Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Inaczej na stopie będą się układać oksfordy, inaczej derby, chukka, trzewiki czy loafersy, nawet jeżeli kopyto w teorii jest to samo.

Zgadzam się w 100%. Należy dodać, ze każda para może być inna w tym samym modelu, na tym samym kopycie i nawet wykonana z identycznej skory. Czynników mających wpływ jest bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podzielcie się zdjęciami butów z grupowego zamówienia w AS. 

 

Dzielę się zdjęciami moich AS Hunt z zamówienia grupowego. Inne buty, które fan_dobrego_buta dla mnie sprowadził, w ramach poprzedniego zamówienia AS, to najlepsze buty jakie miałem, dlatego zdecydowałem się na kolejne.

Buty na żywo podobają mi się bardziej niż na zdjęciach, są bardzo fajne i mają lepsze kolory niż się spodziewałem. Dopasowanie na pewno okay, ale jeszcze muszę założyć je kilka razy, zanim ocenię, czy to będzie moje ulubione kopyto.

fan_dobrego_buta, bardzo dziękuję za zorganizowanie zakupu, batrdzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu.

4b0be6b56495bf39d60d299c0c0f007a.jpg

c849483806110bb5781a2bfee75a30be.jpg

33ea57b63e66a25d20b2d62f92b61d40.jpg

  • Oceniam pozytywnie 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kopyto 109 jest węższe w porównaniu do 724 albo yanko 915?

Normalnie kupuję buty w rozmiarze 7,0, aczkolwiek przy meerminach (Hiro oraz Olfe) wolę o pół rozmiaru więcej z uwagi na szerokość - zastanawiam się, który rozmiar wybrać przy kopycie 109 AS. Może ktoś mógłby doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

nie wiem czy będzie to dla Ciebie pomocne, ale w moim przypadku kopyto Hiro na meerminach 7,5 okazało się za ciasne na szerokość w palcach  (chociaż przed pierwszym wyjściem na dwór wydawało się ok). Ten sam rozmiar AS, na kopycie 109 leży idealnie, jednak skóra w AS jest bardziej miękka, w porównaniu z zamszakami meermina. Na długość 109 wydaje się minimalnie dłuższe. 

pozdrawiam

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kosiareks napisał:

Czy kopyto 109 jest węższe w porównaniu do 724 albo yanko 915?

Normalnie kupuję buty w rozmiarze 7,0, aczkolwiek przy meerminach (Hiro oraz Olfe) wolę o pół rozmiaru więcej z uwagi na szerokość - zastanawiam się, który rozmiar wybrać przy kopycie 109 AS. Może ktoś mógłby doradzić?

Mam podobnie - Hiro i Olfe w rozmiarze 7 UK są dobre, ale odrobinę przyciasne (przyszwa się schodzi bez problemu, ale jak na mój gust zbyt opinają stopę), wolę te w rozmiarze 7,5 - są o wiele bardziej komfortowe. AS na kopycie 109 w rozmiarze 7 są na mnie odrobinę za wąskie w palcach, w rozmiarze 7,5 są komfortowe. W porównaniu do Hiro/Olfe kopyto 109 jest troszeczkę dłuższe, o wiele bardziej taliowane w śródstopiu i węższe w palcach. Polecałbym Ci rozmiar 7,5. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za porady - wybrałem rozmiar 7.5.

Na stronie Herring Shoes aktualnie można kupić model Philip II w przystępnej cenie (odrobinę wyższej w porównaniu z AFPOS) - jasnobrązowe mają dużo rozmiarów, czarne trochę mniej.

Buty na stronie są trochę ukryte bo nie widnieją w zakładce AS, lecz w zakładce dotyczącej wyprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników butów marki AS. Mój ostatni zakup AS to Ramsey (UK 7), z którymi mam kłopot. Na lewej stopie but leży idealnie, natomiast na prawej (ciut większej) już nie - w palcach ciasno. Czy ze swojego doświadczenia sądzicie, że prawy but może się rozejść po rozpoczęciu użytkowania, czy też radzilibyście zwrot/sprzedaż? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Znawca ze mnie żaden, ale moje AS z zakupu forumowego byly minimalnie za ciasne na tęgości. Po rozbiciu u szewca, problem zniknął. Szewc oferował także rozbicie na noskach, jednak u mnie nie było to konieczne.

Zastanów się jak bardzo Ci zależy na butach i jak nie chcesz ich oddawać to próbuj rozbijać :)

Miałem już kilka par za małych butów i żadnych nie udało się rozejść bez ingerencji szewca. Nie ma sensu się katować.

Pozdrawiam M

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry, mam do znawców marki oraz obuwia w ogóle pytanie odnośnie nowego nabytku z Herringshoes, czyli AS Moore. Mam kilka par AS (w tym seconds) i w żadnych nie napotkałem nawet ułamka tego co tutaj. Jak zdjęcia pokazują buty ewidentnie nie są w stanie idealnym. To mógłbym reklamować, lecz prócz zgięć cholewki, pofałdowanej skóry, przebarwień i niedoróbki szycia jedno mnie poważnie martwi. Jest to wygląd skóry na czubkach. W odróżnieniu od reszty butów wygląda ona na - i tu pytanie do znawców - popękaną/przesuszoną/coś jeszcze innego. Dodatkowo na dotyk czuć jej szorstkość tutaj, na odmianę od gładkiej skóry reszty butów. Co o tym sądzicie? Mam podobny problem w starych Grensonach, a tu występuje to w nowym bucie sprzedawanym jako produkt pierwszej kategorii. Co mi radzicie zrobić? Będę zobowiązany za rzut profesjonalnym okiem zanim podejmę decyzję. Z góry dziękuję. 37f2f9d7b5ba47d6bc5dbeb9b13f384e.jpg0426c8e27ce84961e15f5b7951d9f3b8.jpg854de8a811e6b94c5c089b9700ca7b10.jpga2ad91c0646f88961ad2062ed1bcbc4b.jpg2242c647947d16429fa1f80c639d92bc.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałbym do Herringa, że niestety, ale buty są w II gatunku. Kwalifikują się na to już z powodu wadliwego szycia i śladów żyłek. W codziennym użytkowaniu mało istotny problem.

Jakość skóry na noskach to już bardziej poważna sprawa. Nie jestem ekspertem, jednak uważam, że można to maskować woskiem.

Pytanie-czy wolisz odesłać, czy rabat i jak wysok pozwoli Ci zapomnieć o wadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się trochę tych czubków. Taka pajęczynka powstaje głównie w wyniku naprężeń skóry podczas ćwiekowania, czyli po prostu, podczas montażu na kopycie, kiedy jest na niego naciągana. Tak jest w zdecydowanej większości przypadków. Czasami, takie efekty są spowodowane pękaniem powłoki wykończeniowej. Niemniej jednak, jeżeli czujesz pod palcami inną fakturę skóry, szorstkość, to niezbyt dobrze to wróży. W późniejszym użytkowaniu, raczej nic wielkiego nie powinno się dziać, bo skóra jest przyklejona do podnoska i nie pracuje, ale efekt wizualny nie będzie zbyt ciekawy. Możesz co prawda jak radzi @fan_dobrego_buta maskować to woskiem, ale musiałbyś położyć bardzo grubą warstwę. W wielu przypadkach, udaje się takie czubki wyprowadzić, z tym, że wiąże się to już z poważną ingerencją w skórę i raczej w domowych warunkach nie bardzo byś to zrobił.

To taka analiza na szybko, na podstawie zdjęć. Trudno coś więcej doradzić, musisz sam zadecydować. Moim zdaniem, jakbyś chciał zostawić, to powinien należeć się duży rabat, bo buty ewidentnie nie w pierwszej jakości. Poza tymi czubkami, pozostałe rzeczy, to rzeczywiście niezbyt poważne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.