Jump to content
Sign in to follow this  
Guest gccg

Wholecut czyli (Lotniki?)

Recommended Posts

Można nosić bardzo wąskie spodnie, aby bić po oczach przechodniów swoimi butami. Ale można też pójść o krok dalej i w gablocie w miejscu publicznym je umieścić :)

śliczne buty.

Mam pytanie do znawców, jak lotniki nazywają się po francusku? Wie ktoś może? za dwa tyg. będę w Paryżu i może uda mi się nabyć drogą kupna (albo inną niecną metodą) takowe :) . choruje na takie.

śliczne buty.

Mam pytanie do znawców, jak lotniki nazywają się po francusku? Wie ktoś może? za dwa tyg. będę w Paryżu i może uda mi się nabyć drogą kupna (albo inną niecną metodą) takowe :) . choruje na takie.

Ogólna nazwa RICHELIEU

http://www.loding.fr/fr_5_chaussures_ri ... atine.html

http://www.emling.fr/chaussure-collecti ... -1290.html

ale może jest bardziej szczegółowa nazwa.

Zaintrygowało mnie pytanie. Nie znalazłem konkretnej francuskiej nazwy poza "Le Richelieu « one cut » ou “whole cut” ". Zobacz stronę http://forthediscerningfew.com/2010/11/ ... -souliers/ na której przedstawiono różne typy obuwia.

Pozdrawiam

Francuz

PS. Najlepsze nazwy FRANCUSKIE na końcu: "La desert boot", "La chukka boot", "La Chelsea boot" :lol:

@Francuz

merci beaucoup. :) ce ca!

p.s. większość tych nazw to jak zauważyłem określenia angielskojęzyczne, wprost przeniesione do francuskiego. To mnie zaskoczyło, jak znam Francuzów i ich niechęć do angielszczyzny, tudzież ich przekonanie o własnej wyższości. Świadczy to niewątpliwie o niezwykłej potędze obuwniczej anglosasów.

p.s.2 widzę, że też to zauważyłeś :)

Richelieu to synonim oxfordów, nie zaś lotników.

Czy lotniki są "podtypem", że tak ujmę, oxfordów?

Przymierzam się do zakupu eleganckich butów do garnituru i oxfordy były 1. moim wyborem. Lotniki też trzymają ten standard elegancji?

Pytam bo zdjęcia to zdjęcia a w realu nie mam ani jednych ani drugich...

Podział na oxfordy i derby to właściwie podział wg. przyszwy, oxfordy uważane są za 'bardziej eleganckie', mają one tzw. zamkniętą przyszwę. Lotniki to podtyp oxfordów z tego powodu, że debry mają przyszwę doszytą do cholewki, a doszyta przyszwa zaburza ideę butów z jednego kawałka skóry.

Hmm, na stronie Emlinga w zakładkach z opisem poszczególnych modeli lotników jako typu richelieu pojawia się określenie rodzaju: escarpin à lacets (sznurowane buty do tańca/buty dworskie? :shock: ); może ten trop warto zbadać?

I np. takie: http://www.emling.fr/chaussure-collection/ville/richelieu/kendrick-1288.html, takie: http://www.emling.fr/chaussure-collection/ville/richelieu/ruben-1471.html i jeszcze parę innych.

Tak je na tej stronie klasyfikują, niezależnie od tego, jak głośno będziemy KRZYCZELI.

Przypuszczałem, że uszczegółowienie pojawia się w zakładce descriptif jako genre, ale buty, do których link zamieściłeś również sklasyfikowane są jako escarpin, więc to chyba zły trop.

Nie ma się co spinać. Zobaczymy, jakie informacje przywiezie Arkadyjczyk z Paryża.

U Markowskiego w zakładce Richelieu figurują oksfordy i lotniki. Te ostatnie (np. model Pol) opisane są jako Richelieu One Cut.

Ależ się nie spinam, po prostu po raz trzeci piszę, że Richelieu znaczy Oksford, nie zaś Wholecut.

Wholecut to podgatunek Oksfordów, nie odwrotnie.

To ja przedstawiam mój pierwszy Dywizjon 303, na który się zdecydowałem. Od Minichino ;)

Fota ze strony producenta, moje ...kiedyś w końcu dotrą.

post-2314-13658921707982_thumb.jpg

Ładne, już je znamy:)

I nosimy :) Ja sobie bardzo chwalę.

Ej ej....a jakoś tu fotek nie widziałem:), ile je macie i w jakim są stanie?

i jak rozmiarówka?

rozmiarówka ciasna czy luźna? noszę 41,5 i mam dylemat czy wziąć 41 czy 42

Listonosz Ci rozciągnie lub zmniejszy? ;) 42

a wiesz, że ma obniżkę i model Pegasus jest po 60€?

rozmiarówka ciasna czy luźna? noszę 41,5 i mam dylemat czy wziąć 41 czy 42

Listonosz Ci rozciągnie lub zmniejszy? ;) 42

a wiesz, że ma obniżkę i model Pegasus jest po 60€?

Możecie dać linka?