Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2017 o 18:34, bratdominik napisał:

@Harth Czy byłeś na afinepairofshoes.com? Tam są modele w mahogany (Cambridge), dark oak (Ramsey) a espresso jest chyba kilka postów wyżej w poście@fan_dobrego_buta #654 po lewej o ile mnie pamięć nie myli. Wprawdzie fan opisuje je jako brown ale były na sprzedaż też w maju i wtedy były chyba opisane jako espresso.

Mahogany ok. Ale mam wątpliwości co do Oak:
Ramsey Oak 99 F
Moore Oak 724 F
Wydają się różne ... Choć Armfield Oak 109 F jest bardziej podobny do Ramsey Oak 99 F. Może więc ten jest właściwy?

Tak jak napisałeś espresso jest opisywane jako brown (ew dark brown).
Także jak widać mam lekkie problemy z identyfikacją barw w butach od AS :)

Czy kolory są takie same niezależnie od sprzedawcy? Tzn. kolorystyka jest charakterystyczna dla producenta (AS) czy sklepu (afinepairofshoes.co.uk, herring itd)?

Ps: Waszym zdaniem który kolor jest bardziej uniwersalny: Mahogany czy espresso? Chciałbym żeby buty pasowały do garnituru szarego, grafitowego, granatowego i ciemno niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Harth napisał:

PS: Czy kolory są takie same niezależnie od sprzedawcy? Tzn. kolorystyka jest charakterystyczna dla producenta (AS) czy sklepu (afinepairofshoes.co.uk, herring itd)?

Kolor może się różnić nie tylko w zależności od modelu, czy od sklepu ale nawet od partii skóry z której pochodzą dane buty. Czasem wyjdzie trochę jaśniejsza, czasem trochę ciemniejsza... to naturalny materiał i czasem jedna skóra zareaguje na barwnik trochę inaczej niż inna. Nie oczekiwałbym też na Twoim miejscu że but będzie miał identyczny kolor jak na zdjęciu. Kolor na zdjęciu zależy od oświetlenia (oczywiste - bo i na żywo kolory wyglądają inaczej na słońcu, w cieniu czy w sztucznym świetle) ale też od aparatu i jego ustawień, a nawet od ustawień Twojego monitora oraz od późniejszej  obróbki zdjęcia... dlatego zdjęcia na stronach sklepowych traktowałbym tylko jako wskazówkę co do prawdziwego koloru butów.

Żeby zilustrować o co mi chodzi: 3 moje zdjęcia tych samych butów (żeby nie robić OT - Alfred Sargent, model Edward II wyprodukowany dla Herring Shoes, kolor „mahogany”):

Na słońcu

CE60F891-A71C-40E7-9784-55F02CEC8365.thumb.jpeg.955c4514cebe747d413a525dff9865dc.jpeg

W cieniu

E4D1A874-89F3-403C-A6CA-CBB4AB6508B4.thumb.jpeg.4f8ee7ffec9e8f19f22014a5e621e1ed.jpeg

W sztucznym świetle 

691A24A9-03B4-4480-A4CD-F5D537DFA407.thumb.jpeg.5b22af83e0f8c437693e26dbe9119f03.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koval napisał:

Panowie, jak się ma kopyto 87 (Hannover) do 104 (Wilson)? Chodzi mi głównie o szerokość.

Z tego co pisali Panowie wcześniej wynika, że 104 jest porównywalne z 724. To by znaczyło, że jest (o wiele) węższe od szerokiego 87. Powiem tak, przymierzywszy 87 w trzewikach Cambridge i 724 w Moore trzewiki mają jeszcze przyjemny luz, natomiast 724 było za małe. Dlatego też w tym zamówieniu jestem zainteresowany butami na 104 o pół numery większymi niż mój zwyczajowy rozmiar.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koval napisał:

Panowie, jak się ma kopyto 87 (Hannover) do 104 (Wilson)? Chodzi mi głównie o szerokość.

Może to pomoże:

@fan_dobrego_buta napisał: uważam, że kopyta 924, 109, 104 or 48 wypadają rozmiarowo podobnie do Yanko 915
@Nowoanglik napisał: 87 jest obszerniejszy niż 109
 

Trochę na około ale może się przyda :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Harth napisał:

No fakt. Na stronie Herringa wyglądają tak :)

Moje Cambridge w tym kolorze wpadają zdecydowanie w czerwień. Bardziej czerwone od zarówno espresso jak i dark oak, mniej czerwone od cherry. Dla mnie bardziej czerwone niż brązowe. Ale też każdy model może inaczej przyjmować barwnik, jak pisali szanowni poprzednicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Nowoanglik napisał:

Co do koloru ciemniejszy brąz (czyli espresso) będzie bardziej uniwersalny do garniturów – pasuje do szarości, granatu, brązów. Jeśli mają funkcjonować również w zestawach kasualowych, to chyba mahogany lepszy.

No właśnie mają. Ale wtedy jaki pasek i zegarek? Może być zwykły brąz (np. taki)? Czy trzeba kupić coś wpadającego w czerwień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skalpel zrobi Ci piękny pasek w każdym kolorze, bardzo polecam. (Niestrój Leatherworks) Mam dwa od niego, są moimi najlepszymi. Zrobi Ci pasek do zegarka też. Chyba nawet ma promocję świateczną teraz. Jednak ja osobiście nie martwię się koordynacją kolorów do tego stopnia. Oczywiście nie noszę brązowy pasek z czarnymi butami, ale braż z innym brązem to czemu nie?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2017 o 11:46, fan_dobrego_buta napisał:

Koledzy - zapytania w sprawie butów, kt otrzymałem na priv oraz na forum przesłałem do fabryki. Kolejne lub nowe zapytania proszę przesyłać na priv.

Właśnie sprawdziłem na liście i widzę, że wciąż są dostępne 2 pary butów wyprodukowanych dla Fosters & Son (Edmund w Mahogany oraz Leander w czerni). Osobiście posiadam Leandery w brązie i uważam, że są to przepiękne buty, wykonane z najwyższą starannością w standardzie HandGrade.

Poniżej umieściłem zdjęcie Leander w brązie oraz Edmund

Fosters.jpg.6398d7672da0c6271da611f14be0bd87.thumb.jpg.3013c10cce3d3e2f5250217ef9dd4450.jpg

 

 

Leander jest na kopycie Cust Own. Wiecie może co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.