Skocz do zawartości

Teczka skórzana


mrJacob

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

macie opinie na temat teczek skórzanych:

 

Orsonero (Panda)

 

http://www.sklep.orsonero.pl

 

lub

 

http://www.verostilo.com

 

Czy w niskim budżecie lepiej nie zawracać sobie głowy takimi produktami?

Pytanie padło do Panów ...ale jeżeli moja opinia w jakiś sposób pomoże Panu dokonać wyboru to czemu nie odpowiedzieć ;)

 

dot. verostilo- wprawdzie dotąd dokonałam tylko jednego zakupu u nich ale przymierzam się do kolejnego.

Moim skromnym zdaniem są warci polecenia, z wyborem damskiej aktówki miałam duży problem ale właśnie u nich udało mi się znaleźć to co chciałam, jakość i wykonanie aktówki, której u nich zakupiłam bez zarzutu, kontakt bez zarzutu,

posiadam   brązową aktówkę a zakup takiej tylko czarnej to raczej jedynie kwestia czasu

 

Rozumiem , że nie chodziło Panu o zakup damskiej aktówki ;) ale zawsze "jakaś" opinia jest lepsza niż żadna ;)

Pozdrawiam

J.

post-5324-0-45522400-1396867848_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zakupu torby biglowej i aktówki w orsonero. Przekonuje mnie to, że mają własną garbarnię, więc relacja jakość-cena może być niezła (przy stosunkowo niskich cenach). Jestem też wielkim fanem skóry juchtowej w kolorze naturalnym - mają bogatą ofertę, mogę polecić juchtowe teczki na nieformalne okazje, pięknie się starzeją.

 

Dam znać czy ich wyroby są na poziomie moich oczekiwań (te ostatnie nie są wygórowane - bądź co bądź są to ceny w granicach 100 euro lub niewiele więcej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

W temacie padło pytanie firmę Verostilo, od której swego czasu kupiłem teczkę skuszony niską ceną. O ile się nie mylę, był to ten model:

https://www.verostilo.com/teczki_skorzane/teczka_skorzana_braz_mauro_1.html

z tym, że w ubiegłym roku kosztował kilkadziesiąt złotych mniej (chyba 265 zł). Teczka prezentowała się całkiem nieźle i byłem z niej zadowolony, ale niedługo. Już po kilku miesiącach pojawiły się liczne przebarwienia, przetarcia i pęknięcia skóry, a kształt teczki mocno się zdeformował. Wszywiastko pomimo tego, że skóra teczki była impregnowana i odżywiana. Zdecydowałem się złożyć reklamację. Po odesłaniu teczki do Wrocławia dostałem wiadomość, że "reklamacja teczki nie została uznana jest potraktowana grzecznościowo. Mając na względzie dobre imię firmy i wysoki poziom obsługi naszych klientów podjęto decyzję o wymianie teczki na nową". Dostałem więc nową teczkę, z czego normalnie byłbym zadowolony, gdyby nie to, że ta nowa teczka wyglądała dużo gorzej od starej - skóra była pofałdowana, zwłaszcza z tyłu. Poza tym teczka po postawieniu na ziemi wyglądała, jakby była krzywa. Nie chciałem jednak bawić się w kolejną reklamację i teczka wylądowała w czeluściach szafy.

Zacząłem się rozglądać za kolejnym nabytkiem i wybór padł na polecaną na forum Barelybags. Konkretnie ten model:

https://www.barellybags.pl/product/Teczka-Gentle-Black/?id=51

Po przyjściu przesyłki do domu okazało sie, że teczka wygląda dużo gorzej niż na zdjęciach. Była po prostu brzydka poza tym. Poza tym wykończenie było niestaranne. Zdecydowałem się zwrócić towar i tutaj muszę przyznać, że firma spisała sie wzorowo, bo przysłała kuriera, a zwrot pieniędzy otrzymałem błyskawicznie.

Zrażony zakupami teczek przez internet udałem się do sklepu z galanterią skórzaną w galerii handlowej i tam kupiłem teczkę firmy Daag za nieco ponad 500 zł. Używam jej od kilku miesięcy, bardzo mi się podoba i póki co nie mam z nią żadnych problemów. Mam nadzieję, że posłuży mi dłużej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padło do Panów ...ale jeżeli moja opinia w jakiś sposób pomoże Panu dokonać wyboru to czemu nie odpowiedzieć ;)

 

dot. verostilo- wprawdzie dotąd dokonałam tylko jednego zakupu u nich ale przymierzam się do kolejnego.

Moim skromnym zdaniem są warci polecenia, z wyborem damskiej aktówki miałam duży problem ale właśnie u nich udało mi się znaleźć to co chciałam, jakość i wykonanie aktówki, której u nich zakupiłam bez zarzutu, kontakt bez zarzutu,

posiadam   brązową aktówkę a zakup takiej tylko czarnej to raczej jedynie kwestia czasu

 

Rozumiem , że nie chodziło Panu o zakup damskiej aktówki ;) ale zawsze "jakaś" opinia jest lepsza niż żadna ;)

Pozdrawiam

J.

 

 

Pytanie padło do Panów ...ale jeżeli moja opinia w jakiś sposób pomoże Panu dokonać wyboru to czemu nie odpowiedzieć ;)

 

dot. verostilo- wprawdzie dotąd dokonałam tylko jednego zakupu u nich ale przymierzam się do kolejnego.

Moim skromnym zdaniem są warci polecenia, z wyborem damskiej aktówki miałam duży problem ale właśnie u nich udało mi się znaleźć to co chciałam, jakość i wykonanie aktówki, której u nich zakupiłam bez zarzutu, kontakt bez zarzutu,

posiadam   brązową aktówkę a zakup takiej tylko czarnej to raczej jedynie kwestia czasu

 

Rozumiem , że nie chodziło Panu o zakup damskiej aktówki ;) ale zawsze "jakaś" opinia jest lepsza niż żadna ;)

Pozdrawiam

J.

Witaj Joasiu,

 

mnie ta torba bardzo się podoba. Lubię ten styl. Jeżeli dasz radę, to pokaż połączenie tej torby z Twoim ulubionym „ołówkiem” i spodniami. Oczywiście wystarczy sama kibić. Wyobrażam sobie do tego luźną bluzkę koszulową i buciki na średnim słupku.

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum,

od pewnego czasu przymierzam się do kupna skórzanej teczki, będzie to mój pierwszy zakup produktu tego rodzaju. Jestem w stanie pozwolić sobie na wydatek rzędu 350 - 400zł. Szukam teczki do codziennego użytku, która sprawdzi się podczas podróży komunikacją miejską, oprze się trudniejszym warunkom pogodowym, podsumowując zniesie trudy codzienności i bedzie wyrozumiała dla początkującego użytkowinika.
Przy zakupach tego rodzaju nie lubię korzystać ze sklepow internetowych - raczej wolę zapoznać się z produktem osobiście przed jego zakupem, dlatego też proszę o kilka praktycznych porad na co przede wszystkim zwrócić uwagę podczas zakupu takiej teczki - jakie jej elementy będą świadczyć o wysokiej jakości, co może zdradzić niedociągnięcia i mankamenty produktu, po czym poznać dobrą, solidną teczkę i z jakiej skóry powinna być ona wykonana aby spelniała wyżej wymienione oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaj skór lakierowanych. Mam taką teczkę i po 3 latach użytkowania jest cała odrapana, miejscami widać spore odpryski lakieru. Za 400 zł w sklepach stacjonarnych raczej nie kupisz czegoś wysokiej jakości. Ja osobiście przymierzam się do tego slow baga - z rabatem wychodzi ok 500 zł:

http://www.slowbag.pl/produkt/slow-business-czekoladowy-braz-karmelowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna teczka, właśnie czegoś takiego szukam - minimalizm, jednak cena dość wysoka... Dlaczego sądzisz, że sklepy stacjonarne gorzej wypadają pod względem stosunku ceny do jakości? Wiem, że ogólną zasadą są niższe ceny w internecie niż w salonach, ale czy rzeczywiście dotyczy to także takich produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zainwestować w teczkę raz 800 z, niż co kilka lat kupować nową za 400.

Na dłuższą metę wychodzi taniej.

Przy różnicy 100 zł, bym się w ogóle nie zastanawiał tylko brał droższą jeśli ładniejsza i z lepszych materiałów (100 zł to już naprawdę pozorna oszczędność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna teczka, właśnie czegoś takiego szukam - minimalizm, jednak cena dość wysoka... Dlaczego sądzisz, że sklepy stacjonarne gorzej wypadają pod względem stosunku ceny do jakości? Wiem, że ogólną zasadą są niższe ceny w internecie niż w salonach, ale czy rzeczywiście dotyczy to także takich produktów?

 

A dlaczego miałoby nie dotyczyć? Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale np. u mnie w Zielonej Górze teczki jako takiej jakości można znaleźć jedynie w Wittchenie i Ochniku (przy czym obie te marki mają kosmiczne ceny w stosunku do oferowanej jakości). Kiedyś był jeszcze Samsonite, ale chyba już go zamknęli. Generalnie dobrą jakość, w przyzwoitej cenie oferują w Polsce głównie mali, nieznani szerzej producenci/sprzedawcy. A tacy raczej nie mają sieci sklepów stacjonarnych, a jeden, góra dwa - zazwyczaj w rodzinnym mieście właściciela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzowuję :) :http://www.youtube.com/watch?v=k5vbPAvYJjU to jeden ze sposobów, ogólnie wszystkie polegają na tym samym.

1) Fazuje się krawędzie tak jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=k5vbPAvYJjU

2) następnie zabieramy się za papier ścierny i jazda (150- wyrównujemy niedoskonałości a następnie kosmetyka: 350, 600, ewentualnie 900, dla pedantów >1000)

3) delikatnie namoczoną szmatką lnianą polerujesz krawędzie do uzyskania wysokiego połysku (taki mirror shine)- wersja bardzo ekonomiczna. Można użyć też tak jak w pierwszym filmiku wood slickera albo nylon slickera i również na mokro szlifujesz krawędzie, ręcznie bądż maszynowo.  

4) nałożenie farby elastycznej do krawędzi

..... i można się cieszyć wypolerowaną krawędzią.

Jednocześnie zaznaczam, że nie wiem jak to wygląda w zakałdzie produkującym galanterię na przemysłową skalę. Pewnie są odpwiednie maszyny do do tego i po skończeniu tego etapu prac na pewno nie cierpią na rozpoznanie X50 wg. ICD 10 :P 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.