Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jednak wyjdzie u mnie raczej 7 UK a nie 6,5 UK, pół rozmiaru większe niż zazwyczaj, bo mam 262mm i 240mm w obwodzie. 
Dzięki!
Zdecydowanie co najmniej UK 7F. Przy tym obwodzie 109 powinna pięknie leżeć, 724 powinna być też ok w 7F choć ma dużo miejsca w pięcie. 87 i 99 mogą być ciut na styk, ale już monki dla Sid Mashburn na 87 w 7,5 powinny klamerkami dopiąć ładnie stopę. 99 brałbym chyba w 7,5, swoje w 7 mam na idealny styk i to dopiero po rozchodzeniu, dodatkowo nie dopinam klamerek na ostatnią dziurkę. 104 na mnie leży idealnie w 7, zero luzu, ale w 7,5 u Ciebie może być za duża bo znowu ma dużo miejsca w pięcie (mam ten problem w 7,5).
Podsumowując, 7 u Ciebie w butach AS może być *ewentualnie* problematyczna u Ciebie przy najdłuższym palcu. Na obwód w każde powinieneś wejść bez problemu z mojego doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KIERMAN.pl, ja miałem podobny dylemat z ASami na kopycie 99F. Wszystkie półbuty mam 9UK (Yanko 915, Shoepassion, Bally, Santoni), a tutaj doradzano 9.5. Poszedłem w 9 z braku większego rozmiaru i jestem na styk, ale to monki. Nie wiem jak by było w butach wiązanych. Ogólnie powiem, że przy najwęższym kopytach AS pójście 0.5 rozmiaru w górę jest chyba mało ryzykowne. 99F AS jest na pewno węższe w palcach niż 915 Yanko.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 23:25, fan_dobrego_buta napisał:

Pamiętam, że płaciliśmy nawet ponad 260 gbp za parę. Miejmy nadzieję, że w Marcu nie bedzie drożej. :-) 

W marcu zamawiam, jeżeli będą jeszcze dostępne Moore lub Hunt 6,5 / 7 UK w jakimkolwiek kolorze, lecz innym niż czarny. Wydaje mi się, że oba rozmiary będą dobre, z tym że mniejsze będą mocno dopasowane / wciąż komfortowe na cieńszą skarpetkę, a większe ciut swobodniejsze / idealne na nieco grubszą skarpetkę. 

@Żorż Ponimirski akurat w wątku można wyczytać, że 99 to bardzo wąskie kopyto, więc tutaj +0,5 rozmiaru w górę chyba się sprawdza. Co do kopyt 109 i 724 mam wątpliwości i chyba zostanę przy moim 6,5, a jeśli nie będą dostępne, sięgnę po 7 UK i kupię grubsze skarpetki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu inspiracji natknąłem się na amerykańskiego resellera AS (pod nazwą Private Label) z ciekawymi modelami, chyba wszystkie na wygodnym kopycie 87. Mi do gustu przypadł ten model (jeszcze ciekawszy od świetnego w moich oczach modelu AS Hannover), a strona to Correspondent Shoes, skąd też pochodzi to zdjęcie. Ciekawe czy coś z produkcji dla nich trafi kiedyś do seconds:) 97c60153d16b3a3b5380627d469c8f63.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2019 o 19:28, fan_dobrego_buta napisał:
[mention=4908]bratdominik[/mention] z tej strony pojawił mi się pomysł Cambridge w bordo. Niestety nie ma i nie było ich butów na liście. 

Kiedyś w 2015r. było coś podobnego do tego co mają teraz, skóra i tweed w trzewikach :)

PS. Uaktualniłem listopadowy spis butów w poście z 30.12. o dodatkowe zdjęcia i informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Powinno być 'manfield' i oznacza to, że tam właśnie można znaleźć ten model w sprzedaży normalnej (a co za tym idzie uzyskać dodatkowe informacje o danym modelu). Przeglądnąłem zamówienia od 2015 roku, nie sądzę, że ten zasób znacząco się zmieni patrząc na dynamikę zmian. Myślę, że sporo z tego co było zostanie, i może coś dojdzie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Koledzy, 29.marca wkrótce, póki co wygląda na twardy Brexit, co dołoży do ceny butów kilkanaście procent. Dlatego też, biorąc pod uwagę zamówienie z fabryki AS, zachęcam do przemyślenia swojej gotowości na zakupy tak, aby je przeprowadzić w miarę sprawnie. Ostatnio cały proces rozpoczął się 21.11, a buty u Organizatora były bodajże 20.12. W sumie pełen miesiąc. Aby buty dotarły do PL przed 29.03 chyba warto by było zacząć wszystko z końcem lutego, stąd moja sugestia by się mentalnie do tego już przygotować :) Jak to widzicie ze swojego końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie też się szybko zdecyduje, jeżeli będzie para której szukam (Armfieldy albo Moore).
Co do Armfield, polecam też rozważenie ich wersji dla Dagestad Skomaker. Podeszwa gumowa i kopyto 104 są rewelacyjne. Moje najwygodniejsze ASy jak do tej pory. Stopa raczej szeroka, niskie podbicie, true to size.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dłuższe, o ile nie powiem bo moje 99F są na przeglądzie w Krośnie :) Generalnie jest bardziej pojemne w przedniej części. W 104F swobodnie ruszam palcami, w 99F nie. 104 dobrze trzyma w śródstopiu, podobnie 99F, rejon obcasa, powiedziałbym, 104F ciut więcej miejsca niż 99F, ale minimalnie. Największa różnica dla mnie w palcach. W moim normalnym rozmiarze 104F jest idealnym kopytem, 99F musiałem rozbić prawy but (tę stopę mam ciut większą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.