Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

@NieMy wygląda że to Cambridge, ale z dodatkową - nie wiem jak to się nazywa - pętelką do wkładania stopy (https://www.sidmashburn.com/scotch-grain-sid-mashburn-cap-toe-demi-boot.html) . @Jaann6 kupując wcześniej na grupowych Holmesy dostałem wersję II. Stawiam że teraz to też Holmes II. 

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xunez tego co się orientuję yankowa 915 ma generalnie niskie podbicie. Ja mam niskie i przymierzając 724 nie miałem z tym kłopotu (ergo 724 mogą mieć wyższe podbicie niż 915) ,natomiast w palcach było wąsko. Skupiłbym się na tym jak szeroką stopę masz. Jeśli w 915 nie miałeś kłopotu z szerokością, być może w 724 będzie podobnie. Około 26 strony tego wątku jest porównanie zbiorcze kopyt AS - tam chyba było coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominikA masz może porównanie 724 do kopyta F od Vassa? Generalnie jeśli 724 będzie ciaśniejsze od 915 w tym samym rozmiarze w którymkolwiek wymiarze to będzie słabo.

Generalnie część osób mówi że 724 i 915 podobnie, część że 724 pół rozmiaru w górę. Bezpieczniej będę się czuć z pół rozmiaru w górę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Xune napisał:

@bratdominikA masz może porównanie 724 do kopyta F od Vassa? Generalnie jeśli 724 będzie ciaśniejsze od 915 w tym samym rozmiarze w którymkolwiek wymiarze to będzie słabo.

Generalnie część osób mówi że 724 i 915 podobnie, część że 724 pół rozmiaru w górę. Bezpieczniej będę się czuć z pół rozmiaru w górę :) 

To kwestia osobistych preferencji, u mnie 724 i 915 wypadają podobnie w dopasowaniu, tylko 724 mam pół rozmiaru większe. Ryzyk - fizyk, najwyżej wystawiasz na bazarek ;)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Xune napisał:

@bratdominikA masz może porównanie 724 do kopyta F od Vassa? Generalnie jeśli 724 będzie ciaśniejsze od 915 w tym samym rozmiarze w którymkolwiek wymiarze to będzie słabo.

Generalnie część osób mówi że 724 i 915 podobnie, część że 724 pół rozmiaru w górę. Bezpieczniej będę się czuć z pół rozmiaru w górę :) 

Mogę tylko porównać kopyto AS 109 do F Vass'a. AS na 109 (model Henry II) miałem (sprzedałem) w rozmiarze 8UK. Vassa mam w rozmiarze 42. ASy były zdecydowanie niższe (ciaśniejsze w podbiciu). O ile w Vass'ach brakuje mi raptem jakiś 0,5 cm do zejścia obłożyn to w AS'ach brakowało dobre 2 cm. Na szerokość w palcach tez były zdecydowanie za wąskie. Teraz jak o tym myślę to nie wiem czy nawet pójście o 0,5 rozmiaru wyżej w AS by pomogło, raczej chyba o cały rozmiar. Dlatego teraz się drapie po głowie czy nie wziąć moore w rozmiarze 9 (8,5 i tak nie ma ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos jeśli mógłbym opisać swoje dwoświadczenia z 109 i 724, być może da Ci to jakiś punkt odniesienia. Normalnie noszę UK7F. Na 109 mam Holmesy w UK7,5, mają odrobinę luzu. Na 724 przymierzałem Moore w UK7. Problem był tylko z palcami w prawej,ciut większej stopie. Osobiście 724 brałbym pół rozmiaru większą. Faktem jest, że mam niskie podbicie, ale o numer większe 724 to byłby już dla mnie kajak. Mam 7,5F na podobnym do 724 kopycie 104 i jest bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik dzięki :) Mnie do rozmiaru 9 skłania fakt, że ja jestem z rozmiarem gdzieś między 8-8,5. Nawet te 42 od Vassa chyba ostatecznie mogłyby być nieco większe. Mam za mało butów i za mało doświadczeń by stwierdzić, czy one są tylko zwyczajnie za wąskie i po prostu powinny być 42 ale szersze w palcach czy 42,5. Najwięcej mam Loake i rozmiar 8 jest dobry ale bywa że niby to samo kopyto ten sam rozmiar ale inny model i nagle też są za wąskie w palcach … Ostatecznie najwyżej znów wylądują na bazarku albo zrobi się tak jak ostatnio Januszkiewicz, który niestety moje pierwsze buty od niego zrobił zdecydowanie za duże (o jakiś rozmiar) i "zmniejszył" je dokładając wkładki i zapiętki (te mają prawie 1 cm grubości ;) )

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FONos co racja to racja. Zawsze to jakieś wyjście z większymi butami. Choć powiem Ci, że sam miałem też problemy w Ramsey na UK7F (mały palec prawej stopy, o czym nawet tu w wątku pisałem chyba), a z czasem skóra się pięknie do mojej stopy przystosowała. Teraz noszę bez najmniejszych kłopotów. Domyślałbym się, że w Moore jakość skóry też pozwoli na lekkie dopasowanie. No ale koniec końców, decyzja należy do Ciebie. Niech jej efekt końcowy będzie dla Ciebie zadowalający :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Normalnie nosząc obuwie w rozmiarze 43 (UK9) powinienem tutaj patrzeć na rozmiar 9,5. Dobrze zrozumiałem?

Proszę o informacje nt wad i w miarę możliwości zdjęcia poniższych modeli:

STxxK 20590-1 Black Calf Cap Oxford - 9,5 - Armfield
MEDxLLION 20724-2 Black Calf - 9,5 - Edgar Blk
STxxK 20573-1 Antique Oak Calf - 9 - Ramsey

Czy jest sens Waszym zdaniem, abym w ogóle brał pod uwagę te Ramseye w rozmiarze 9?

Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whsn Wybór rozmiaru zależy od kilku składowych. Jeżeli nie masz bardzo szerokiej stopy lub stopy z wysokim podbiciem jest sens brać Ramsey w swoim normalnym rozmiarze. Ja normalnie noszę UK 7F, i takie też mam Ramseye. Trzeba tylko pamiętać, że to jest kopyto wąskie w palcach. Ja trochę w nich pochodziłem zanim się ułożyły pod moją niewąską stopę. Teraz jednak są bardzo wygodne. NIemniej nie jest to kopyto "bezpieczne" które można w ciemno kupić bez obaw. 

Co może Cię zainteresować, mam też buty na tym samym kopycie co wybrane przez Ciebie Armfield (104F) i też są pół numeru większe od mojego zwyczajowego. W obu parach, i tych na 104, i tych na 99 czuję się dobrze. 104 są ciut za duże na moją lewą stopę (którą mam mniejszą), ale nie sprawia mi to dyskomfortu, natomiast na prawej trzymają się już ciasno. Natomiast na 99 o pół rozmiaru mniejszej buty ściśle opinają mi stopy, ale bez uczucia dyskomfortu. Ramseye mają klamerki, które ja przykładowo zapinam na przedostatnią dziurkę - na ostatniej są już za ciasne.

Powodzenia w wyborze i użytkowaniu. Ramseye to piękne buty, to samo Armfieldy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Chociaż Ramsey kusi to jednak muszę zrewidować swoją listę.

Uprzejmie proszę o informację na temat poniższej listy.

STxxK 20590-1 Black Calf Cap Oxford - 9,5 - Armfield
MEDxLLION 20724-2 Black Calf - 9,5 - Edgar Blk
ASxxxRN DAxxxTAD 20590-11 Espresso Cap Oxford - 9,5

Dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od odbiorcy. Buty dla SM mają amerykańską. Śmiem twierdzić że te dla firm brytyjskich i azjatyckich mają angielską. Sprawdziłbym dla pewności BRxxxS. J.CxxW są wprawdzie na rynek amerykański, o ile dobrze się orientuję, ale w zeszłych zamówieniach przy tych butach nigdy nie powstała kwestia numeracji (o ile pamięć mnie nie myli).

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 22:51, FONos napisał:

@bratdominik dzięki :) Mnie do rozmiaru 9 skłania fakt, że ja jestem z rozmiarem gdzieś między 8-8,5. Nawet te 42 od Vassa chyba ostatecznie mogłyby być nieco większe. Mam za mało butów i za mało doświadczeń by stwierdzić, czy one są tylko zwyczajnie za wąskie i po prostu powinny być 42 ale szersze w palcach czy 42,5. Najwięcej mam Loake i rozmiar 8 jest dobry ale bywa że niby to samo kopyto ten sam rozmiar ale inny model i nagle też są za wąskie w palcach … Ostatecznie najwyżej znów wylądują na bazarku albo zrobi się tak jak ostatnio Januszkiewicz, który niestety moje pierwsze buty od niego zrobił zdecydowanie za duże (o jakiś rozmiar) i "zmniejszył" je dokładając wkładki i zapiętki (te mają prawie 1 cm grubości ;) )

Kolego @FONos,

tak z ciekawości, mógłbyś wrzucić gdzieś zdjęcie tych centymetrowych zapiętek? Jestem ciekawy jak wyglądają teraz Twoje buty, bo też będę musiał o czymś takim pomyśleć.

Wybaczcie OT. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.