Jump to content
Guest gccg

Alfred Sargent

Recommended Posts

@Friedman Twoje buty nie pokazują numeru, widać tylko przód jednego buta. Te z numerem to 10,5 dla kogoś innego. Poza tym Armfields mają wyłącznie brytyjską numerację.

AS:6.5 7wk, 7F 87, 99, 104, 109

Cheaney : 7F 125, 7.5F 205, 7.5G 1973

5 godzin temu, NieMy napisał:

Czy ja dobrze widzę, że uk8 to jest us8,5 wg nich? Boję się, że będą za małe. Macie doświadczenia z rozmiarówką hamerykańską?

image.png.5c03b81e460881626654c61f600f9dc2.png brałbym o 1 rozmiar większe w porównaniu do rozmiarówki UK

• Like 1

@fan_dobrego_buta, przepraszam za zawracanie głowy, ale może nie jest za późno, bo te monki nie dają mi spać. Czy można jeszcze sprawdzić dwie pary:

STxxK 20573 - 7 BLACK CALF DOUBLE MONK SHOE RAMSEY 9UK

SID MASHxxxN 20034 - 9 AUT BRN DOUBLE MONK STRAP 20034-9 10 US ??

Będę zobowiązany.

• Like 1

W dniu 28.08.2017 o 13:12, Artur S. napisał:

Pochodziłem trochę, żeby upewnić się czy 48 są węższe od 109. Wydaje mi się, że tak - kopyto 48 jest węższe od 109 w przedniej części stopy, przy czym zrobiłem sobie obrysy podeszw - okazało się, że są identyczne, co bardzo mnie zdziwiło, bo kopyto 109 wydajemi się bardzo nietypowe, a 48 "normalne" - przez chwilę nawet myślałem, że to jednak to samo kopyto, ale myślę, że jednak się różni.
W 109 mam cap toe a w 48 wingtip i 109 są bardziej rozchodzone, więc jest małe ryzyko, że postrzegam 48 jako węższe z tych powodów, no ale jak napisałem, pochodziłem trochę w 48 i ciągle wydają mi się węższe.

@Artur S. hej, może to oczywiste, ale dopytam - obie porównywane pary na 48 i 109 były w tym samym rozmiarze i tęgości?

Dzięki za informację nt wskazanych przeze mnie modeli.

Chciałem się jeszcze upewnić, że dobrze interpretuje wszystkie informacje.

Pierwszy model:

STxxK 20590-1 Black Calf Cap Oxford - 9,5 - Armfield
To będzie but na kopycie 109, na skórzanej podeszwie. Linia własna AS.

image.jpeg.5d7fbbc417cd048cd5e81108b3db4458.jpeg

Drugi model: ASxxxRN DAxxxTAD 20590-11 Espresso Cap Oxford - 9,5

To natomiast jest kopyto 104F, wyprodukowane dla Skomaker Dagestad.

https://skomakerdagestad.no/collections/alfred-sargent/products/armfield-espresso

według tego linka to są buty na gumowej podeszwie. czy to jest ten model?

image.jpeg.9be3b183ac10c27eef068cbb3b7e42bd.jpeg

Czy któryś z tych modeli przedstawia wyraźnie lepszy stosunek "value for money"?

Dzięki za odpowiedź.

@whsn dobrze interpretujesz info. 

Ciężko doradzić. Uważam, że opcja AD jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, który są zmuszeni chodzić w takich butach w mokre a nawet śnieżne dni.

Moja para cały czas leży w AS  na półce i czeka kiedy za nią zapłacę.

@whsn sam bym się zastanawiał. Ja też biorę pod uwagę Armfield dla AS na gumie oraz na skórze. Niemniej model piękny i wart tej ceny w każdym wypadku.

[mention=2930]alabuz[/mention] - zakłądam że pytasz o rozmiar UK9?
[mention=10507]Żorż Ponimirski[/mention] - poszło zapytanie
Tak

@whsn Ja zastanawiam się nad tym samym modelem (Armfield espresso na gumie) w rozmiarze UK 10,5. Rewelacyjne buty i może ostatnia szansa, żeby je nabyć.

• Like 1

Czyli rozmiar 9 US odpowiada 8,5 UK.

Niestety buty w rozmiarze 8,5 UK będą na mnie za duże. Jeżeli nie stanowi to dla ciebie problemu, prosiłbym o zapytanie tym razem dla rozmiaru 8,5 US (8 UK)

- SID MASHxxxN  20449 - 7   SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT rozmiar 8,5 US 

Jeśli to komuś pomoże to mam ASy dla Brooks Brothers na kopycie 87 i ich rozmiar to 10US / 9UK. Gdybym poszedł tylko o połówkę w dół to byłyby za duże. 

Edited by Żorż Ponimirski
Numer kopyta
  • Like 1

A jest ktoś w stanie porównać kopyto 87 Alfred Sargent z kopytami Yanko 915/960/TLB ALAN ?

Na zdjęciach kopyto 87 wydaje się dosyć szerokie więc problemu z szerokością być nie powinno.

4 minuty temu, Kirol napisał:

A jest ktoś w stanie porównać kopyto 87 Alfred Sargent z kopytami Yanko 915/960/TLB ALAN ?

Na zdjęciach kopyto 87 wydaje się dosyć szerokie więc problemu z szerokością być nie powinno.

Prawie mnie trafiłeś, bo mam oba kopyta, ale 915tki od Yanko leżą jeszcze nierozpakowane w domu :(

87 jest kopytem o proporcjonalnej budowie, nieprzesadnie wysokim podbiciu, ale ma sporo miejsca na palce na szerokość. Z tego co widzę na papierze to jest na pewno szersze od 915.

28 minut temu, Kirol napisał:

Mam w tym samym rozmiarze monki dla J. Crew kopyto 87 i yanko na 960, 962. Kopyto 87 jest rzeczywiście stosunkowo obszerne, tzn. szersze niż 915 yanko (zdecydowanie za ciasne dla mnie), ale węższe niż 960, 962 yanko. Poza tym 87 jest krótkie (to moje najkrótsze buty) i ma niezbyt dużo miejsca w palcach na wysokość. Z perspektywy użytkowania uważam, że AS na kopycie 87 F powinienem wziąć o pół rozmiaru większe niż dla szerokich kopyt yanko.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Jeżeli tak, to proszę o info. Postaram się uzyskać dodatkowe info, choć nie obiecuję, gdyż, dostałem info, że ogrom obowiązków uniemożliwia robienia kolejnych zdjęć i opisów.

Aby skorzystać z zaoferowanej ceny, musimy mieć min 10 par butów i zamówienie musi być złożone do czwartku.

Proszę osoby zdecydowane o dodawanie się do poniższej listy:

1. Fan ( 2 part butów):

image.png.c1d4c1bf0cf181728a5410fd851160a4.png

2....

3....

it'd

@fan_dobrego_buta, dzięki wielkie, świetna robota !! Jeśli te czarne monki mają jedyną wadę w postaci tych kropeczek na lewej stronie pięty lewego buta to wchodzę w to ! 

Proszę mnie dopisać z jedną parą:

STxxK 20573 - 7 BLACK CALF DOUBLE MONK SHOE RAMSEY 9UK

1. Fan ( 2 part butów):

image.png.c1d4c1bf0cf181728a5410fd851160a4.png

2. Żorż Ponimirski

3. Nowoanglik

20449-7     SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT     US 10,5 (czyli UK9,5)

20590-11    ESPRESSO CAP OXFORD                           UK 10,5

• Like 2

1. Fan ( 2 part butów):

2. Żorż Ponimirski

3. Nowoanglik

20449-7     SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT     US 10,5 (czyli UK9,5)

20590-11    ESPRESSO CAP OXFORD                           UK 10,5

4. Bratdominik

20254-9 SHELL CORDOVAN APRON LFR

UK 7

Być może będzie też 2. para:)@fan_dobrego_buta ogromnie dziękuję za Twoje wysiłki. Poczekam jeszcze do środy wieczór z decyzją o 2. parze. A nuż fabryka doślę dodatkowe info o parach o które pytałem.