Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie afinepairofshoes przeczytałem że ich 9 to 28 cm (link z informacją o rozmiarach Japońskich). Natomiast na stronie z butami Edgar na kopycie AS24 w tabeli rozmiarów napisano ze ich 9 to 27,5 cm. Czy Waszym zdaniem to oznacza że kopyta AS24 mają inne 9 niż reszta świata (nie licząc US)? Choć nadal 9 to u nich 43...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zagwozdkę z rozmiarem...Ktoś potrafi powiedzieć jaką długość ma wkładka w kopycie 87  w rozmiarze 8,5 lub 9UK ? 

Shoepassion  mam 8,5 UK,  w Yanko  960G  i 790 mam 8UK, ale np trzewiki Loake na 24F mam 9UK i mają fajny minimalny luz ale są ok i teraz nie wiem czy trzewiki AF brać 8,5 czy 9....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź z manfield.fr odnośnie porównania kopyta 109 z AS24 (rozmiar 9): We have change the shape of our Alfred Sargent. The 109F was the old one. The fit our Edgar shoes is a bit larger. If you have a thin foot (and no instep) we recommend you to buy a size 8.5. If you have a foot a bit large, the size 9 will be best. 


@fan_dobrego_buta odpowiedź z fabryki AS na temat kopyta AS24: newest last in our range (AS24) does have a slightly longer toe than say the 109, by about half a size.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też w innym wątku o kopyto 109 https://forum.butwbutonierce.pl/topic/6160-wybór-butów-~1200-zł/?page=2

Z większości rad wyszło na to, że w tym samym rozmiarze co Yanko 915 powinno być dobre. Okazało się inaczej :). Kopyto 109 w moim standardowym rozmiarze (7) okazało się za ciasne w palcach i za niskie w podbiciu. Ogólnie mówiąc, buty są za małe.

Czy w związku z tym 724 (np. AS Moore) też będzie za małe w standardowym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2017 o 20:53, Aron napisał:

Czytałem też w innym wątku o kopyto 109 https://forum.butwbutonierce.pl/topic/6160-wybór-butów-~1200-zł/?page=2

Z większości rad wyszło na to, że w tym samym rozmiarze co Yanko 915 powinno być dobre. Okazało się inaczej :). Kopyto 109 w moim standardowym rozmiarze (7) okazało się za ciasne w palcach i za niskie w podbiciu. Ogólnie mówiąc, buty są za małe.

Czy w związku z tym 724 (np. AS Moore) też będzie za małe w standardowym rozmiarze?

W takiej sytuacji brałbym 724 w rozmiarze UK7.5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bratdominik napisał:
42 minuty temu, FONos napisał:
Potwierdzam, a czy coś o prawidłach wiadomo?

Tyle, że nie było ich w poprzednich zamówieniach. Z tego co mi wiadomo nigdy ich nie było. Jeżeli się mylę to przepraszam za błędne informacje.

@fan_dobrego_buta miał dopytać o możliwość zamówienia/dostępność przynajmniej do moich butów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidła - ja  przypadku AS z powodzenie stosuje pełne cedrowe z allegro czy od szewc24

Kosmetyki: espresso o raz Mahogany w Cambridge (tu jest ciemniejsze niż w butach eleganckich) polecam: 34 tabakowy https://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

Prawidła - ja  przypadku AS z powodzenie stosuje pełne cedrowe z allegro czy od szewc24

Kosmetyki: espresso o raz Mahogany w Cambridge (tu jest ciemniejsze niż w butach eleganckich) polecam: 34 tabakowy https://multirenowacja.pl/krem-do-obuwia-butow-pommadier-75ml-saphir-medaille-d-or.html

Czyli takie prawidła. Zakładam że w rozmiarze jak rozmiar kopyta? Będę chciał poprosić @szewc24.pl o podzelowanie dwóch par to może będę mógł od razu poprosić o dobór odpowiednich rozmiarowo prawideł.

Zakładam że do czarnych Edwardów kupić czarną pastę (01 black) ;-). Czy oprócz pasty kupować jakieś konkretne kremy (np. ten)? Jakieś konkretne szczotki, ściereczki, płyny czyszczące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Harth napisał:

Super!

W związku z tym chciałbym Was zapytać jakie prawidła i kosmetyki kupić do poniższych modeli:
Cambridge Mahogany country grain
Edgar Black
Charles II Espresso

Do czarnych butów - czarny krem i czarny wosk.

Do ciemnobrązowych można kupić ciemnobrązowy krem i wosk, ew. patrz niżej.

Do wszystkich pozostałych kolorów - bezbarwny krem i wosk; na ciemniejsze kolory trzeba nakładać mało i rzadko. Generalnie ciemniejszy wosk może się przydać do maskowania uszkodzeń, które z reguły pojawiają się na czubkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2017 o 17:27, mosze napisał:

Do czarnych butów - czarny krem i czarny wosk.

Do ciemnobrązowych można kupić ciemnobrązowy krem i wosk, ew. patrz niżej.

Do wszystkich pozostałych kolorów - bezbarwny krem i wosk; na ciemniejsze kolory trzeba nakładać mało i rzadko. Generalnie ciemniejszy wosk może się przydać do maskowania uszkodzeń, które z reguły pojawiają się na czubkach.

Czyli kupię:

Czarny i tabakowy krem.
Czarny wosk do Edgarów. Ale nie wiem jaki wosk kupić do Camridge i Charles II. Bezbarwny czy tabakowy. Co radzicie?
Czy potrzebuję protektora, kremu regeneracyjnego, tłuszczu, czy czegoś do czyszczenia butów?
Szczotki już mam (dwie małe i dwie duże). Bawełniane szmatki się znajdą. 
Jest coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście celowałbym w brązową (ciemnobrązową) pastę, chyba że chcesz się bawić w kilka puszek o różnych odcieniach, to wtedy tabakowa i ciemny brąz. Mogą być wówczas te o mniejszej pojemności. 

Bawelniane szmatki - najlepiej tshirty stare, jako akcesorium do pielęgnacji obuwia nadadzą się perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym zapytać w jaką rozmiarówkę mam celować w przypadku obuwia Alfreda Sargenta  przy moich wymiarach dł stopy 27cm szerokość 11 cm tęgość podbicia 25 cm dzięki z góry za porady widzę , że wielu z was ma po kilka różńych par z tej firmy z różnymi kopytami więc myślę , że coś doradzicie . Jak już bedę znał w jaki rozmiar celować to zapewne wezmę udział przy następnych wspołnych zakupach . dzięki 

ps. jeśli chodzi o buty sportowe to najlepiej kupuje 41- 41,5 ale wiem ,że przy pantoflach typu oxford nie zawsze sie pokrywa rozmiar z obuwiem sportowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiolab8000s napisał:

Witam chciałbym zapytać w jaką rozmiarówkę mam celować w przypadku obuwia Alfreda Sargenta  przy moich wymiarach dł stopy 27cm szerokość 11 cm tęgość podbicia 25 cm

Mam stopę o podobnej długości, ale węższą - jeśli obaj mierzyliśmy w ten sam sposób, o ok. 1 cm - a to oznacza, że nie wejdziesz w typowe kopyta AS w tęgości F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.