Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

AS woking na kopycie 87F. Mam podwójne monki na tym kopycie, ale tym razem zdecydowałem się na buty pół rozmiaru większe, ponieważ 87F jest dosyć krótkie. Teraz jest bardzo komfortowo i mam nadzieję, że nie rozbiją się zbytnio. Wizualnie i w dotyku zamsz od AS jest rewelacyjny.

as woking.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Taka perełka na ebay. Gibsony na 48FX. Absolutna rzadkość. UK 9,5.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F113786802999

 

Oraz Nevada, z tego co mi wiadomo, na kopycie 75. UK 11.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F113787034429

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

AS lamport, kopyto 80EX. Według fabryki kopyto 80EX jest porównywalne w tęgości z kopytem 87F, ale minimalnie krótsze. Według mnie jest krótsze o pół rozmiaru i na pewno niższe na wysokości czubka dużego palca. Bardzo dobrze trzymają piętę i przyjemnie opinają stopę, jak w żadnych innych loafersach, które przymierzałem.

as1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
AS lamport, kopyto 80EX. Według fabryki kopyto 80EX jest porównywalne w tęgości z kopytem 87F, ale minimalnie krótsze. Według mnie jest krótsze o pół rozmiaru i na pewno niższe na wysokości czubka dużego palca. Bardzo dobrze trzymają piętę i przyjemnie opinają stopę, jak w żadnych innych loafersach, które przymierzałem.
as1.thumb.jpg.f1c525939dd2b92c4650331431332cd9.jpg
Skąd takie znalezisko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KIERMAN.pl napisał:

Dla mnie ogień. 

Dla mnie totalna klapa. Te wingtipy + chisel + medalion zachodzący na nosek wyglądają tanio. 

Zestaw Ramsey, Hunt, Armfield, Moore to była moim zdaniem klasyka klasyki. Ludzie zbierali je jak kolekcję, wszystkie dostępne modele we wszystkich możliwych kolorach. Z tego co powyżej nie kupiłbym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bratdominik napisał:

Skąd takie znalezisko?

Wylicytowane na ebayu za okazyjną cenę. Buty są przepiękne i najlepiej wykonane z 4 par ASów, które mam. Kolor, w zależności od oświetlenia, zmienia się od koniaku, przez czerwonawy do średniego brązu. Niestety buty na tym kopycie w rozmiarze 8 UK są krótsze o 2 mm niż 7,5 UK na kopycie 87 F. Jak przybyły, byłem zachwycony i trochę się oszukiwałem, że rozchodzę. Nie ma szans, więc wrócą na ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicytowane na ebayu za okazyjną cenę. Buty są przepiękne i najlepiej wykonane z 4 par ASów, które mam. Kolor, w zależności od oświetlenia, zmienia się od koniaku, przez czerwonawy do średniego brązu. Niestety buty na tym kopycie w rozmiarze 8 UK są krótsze o 2 mm niż 7,5 UK na kopycie 87 F. Jak przybyły, byłem zachwycony i trochę się oszukiwałem, że rozchodzę. Nie ma szans, więc wrócą na ebay.
Hmm, to prawie mój rozmiar. Byłbyś w stanie zmierzyć im wkładkę wewnątrz? Może bym je odkupił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
[mention=3391]fan_dobrego_buta[/mention], to jak, obadamy co jeszcze zostało w magazynie ??
Ja nie obiecuję, że dołączę, bo moim priorytetem są trzewiki, ale z chęcią zobaczę czy może jest coś nowego z linii exclusive.
Ja cichuteńko liczę, że będą jakieś seconds z produkcji zewnętrznej (tzn. spoza kręgu francuskich braci). Skomaker oraz Unipair sporo współpracują z AS. Jest jeszcze Correspondent Shoes z USA, tam to dopiero są perełki w stylu country.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu 4.08.2019 o 15:09, Żorż Ponimirski napisał:

Dla mnie totalna klapa. Te wingtipy + chisel + medalion zachodzący na nosek wyglądają tanio. 

Zestaw Ramsey, Hunt, Armfield, Moore to była moim zdaniem klasyka klasyki. Ludzie zbierali je jak kolekcję, wszystkie dostępne modele we wszystkich możliwych kolorach. Z tego co powyżej nie kupiłbym nic.

Właśnie zorientowałem się, że te wingtips to prawdopodobnie model Henry II z oferty Herringshoes. Tam jest na 109 więc o chisel w stylu 724 nie ma mowy :) Zgadzam się, że klasyki nigdy za wiele - żałuję, że nie ma Hunt w innym kolorze niż czarne teraz a Moore to o innych niż wiśniowe można pomarzyć. Na czarne jakoś mnie nie ciągnie. Natomiast wysyp produkcji dla Cleverley cieszy i to bardzo. Znaczy się fabryka ma stałe zlecenia - tego nie było pół roku temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kosiareks na temat 20254: mam je i warto byś wiedział, że to kopyto jest bardzo obszerne. W spisie jest 7,5, ale na nodze to jest zdecydowanie 8 i to dla wysokiego podbicia. Numeracja tutaj jest zde-cy-do-wa-nie zaniżona. Ja kupiłem 7 i musiałem wstawić nie tylko zapiętki od znanego szewca z Rzeszowa (bo spadały mi z pięty), ale także półwkładki (bo mam niskie podbicie). Inaczej po prostu nie dało się nosić w moim przypadku. Jeżeli masz normalnie 7.5 i nie masz wysokiego podbicia, koniecznie weź to pod uwagę. Buty są fantastyczne, ale rozmiar mają przestrzelony. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bratdominik napisał:

Natomiast wysyp produkcji dla Cleverley cieszy i to bardzo. Znaczy się fabryka ma stałe zlecenia - tego nie było pół roku temu. 

Zamieniam się w słuch 🤩, jeśli możesz to podeślij więcej info gdzie ich szukać w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

poproszę o informację nt wad oraz zdjęcia poniższych modeli:

  1. BROOKS 20023-130 BT PEAL PBL CHUKKA CGNC - UK9 (zakładam, że na liście jest rozmiarówka US)
  2. CLEVERLEY 20700-2 DK BRN SCOTCH GRAIN BOOT - UK9
  3. J.CREW 20573-49 PEBBLED DOUBLE MONK - UK9
  4. SID MASHBURN 20034-18 ESPRESSO DOUBLE MONK STRAP - UK9
  5. SID MASHBURN 20422-36 PINNA SUEDE TWO TIE GIBSON - UK9
  6. SID MASHBURN 20449-7 SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT - UK9

Dodatkowo pytanie do lepiej zorientowanych Kolegów. Szukałem na liście jakiś trzewików w kolorze Dark Brown (inne niż Chelsea, Jodphur), w rozmiarze UK9. Nie mogę nic takiego znaleźć na liście. Chyba, że widzicie coś, czego ja nie dostrzegam?

Dziękuję.

     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.