Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę to zobaczyć na monitorze a nie na telefonie komórkowym.

Ok. Teraz widzę. Zastanawiam się czy dobrze zaznaczyłem wadliwe obszary skóry. Nie mam wątpliwości co do 2 i 3, natomiast czy obszar 1 też jest LQ?

Że też nie mogli zrobić zdjęcia nieco bliżej / dokładniej ...

633314474_20578-47LQQTR.jpg.ceb83d65cfa1ade12cfa61ca7703dfdd.thumb.jpg.2618ac39980c2a063f803a5507b4787c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4908]bratdominik[/mention]  dzięki to dobra wiadomość. Na ciepłe dni gumowa podeszwa  będzie dobra? Czy za gorąco w nich  ie będzie? Mam meerminy na gumie co prawda w zamszu i chodzę w nich raczej w chłodniejsze dni 
Szczerze mówiąc nie wiem, mam je od grudnia. Podeszwa nie jest tak gruba jak dainite, tyle powiem na pewno. Ma grubość standardowej podeszwy skórzanej. Kopyto jest mniej zaokrąglone niż 109, ale w mojej ocenie jest bardzo wygodne oraz równie efektowne. Ja pierwszy raz nosiłem ja 3 godz, kolejny już 8 i mógłbym dłużej. bb6a7be92410633f61814b1e041b4096.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KIERMAN.pl tak to jest model dla Ciebie. Wadą, którą widzę to jest to marszczenie od wewnętrznej strony. Osobiście ważam, że jest to bardzo mała wada. 

@Wrobel - gdy piszą jakośc skóry, w tym przypadku zgaduję: inna miękkość skóry nz czubkach lub inny odcień skóry (delikatna różnica)

@lubo69 - dziękuję za info o Leander, gdyż zapomniałem, kto jest tym szczęśliwcem posiadającym ten przepiękny model

@Luca - zapytanie prześłę do AS w poniedziałek. Zgadzam się z @bratdominik jest to bardzo ładny model

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przypominam, że kupujemy buty II gatunku (Seconds), które z założenia muszą mieć jakąś wadę. Nie bez powodu AS proponuje buty normalnie kosztujące 395 - 500 GBP, w cenie 190 GBP. Ponadto buty są wykonane „ręcznie” z naturalnej skóry, co również wpływa na to, że para sklasyfikowana jako I gatunek, może mieć pewne niedoskonałości. To nie jest produkcja masowa z szablonu, gdzie każda sztuka jest identyczna. Zróżnicowanie skóry, wynikające z naturalnego tworzenia surowca (rozstępy, żyły, zróżnicowana grubość) powoduje, że pojawiają się defekty opisane „Leather Quality". To jest m.in. jeden z powodów, dlaczego buty SC, GG, EG kosztują ponad 1000 GBP-jakość stosowanych skór, jakość wyboru i kroju tych skór, ilość czasu zaangażowanego do procesu.

Buty, które są nam proponowane, jest to towar o małych wadach, które dopuszczają je do sprzedaży. Często wady są na tyle nieistotne, że po kilku wyjściach, buty kupione jako seconds i te kupione w I gatunku będą wyglądały podobnie. Czasami zdarza się, że buty są bez wad. Do tej pory kupiliśmy ponad 50 - 60 par i możemy podzielić się doświadczeniami, odnośnie tego faktu. Koledzy, którzy już mają kilka par butów na poziomie  między Loake-AS - popatrzcie na posiadane przez was obuwie, jak wygląda po 1 - 2 latach i zastanówcie się, czy te wady, widoczne w seconds, mają jakieś znaczenie?

Mam świadomość, że 190 GBP to nie są małe pieniądze (jednak to nie jest 395 - 500 GBP), dlatego chciałbym jeszcze raz przypomnieć, że:

- kupujemy świadomie, gdyż nie ma zwrotów. Buty są oglądane drugi raz przed pakowaniem (czyli tylko w przypadku, osób, które się zdecydowały na zakup), aby się upewnić, że wada jest zgodna z opisem (do tej pory tylko raz się zdarzyło, że wada była większa niż została opisana),

- pamiętajmy, że są to Seconds, czyli z założenia mają wadę, - NIE KUPUJEMY BUTÓW I GATUNKU

- AS nie dostarczy nam super zdjęć i opisów, gdyż u nich nie ma wydzielonych ludzi do sprzedaży seconds na odległość (myślę, że jesteśmy jedyną grupą na świecie, która kupuje od nich w taki sposób - pozostali klienci to będą handlarze, którzy kupują hurtowo widząc buty).




Być może ja mam bardzo wysoki poziom tolerancji, jednak gdy patrzę na wszystkie zdjęcia przesłane z AS, to nie ma ani jednej pary, której bym nie kupił z powodu wady, w ramach zaproponowanej ceny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

Być może ja mam bardzo wysoki poziom tolerancji, jednak gdy patrzę na wszystkie zdjęcia przesłane z AS, to nie ma ani jednej pary, której bym nie kupił z powodu wady, w ramach zaproponowanej ceny. 

Też mam wysoki stopień tolerancji, w zasadzie 50% moich butów to second / aukcje. Te chukka za 110 GBP to brałbym w ciemno, podobnie jak inne buty kolegów (np. moore'y od bratdominik) jednak nad swoją parą jeszcze chwilę pomyślę. Chwilunię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę to zobaczyć na monitorze a nie na telefonie komórkowym.
Ok. Teraz widzę. Zastanawiam się czy dobrze zaznaczyłem wadliwe obszary skóry. Nie mam wątpliwości co do 2 i 3, natomiast czy obszar 1 też jest LQ?
Że też nie mogli zrobić zdjęcia nieco bliżej / dokładniej ...
633314474_20578-47LQQTR.jpg.ceb83d65cfa1ade12cfa61ca7703dfdd.thumb.jpg.2618ac39980c2a063f803a5507b4787c.jpg
Szczerze mówiąc miałem tę samą wątpliwość patrząc na zdjęcia Twojej pary odnośnie nr 1. Kto pyta, nie błądzi. Fabryka zawsze dawała wyczerpujące odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/8/2019 at 10:46 AM, fan_dobrego_buta said:

pmichal UK 8,5, 20023-130 BT PEAL PBL CHUKKA CGNC  not matching pair – sell at £110 to clear – see photo

@fan_dobrego_buta - dla potwierdzenia - not matching pair to dalej ten sam rozmiar, a jedynie co może być to lekkie różnice w kolorze?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not matching pair.,Znaczy ,że buty nie są z jednej pary.,Buty hamdmade&handcrafted ("ręcznie szyte") na każdym etapie produkcji są robione parami.,Zajrzyj do wnętrza butów, a zobaczysz liczby i litery, które pozornie nie mają żadnego sensu (oprócz rozmiaru).W rzeczywistości  w tym numerze zawarte są różne informacje.,Numer w prawym i lewym bucie jest zawsze  jednakowy.,Jeżeli nie jest jednakowy to buty nie są od pary., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, whsn napisał:

UK9 20692-1 SHOE PEAL PRF CAP DK BRN

Panowie, doradźcie proszę. Cały czas mocno waham się nad tym modelem. Czy ktoś z Was miał doświadczenie z butami AS dla Brooks Brothers? Jaki jest standard wykonania?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam parę (Herrick czyli ostatnie zdjęcie z ostatniej serii, tylko w innym kolorze). W porównaniu do linii exclusive to jest zejście o jeden stopień w standardzie, ale wciąż jest skórzana podeszwa z krytym szwem (tylko nie oak bark tanned). Co do skór, trudno powiedzieć skąd akurat wycięli te konkretne, ale starzeje się bardzo ładnie i ma bardzo estetyczne zagięcia od chodzenia. Wyściółka wewnętrzna skórzana, nie różni się na minus od tej exclusive. Peal&Co robione są m.in. przez Crockett&Jones i AS, a cena nowych to około 600-800$, więc za 1/3 tego jest to bardzo dobra oferta.

Jeśli pasuje Ci estetyka konkretnej pary, kopyto i ew. wady to warto rozważyć parę dla BB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, musa19 napisał:

@fan_dobrego_buta, czy mógłbym zobaczyć zdjęcie tego "cut on cap left foot" w modelu 20558-4 (czarne Moore w roz. 7,5 UK)?

w spisie błędów widnieje 20558-4 zaraz pod 20558-2 natomiast w zdjęciach od Organizatora są dwa zdjęcia 20558-2 z tą wadą -  fabryka mogła w spisie błędnie opisać zdjęcie 20558-2 jako 20558-4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej odp z AS - moje tł oraz orginalna odp na czerwono:

 

- 20213-13 OUTMEAL OUTRIGGER PLAIN GIBSON AS 20213-1 UK10 - buty są wykończone, zrobione ze skóry Tan waxy

 

- UK 10.5, 20590-1 BLACK CALF CAP OXFORD ARMFIELD  - nie ma uszkodzeń oprócz, widocznych pod piętą. Są drobne marszczenia skóry, które są wynikiem magazywoania w pudle. No, as previously advised just small creases caused in storage.

- 20034 - 18, US 11, Monsk - Jakość skóry - drobne różnice w kolorze, łatwe do zniwelowania przy polerowaniu (slight colour variation in vamp, extra polish by customer will easily correct.)

-    20590 - 12 Black Cap Oxford 7017/4  UK8.5  - drobne zadrapanie na lewym bucie - zdjęcie załączone - see attached photo, Ilga sole, 2 small nicks on vamp near cap on left shoe.

-  Kierman.pl   UK 7, 20578 - 4 , MAHOGANY WING BROGUE , HUNT - w miejscu nr 1 nie ma wady skóry  Yes, but No1 is burnish marks, small featherline crease on o/s left foot at counter.

-  MUSA19 - 20558-4 black  Moore UK 7,5 ("cut on cap left foot”) - zdjęcia poniżej.  Uszkodzenie widoczne na zdjęciu. Według AS łatwe do zatuszowania,  sorry, See attached. Although it looks bad in photo I think would cover generally well with polish.

46877638_20034-1811vampcolour.thumb.jpg.7329f4eaa66abe2b8e1e20a12ec67683.jpg1473729587_20034-1811grin.thumb.jpg.cf6a514b94f2c7f8300000ffe13bb89c.jpg1036423090_20590-128pair.thumb.jpg.19c00eb92c28054a35e8c48c7ee702b6.jpg615286012_20590-128nicks.thumb.jpg.647111ad442c394d0015a7f50572bd16.jpg1808427388_20558-47pair.thumb.jpg.4473528edd58f45f23e78e5fea7f3da8.jpg2083484624_20558-47paircut.thumb.jpg.178db502d92a9020830850816bd238de.jpg641743794_20558-47cut2.thumb.jpg.1c8324089ee2fac0cf0c68a306d2c098.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem tylko opis [mention=4908]bratdominik[/mention] że jest dobre na stopę z niskim podbiciem i szeroką w palcach 

Powiem tak, wszedłem w 99 więc jakoś super szerokiej stopy nie mam, ale też nie jest wąska. Jest szerokawa, moje 104 pasują na mnie świetnie. Jeśli nie masz wąskiej stopy, będziesz happy. 104 świetnie trzyma piętę, a dziś czytałem o problemach z Hiro w tej kwestii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.