to kolejny wydatek, co skłania mnie do wyboru rozsądnego cenowo. A i zależy mi na bucie na tyle uniwersalnym, aby sprawdził się zarówno na weselu, jak i w pracy na spotkaniu z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Udało mi się kupić w sklepie stacjonarnym Marks&Spancer dokładnie te:

http://www.marksandspencer.com/leather-layered-sole-brogue-shoes/p/p22443810?image=SD_03_T03_6890_VS_X_EC_90&color=TAN&prevPage=plp&pdpredirect

buty na wyprzedaży. Cena, którą zapłaciłem to około 150 PLN (pierwotna około 550 PLN).

Po wstępnych oględzinach buty:

cholewka skórzana (jakość skóry ciężko póki co ocenić bo w nich jeszcze nie chodzę, na wygląd ok), środek częściowo skórzany (wkładka wewnętrzna + boki), częściowo materiał (czubek),

podeszwa – guma (wyglądają jakby podeszwa była ze skóry i pokryta zelówką  - widać na zdjęciu – ale to tylko efekt wizualny, całość podeszwy to guma.

Wydaje mi się, że zrobiłem dobry zakup – cena/jakość (na pewno nie dałbym za nie pierwotnej ceny). Postaram się napisać więcej po paru miesiącach użytkowania.

Buty wyglądają jakby były szyte. Czy to jest możliwe, aby były szyte Blake? Czy to też tylko efekt wizualny i są klejone? Czy ktoś może ocenić jakość takich butów np. w porównaniu z Berwick/G&B? Jakieś opinie?

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za 150zł ciężko, albo niemożliwym byłoby kupienie czegoś lepszego (pomijając jakieś aukcje, gdzie osoba wystawiająca nie ma bladego pojęcia, co sprzedaje, choć nie często się to zdarza).

Blake to nie jest na pewno, bo Blake ma od góry szycie schowane w cholewce w środku. GYW to też raczej nie jest, więc z dużym prawdopodbieństwem jest to szew dla picu.

Porównywanie ich do Berwicków, czy nawet Gordonów raczej nie ma sensu - to zupełnie inna półka.

Nie mniej jednak użytkuj, dbaj o nie, noś i ciesz się nimi jak najdłużej. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapragnąłem wiśniowych monków :) Budźet: do 800PLN. I parę pytań:

1. Czy cordovany znikają co jakiś czas, czy może Meermin na jakieś problemy ze swoją stroną internetową? https://www.meermin.es/en/shop/caballero/linea-maestro/shell-cordovan.html - tutaj niczego mi nie znajduje. I nie wiem też ile by kosztowały, gdyby się na stronie pojawiły :)

2. Jeśli iść w Meerminy, to naturalnym kolejnym wyborem jest https://www.meermin.es/en/10134110100000se-10-101341-burgundy-calf-e-burdeos.html - pytanie tylko, czy faktyczny kolor będzie różnić się od cordovana? Czy w naturalnym, a nie studyjnym, świetle, będą wyglądać tak (gdzie IMO kolor jest wspaniały):meermin cordo.jpg

? (pozdrowienia dla Tanatos70 :))

3. Czy może takie: https://sklep.klasycznebuty.pl/726,crownhill-marseille-red-wine.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Szukam ciemnobrązowych derby brogsów, cena maksimum 1000zł. Marki które odpadają to: Meermin, Berwick, G&B, Yanko, ze względu na brak kompatybilności z moją stopą. Raczej model o wyglądzie bardziej casualowym niż eleganckim. Tak rzuciłem okiem na polski internet ale coś niebardzo umiem znaleźć. Meka z KB nie bardzo mi się podoba.

Przejrzałem wczoraj Yooxa I znalazłem Doucals oraz jedną pare innej znanej firmy (zabijcie mnie, nie pamiętam co to było) za ceny ok 150-200 EUR. Warto dać 200 EUR za Doucals?

Jakie marki / sklepy warto przejrzeć jeszcze? Tak, wiem, jest cały wątek, ale nie każda firma ma takie buty w ofercie.

Najbardziej oczywisty wybór to Loake 1880, mam nawet sklep w Katowicach, ale wolałbym taniej jeśli się da I nie przekraczać tego 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Profumo napisał:

Jaki rozmiar? Bo czasami widzę pojedyncze sztuki i mógłbym cos podpowiedzieć?

8 lub 8,5 G , I to G w rozumieniu szerszych marek a nie Yanko. Mam dość szerokie palce w porównaniu do reszty stopy I mam z tym problem w większości butów eleganckich.

2 minuty temu, MH_fan napisał:

@mrkaramba - za Doucalsy wg mnie warto dać te 250-350 zł w TK Maxxie, ale nie 200 EUR. ;)

Może spróbuj policytować coś z 1880 na ebayu?

Dzięki za podpowiedź, może faktycznie będę polować na 1880. Nie pali mi się.  Doucalsy za 80-100 EUR był kupił, bo mają dużo promocji na różne modele, ale akurat teraz chcę jakie chcę.  Może po prostu będe oglądał Yooxa czy się nie pojawią kiedyś.

Z Loake potrzebuję 8,5 G (w większości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lubo69 napisał:

Moim zdaniem za Doucal's warto dać 500 zł. 200 euro rzeczywiście raczej nie, chyba że pasują jak ulał i wyglądają jak te wymarzone. Widziałem większe przypadki zdzierstwa niż 200 euro za buty Doucal's.

OK dzięki za pomoc :) Na Yooxie mają dużo w okolicy I poniżej 100 EUR, trzeba być cierpliwym tylko :)

będę oglądać internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.