Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

@Castorp jeżeli 109 zakończyła się porażką, na pewno zastanowiłbym się także nad porzuceniem 99, które wydaje mi się jeszcze węższe. Dla szerokiej stopy polecam za to mniej popularne 7WK i to o pół numeru mniejsze, sam mam moją zwyczajową 7 i jest dość obszerne w pięcie. Także 87 w swojej normalnej rozmiarówce powinno Ci podejść bardziej niż 109, ma więcej miejsca w palcach. Moja stopa to płaska 7, raczej szeroka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja może też dam się skusić tym razem - mam tylko pytanie odnośnie rozmiarówki. W Yanko 915 noszę 10UK i jest to rozmiar optymalny, w 960 mam też 10UK, ale tutaj wydaje mi się, że mógłbym zejść do 9.5UK - w jakie rozmiary powinienem celować w przypadku AS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta @Mateo86 Czyli Waszym zdaniem można stwierdzić, że kopyta 924 109 104 i 48 rozmiarowo są podobne?

Przydałby się temat zbiorczy do porównywania kopyt różnych firm, przede wszystkim najpopularniejszych na forum - Vass, Yanko, AS, może Meermin czy Shoepassion.

Swoją drogą pamiętam czasy, gdy królowały tutaj Gordon&bross..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku umieściłem spis dostępnych oxfordów, monków oraz trzewików.

W związku z tym, że AS nigdy nie chcą podawać nazw firm, dla których wyprodukowane są buty, w pierwszej kolejności proszę wczytywać się dokładnie w opis butów, aby zobaczyć, czy jest coś w rodzaju buta oraz kolorze, jaki szukacie - Kolumna C, gdzie znajdziemy całkiem dokładny opis. Przykładowo Oxfordy: mamy zawsze podany kolor, czy jest whole cut (oxford bez przeszyć), cap (tradycyjne oxfordy z nakładanym noskiem), wing-tip, punched, broug (oznacza dziurkowanie wzdłuż szycia lub na czubku), gimped (ząbkowane wykończenie wzdłuż skóry jak w Herring Harold), itd. Dopiero jak się upewnicie czy jest rodzaj buta w kolorze i rozmiarze jaki szukacie, kolejnym etapem będzie sprawdzanie wad i prośba o zdjęcie.

Styles available listing Nov17.xls

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie te które są zaznaczone na zielono to rozmiarówka amerykańska, reszta typowe UK. Dodatkowo za takim rozumowaniem przemawia legenda co do kopyt, tylko do tych na zielono jest opisane, ze odpowiadają takiemu a nie innemu kopytu AS. 

Pewnie modele wykonywane dla jakiegoś sklepu z usendej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jutro będę w stanie przybliżyć co kryje się za modelami , w przypadku kt w kolumnie A&B mamy tylko cyfry. Istotna wiadomość to jakość podeszwy - "Bakers Oak Bark" nie tylko informuje, że jest wyższy poziom podeszwy, ale również jest to jednoznaczne z lepszym wykonanie buta - na poziomie lub zbliżonym z poziomem AS HandGrade Range.

Te modele kt pamiętam po kodach opisałem w kolumnie R. Dodatkowo odkryłem że Oxfordy Edgar, Walter oraz Alfred to modele wyprodukowane dla Manfiled - http://www.manfield.fr/Cap-Brogue-Oxford/73318831.html

AS Cambridge Marron - po kodzie widzę, że model wyprodukowany dla AD - https://skomakerdagestad.no/collections/alfred-sargent

Dla tego też sprzedawcy były wyprodukowane oxfordy - również widoczne na linku powyżej

20578 - 15 20578-15 Chestnut, burnished, 5 eyelet, wing-tip, brogue, Oxford 104 F
20590 - 11 7017/6 Espresso, burnished, 5 eyelet, cap, Oxford 104 F
20590 - 12 7017/4 Black, burnished, 5 eyelet, cap, Oxford 104 F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - zapytania w sprawie butów, kt otrzymałem na priv oraz na forum przesłałem do fabryki. Kolejne lub nowe zapytania proszę przesyłać na priv.

Właśnie sprawdziłem na liście i widzę, że wciąż są dostępne 2 pary butów wyprodukowanych dla Fosters & Son (Edmund w Mahogany oraz Leander w czerni). Osobiście posiadam Leandery w brązie i uważam, że są to przepiękne buty, wykonane z najwyższą starannością w standardzie HandGrade.

Poniżej umieściłem zdjęcie Leander w brązie oraz Edmund

Fosters.jpg.6398d7672da0c6271da611f14be0bd87.thumb.jpg.3013c10cce3d3e2f5250217ef9dd4450.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil1987 wybierasz buty, organizator dowiaduje się o rodzaj wad jakie mają i jeśli jest możliwość przysyła zdjęcie. Decydujesz się, płacisz na konto organizatora, on realizuje zamówienie od A do Z, towaru nie można zwrócić. Tyle z mojego 2-krotnego doświadczenia, każdorazowo wyłącznie pozytywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybieracie buty z listy? Patrzycie na kolor, kopyto, dla kogo but był zrobiony? Pytam ponieważ szukam butów czarnych i brązowych/mahoniowych, obojętne czy będą to buty gładkie czy brogue. Na liście jest aż 8 modeli, w moim rozmiarze,  które teoretycznie mi pasują (choć wciąż dowiaduje się czegoś o kopytach) a nie chwiałbym nadużywać możliwości pytania o konkretne modele. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harth - oczywiście, jakżeby inaczej :) Patrzę na kopyto i rozmiar (to podstawa), potem rodzaj/typ, model/wygląd, kolor, rodzaj podeszwy. I dla kogo zrobiony - choć to dla mnie mniej istotne, bo zakładam - po doświadczeniach z dwoma moimi parami AS - że niezależnie od tego trzymają dobry poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harth Czy byłeś na afinepairofshoes.com? Tam są modele w mahogany (Cambridge), dark oak (Ramsey) a espresso jest chyba kilka postów wyżej w poście@fan_dobrego_buta #654 po lewej o ile mnie pamięć nie myli. Wprawdzie fan opisuje je jako brown ale były na sprzedaż też w maju i wtedy były chyba opisane jako espresso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.