Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fan_dobrego_buta napisał:

109 są dłuższe. 

@Żorż Ponimirski w pełni się zgadzam. 109 są dłuższe od 99, 104 zresztą też. Piękne te Hunty, właściwie w stanie idealnym, fantastyczny kolor - gratuluję decyzji. 109 jest bardzo eleganckim kopytem, będą się prezentować rewelacyjnie na nodze. Ja także w tym zamówieniu swój wzrok skierowałem na to kopyto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa dodatkowe pytania dla AS odnośnie rozważanych przeze mnie par, ale jestem raczej zdecydowany na obie.

20213-13 OUTMEAL OUTRIGGER PLAIN GIBSON AS 20213-1

Na jakim kopycie są te derby? Wydaje się dosyć szerokie, dlatego rozważam rozmiar 10UK. W Moore 10.5 UK jest dla mnie w sam raz. Wada to jak rozumiem marszczenia skóry w tylnej części cholewki i w okolicach sznurowadeł? Czy buty zostały wykończone - na zdjęciu prezentują się dość blado w porównaniu do zdjęć na stronie Dagestad. I na koniec czy to standardowa skóra czy coś specjalnego (jakiś wax czy inny chromexcel) i jaki kolor kosmetyków je

image.png.d2ac2ce3728b939a8afc394eca32cbf8.png

 

20590-1 BLACK CALF CAP OXFORD ARMFIELD

Tutaj mam pytanie tylko o wadę - czy problemem jest tylko rysa na tylnej części cholewki (co mi nie przeszkadza)? Bo wydaje mi się, że jest też jakaś wada skóry bardziej z przodu (z boku buta, parę centymetrów za przeszyciem), ale może to tylko kwestia zdjęcia. Jeżeli jednak jest tam coś nie tak, to chciałbym prosić o dodatkowe zdjęcie, żeby podjąć świadomą decyzję.

image.png.b809516da71370eb269530acc1691cd5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski Twoje spostrzeżenia pokrywają się z moimi. W porównaniu z poprzednią listą z listopada obecna różni się dosłownie o kilka sztuk (plus 5 nowych modeli doszło). Co jednak cieszy mnie najbardziej, to pojawiające się w nowych rozmiarach buty stockowe (teraz: Armfield, Hunt). Wprawdzie pojedyncze pary, ale być może gdzieś tam jeszcze będą się pojawiać kolejne pojedyncze sztuki z ich kolekcji Exclusive. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby brexit nie popsuł nam planów, ale nie ma co gdybać. Dojdzie cło, to może kurs funta spadnie ;)

Dopytam jeszcze o te wiśniowe oksfordy dla Duckers. Czy one są w standardzie exclusive ?

Drugie pytanie o czarne oksfordy Leander dla F&S. Skąd wiadomo na jakim kopycie one są ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Żorż Ponimirski Duckers wyglądają dla mnie identycznie jak ASowy Wilson. Jedynie kopyto to 104ee, ciut węższe od 104f, ale przy Twojej nieszerokiej stopie nie będzie to problemem. Ja mam je w 7,5 (normalnie noszę 7) i jestem zadowolony. Wykonanie wizualnie identyczne z Exclusive, włącznie z podeszwą Oak Bark. Stawiam orzechy przeciw bananom, że jest to standard Exclusive. Nieistniejący już Duckers nie wziąłby chyba nic poniżej tego standardu, jak sądzę. Jeśli chcesz więcej zdjęć Duckersów po roku użytkowania, daj znać. 

Leander jest robiony na kopycie odbiorcy (cust own)- kiedyś już o to pytałem Marcina i taką dostałem odpowiedź. On chyba miał już styczność z Leander, więc spytałbym Go bezpośrednio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blekit - zapytanie o rodzaj kopyta wysłałem. Odnosnie wady wydaje mi się, że tylko widoczna rysa. Pytanie równeż wysłane do AS.

@Żorż Ponimirski - seconds to mało istony temat dl anich. Mozna powiedzieć "mały śmietniczek" który trzeba czyścić. Widocznie mają troszkę spokojniejszy okres i jest czas na zdjęcia. Leandery są na kopyice Fosters & Son. Miałem takie brązowe ale sprzedałem. Czarne pewnie będa w puble odpoczywać, ale nie mogę się oprzeć w takiej cenie. Sa to bardzo ładne buty.

 

@Luka to co widać na zdjciu. Rozpruta jest wewnętrzna skóra. O zdjęcie drugiej pary (czarne oxfordy) dopytałem i czekamna odp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fan_dobrego_buta napisał:

 

@Żorż Ponimirski Leandery są na kopyice Fosters & Son. Miałem takie brązowe ale sprzedałem. Czarne pewnie będa w puble odpoczywać, ale nie mogę się oprzeć w takiej cenie. Sa to bardzo ładne buty.

Właściwie zależy mi tylko na informacji z czym to kopyto można porównać i jaki rozmiar brać przy powiedzmy 9UK w 109F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta czy u mnie LQ both caps  to oznacza pomarszczoną skórę na noskach (tak to widzę na tym trochę nieostrym zdjęciu)?

Swoją drogą wynikałoby to z tego że to inna para niż ta o którą pytałem kiedyś wcześniej https://forum.butwbutonierce.pl/topic/259-alfred-sargent/?do=findComment&comment=291827 co jest dość dziwne bo cały czas była w tym rozmiarze dostępna tylko ta jedna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos - Jakośc skóry na czybkach. Mieliśmy już w przesłości takie wady . Troszeczkę inna skóra czubku niż pozostałej części buta. Odnośnie, czy jest to ta sama pary, czy też inna - przyznam szczerze, nie mogę powiedzić nic na temat rotacji. Zakłdam również, że maja tam bałagan i nie do końca wiedzą co mają. 

 

@blekit odnośnie rozmiaru UK10 powinien być dobry dla ciebie, gdyż w tym kopycie sugerują 0.5 w dół. Skóra się pomarszczyła w pudle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta mógłbyś dopytać o znaczenie "just where leather pushed in box"? Rozumiem to, że wada to rysa na quarter prawego buta, powstała w miejscu kontaktu z pudłem, ale chciałbym się upewnić. A i jeszcze co do gibsonów, to zależy mi na doprecyzowaniu jaki to rodzaj skóry, jak jest wykończona i jakie kosmetyki zalecają. Na zdjęciach Dagestad skóra jest tak jakby matowa i nie przypomina standardowej licówki. Póki co zapisuję się na obie pary.

1. Fan -  20652 - 1, UK 8.5 Black Cap Oxford - Leander 

2. Bratdominik - 20558-2, UK 7 Cherry Calf Cap Brogue - MOORE

3. Bratdominik -  20590-1, UK 7 Black Cap Calf Oxford - ARMFIELD

4. Żorż: UK9 20578 - 4. MAHOGANY WING BROGUE , HUNT

5. Blekit - 20213-13 OUTMEAL OUTRIGGER PLAIN GIBSON AS 20213-1

6. Blekit - 20590-1 BLACK CALF CAP OXFORD ARMFIELD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

proszę pomóżcie w interpretacji zapisów.

image.png.d2b9231fa010cacc6947eb9362abcc17.png

Co oznacza powyżej wspomniana wada: preproduction trial NF?

Co oznacza literka D w rozmiarze 9D? Dobrze rozumiem, że będzie to węższe kopyto. Zastanawiam się nad doborem odpowiedniego rozmiaru. Hunt na 109F / UK9 były trochę ciasne na początku, ale w końcu dopasowały się idealnie. Armfield na 109F / 9,5UK od początku wydają się być trochę luźne.

Niestety nie są dostępne buty, które były moim pierwszym wyborem (20034-18 Espress Double Monk).

Szukałem na liście innych double-monków w rozmiarze UK9 w kolorze (ciemno) brązowym (Oak, Espresso). Moim zdaniem nic takiego nie ma. Ale może źle szukam i widzicie coś podobnego na liście?

@fan_dobrego_buta czy jest sens pytać producenta czy mają jakieś egzemplarze poza listą, którą do nas podesłali?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whsn jesteś szczęściarzem. NF - no faults, czyli brak wad. Preproduction trial - but testowy, czyli pierwsza wersja. 

20573-24 monki dla J.Crew są w 9 (upewnij się czy tu UK czy US, ale jakby co są też większe).  Antique Mahogany - bierz bo to piękny kolor. Widzę że pytałeś o nie.

D w rozmiarze US odpowiada standardowemu F w UK. Brooksowe 9D będzie odpowiadało 8F angielskiemu. Fabryka wielokrotnie tak oznaczała buty Brooks w opisach poszczególnych zapytań. W opisie wad nie jest nic oznaczone dla tego modelu ale widać, że są 4 modele dla Brooks opisane, pierwszy z nich ma w opisie rozmiaru UK podany rozmiar o pół numeru mniejszy niż tabelkowy, ze znakiem zapytania. Dlatego ja bym zakładał, że cała produkcja dla Brooks jest oznaczona numeracją US. Spójrz co pisał o nich @Żorż Ponimirski w tym wątku 27 lutego. Wg niego X US oznacza X-1 UK. Jeśli szukasz 9 UK to w tabelce powinieneś dla Brooks szukać 10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za błyskawiczną odpowiedź.
@bratdominik,

Antique Mahogany - faktycznie fajny kolor, ale mimo wszystko mniej uniwersalny niż Espresso / Oak / Dark Brown.

Będę czekał cierpliwie na kolejne akcje - może wtedy pojawią się monki w kolorze (ciemno) brązowym.

A tymczasem zastanowię się nad tymi Oxfordami w groszkowej skórze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leandery są na kopyice Fosters & Son. Miałem takie brązowe ale sprzedałem.

Ponieważ to ja je kupiłem, potwierdzam że nie jest to najlepszy wybór na wysokie podbicie; pod tym względem są zbliżone do Yanko 915, choć wygląd kopyta jest bardziej klasyczny („zaokrąglony”) niż 915. Poza tym świetne buty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak rozumieć skrót LQ? Low/Leather quality? Pytanie dotyczy:

20034 - 18    ESPRESSO DOUBLE MONK STRAP    20034-18    UK 10-10½    11    LQ - also sml tear in lining

Czy brak wskazania na konkretną część buta, analogicznie jak w innych parach, oznacza, że skóra całej cholewki jest niższej jakości?  Patrząc na zdjęcie trudno się przyczepić, oczywiście pomijam rozcięcie, bo to b. drobna wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.