Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2020 o 01:46, bratdominik napisał:

Ja sprawdzam jeszcze wymiary kopyta AS24 i zazdroszczę pozytywnie posiadaczom większej gotówki i szczupłej stopy w rozmiarze 8UK. W pliku butów I gat. macie kilka istnych perełek. Ramsey i Hunt w ciekawym zestawieniu kolorystycznym to coś, czego nie znajdziecie nigdzie indziej. Natomiast nawet za 350 funtów warto (jeżeli ktoś sobie może pozwolić) zainteresować się dwoma modelami: Benson (czarne) i Keats (burgund) z tej przyczyny, że są to buty handgrade, których normalna cena idzie w grube setki funtów. No chyba, że te nazwy są użyte dla innych butów. Tak czy siak, ja bym się zainteresował :)

Ciekaw jestem jak wygląda ten Benson. Zdaje się, że ,,zmienił” kolor na drugiej liście. Ceny butów o których wspominasz też nie takie wysokie. 

Dlaczego niektóre buty sprzedawane są jako seconds skoro nie mają wad (przynajmniej opisanych w zestawieniu), czy po prostu fabryka nie odnotowała nic poważnego czy jest jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych dwóch par:

Bardzo chciałem mieć Henry w tym kolorze, ale... o ile kolor na nosku można próbować przyciemnić kremem i zapastować, to jednak wadliwa perforacja na medalionie przekreśla moim zdaniem tą parę. 

Moore ciężko stwierdzić wadę, bo zdjęcie jest nieco rozmyte, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę stwierdzić, że wada jest podobna lub nawet mniejsza niż w parze 9.5UK  Żorża. Te drobne, ale liczne ryski na nosku nie będą mieć wpływu na użytkowanie.

Pozostaje jednak kwestia rozmiaru, bo nie miałem wcześniej żadnej pary AS na stopach, a większość butów noszę w 11UK (Loake, Cheaney). Zauważyłem, że niektórzy z Was dodają te 0,5 rozmiaru więcej w przypadku AS w stosunku do innych producentów. Ktoś mógłby porównać kopyta Capital Loake lub 225 Cheaney do 724 AS?

2081942011_20661-211toepunchTBF.thumb.jpg.ad1742969e1c74863fc6010bcf3b9354.jpg

1902626448_20558-211LQsmlcreases.jpg.a91b0833c2a77abaf6f67170221dc874.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yourii hej, nie mam wprawdzie 225 Cheaney, ale mam inne, i noszę ten sam rozmiar co w AS. Cheaney wydaje mi się bardzo porównywalne, jedyna różnica dla mnie występuje w obrębie sznurowania, gdzie 724 jest obszerniejsze.

Moje CH to 205. Z tego co widzę 225 jest obszerniejszą wersją 205,więc summa summarum może się okazać że i 225, i 724 są podobne.

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawcio - Bensony na liście II gatunku I, są na innych kopytach co może oznaczać również, że jest troszkę inny standard wykonania.
Brak opisów najprawdopodobniej jest związany z faktem, że nie udało im się jeszcze tych butów obejrzeć. Dodatkowe zdjęcia opisy będą w przyszłym tygodniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta skoro będzie wysyłane jeszcze jedno zapytanie to proszę o informację odnośnie poniższych egzemplarzy. Po spokojnej analizie rozmiarów okazuje się, że raczej powinienem pójść o rozmiar w górę.

1) 20254 - 9    3831/68      SHELL CORDOVAN APRON LFR     72     Wagner                                       7.5UK

2) 20558 - 2    MOORE       CHERRY CALF CAP BROGUE          724F    BAKERS OAK BARK              7.5UK

3) 20578 - 4    HUNT          MAHOGANY WING BROGUE           109F     BAKERS OAK BARK             7.5UK

 

Były już zapytania o dwie pary butów z tej listy, ale dostępnych w danym rozmiarze jest kilka par, więc może będzie możliwość uzyskania zdjęć kolejnych par. Jeśli nie to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawcio napisał:

Pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów. Czy jest szansa na przyciemnienie śladu na czarnych monkach ? Bo rysa jest dosyć widoczna na tym zdjęciu...

Moim zdaniem jest na to duża szansa, bo rysa jest płytka, a czarne pasty i kremy bardzo dobrze kryją. Czarne Ramseye są świetne i tylko niedopasowanie kopyta sprawiło, że je sprzedałem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia - tym razem rozm UK9 i dodatkowe info:

- Radwel - jest tylko 1-na para w rozm UK9, w II gatunku.  W jednym bucie został usunnięty kolor  z części  buta, i nigdy nie został ukończony. Jest to do zrobienia. Cena w takim stanie   125 funtów (bardzo atrakcyjna). Również dostęĻna idealna para za 275 GBP.
 
Jeśli chodzi o model 20034-9, nie ma US9½,. Jest dostępny rozmiar US10, więc zależy od tego, jak ciasne / luźne będą pasować ich buty.
 
 Holmes 20585-6, wadę spowodowała jakość skóry (miękka) (widoczna po przymierzaniu),. Cena 145 GBP (b atrakcyjna)
 
Niestety D004 został już sprzedany.

 

 

20034-18 - LEA ON VAMP.jpg

20573-24 GROWTH.jpg

20657-1.jpg

20696 -1- LEA-CLOSING FAULT.jpg

20696-1.jpg

20761-1 - LASTING ON TOE.jpg

HOLMES II - RTN.jpg

RADWELL-STAIN ISSUE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zamawiających poprzednio - mieliście coś podobnego, jak na focie poniżej? Wyszły z tego potem jakieś problemy?
Obawiam się, chociaż podejrzewam że bezzasadnie, czy w trakcie noszenia nie zrobią się za głębokie zmarszczenia, które w końcu pękną.
20585-6 7 LQ crease CustRTN.jpg

 

Btw. Zazdro czarnych Ramsey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.