Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Tadeusz Górka - Krawiec


kset

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z wyżej wspomnianym krawcem? Prowadzi zakład przy ul. Kremerowskiej 7. Zamierzam zlecić mu uszycie smokingu i chciałbym najpierw jakieś opinie usłyszeć. Warto nadmienić, że szyje tylko z tkanin powierzonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dzisiaj u niego byłem zapytać jeszcze o garnitur i spodnie i przy okazji wyszło, że w zasadzie ubiera wiele znanych postaci. wymieniał przede wszystkim profesorów UJ, zapamiętałem w zasadzie tylko J.A. Gierowskiego. i udzielił gwarancji, że jak raz mi coś uszyje, to już nigdzie indziej nie pójdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj u niego byłem zapytać jeszcze o garnitur i spodnie i przy okazji wyszło, że w zasadzie ubiera wiele znanych postaci. wymieniał przede wszystkim profesorów UJ, zapamiętałem w zasadzie tylko J.A. Gierowskiego. i udzielił gwarancji, że jak raz mi coś uszyje, to już nigdzie indziej nie pójdę.

Pozwolę sobie tylko zuważyć, że prof. Józef Andrzej GIEROWSKI zmarł przed pięcioma laty. Jego biogram można przeczytać w Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef ... _Gierowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

U p.Górki zamawiałem rozmaite,często zaawansowane przeróbki.Polecam,jest prawdziwym fachowcem,otwartym na oczekiwania klienta,potrafiącym racjonalnie doradzić.Owszem,narzeka,że energii ma mniej,niż kiedyś,ale pracuje dokładnie i terminowo.Korzystajmy więc z umiejętności mistrzów krawieckich,bo za chwilę zostaną nam tylko rozmaite pańcie,o zdolnościach kończących się na skracaniu nogawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zdjęcia z drugiej przymiarki smokingu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Byłem zaskoczony wręcz lekkością i przyjemną sztywnością marynarki. Mimo że p. Górka dziwił się, że chcę na włosiance, to zdecydowanie przyznał mi dzisiaj rację. Uzgodniliśmy dzisiaj ostatnie szczegóły. Proszę nie patrzeć na długość spodni, są założone bez szelek. Klapy będą węższe o 0,5 cm. Ich szerokość szalenie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić całość ze zdjęć, są ciemne i niewiele widać. Zwracają uwagę dwie rzeczy - rozumiem, że marynarka ma kołnierz szalowy? Jeśli tak, to moim zdaniem jest za szeroki przy szyi. Dr Kilroy tutaj może uściślić, ale wydaje mi się, że w klasycznej formie shawl collar powinien rozszerzać się delikatnie ku dołowi. To jednak rzecz mniej istotna i ciężka chyba do oceny na tym etapie zamówienia, zobaczymy jak wyjdzie finalnie. Natomiast ważniejszą sprawą jest punkt środkowy, który jest tutaj według mnie kilka centymetrów za nisko. Stąd pytanie - to wizja krawca, czy nalegałeś na niski punkt środkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Klapy będą zwężone lekko, o 0,5 cm każda. ponadto jeszcze trochę węższa będzie, bo musi być kawałek na wszycie jedwabiu. Chciałem, żeby klapa była klasycznie szeroka - wolę szerokie klapy, 1/2 szerokości do barku.

2. Punkt środkowy ustalaliśmy razem, pomysł był mój, chciałem mieć dokładnie takie otwarcie.

Zdjęcia sztucznie rozjaśnione, dla lepszego widzenia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety zdjęcia w takich pomieszczeniach, jak pracownia p. Górki nastręczają poważnych problemów ze światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marynarka jest dłuższa od wszystkich, jakie do tej pory miałem. wydaje mi się, że jest liczona według klasycznego wzoru - 1/2 wysokości bez głowy. podoba mi się to, jak jest wytaliowana, jej kształt od tyłu. zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - p. Górka proponuje niższe wszycie rękawów, dla lepszego efektu wizualnego. Mówił, że nie potrzebna mi jest w tym miejscu duża swoboda ruchu, jak skrzypkowi, a niżej wszyty rękaw będzie lepiej wyglądał. Nad tym się jeszcze zastanawiam. jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie może to obniżyć linię ramion, szczególnie że konstrukcja marynarki w tym miejscu moim zdaniem jest raczej przystosowana do wszycia rękawów na normalnej wysokości. Masz raczej długie ręce w stosunku do całej sylwetki, a obniżenie punktu wszycia rękawa w dodatku ten efekt uwypukli. Na Twoim miejscu bym o to nie prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mission acomplished!

Smoking odebrany. Jutro zdjęcia.

Złożone zamówienie na szary garnitur trzyczęściowy.

Zła wiadomość dla chcących zamówić smoking u p. Górki - zadeklarował, że więcej zamówień na niego nie przyjmuje - uważa, że jest za stary już na taką precyzyjną robotę. Jestem zdaje się więc przedostatnim posiadaczem smokingu od niego, ostatnim będzie p. Penderecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość dla chcących zamówić smoking u p. Górki - zadeklarował, że więcej zamówień na niego nie przyjmuje - uważa, że jest za stary już na taką precyzyjną robotę. Jestem zdaje się więc przedostatnim posiadaczem smokingu od niego, ostatnim będzie p. Penderecki.

Przepraszam, że się wtrącam, ale czy Pan Penderecki też zawitał do krawca z własnym kuponem tkaniny na smoking pod pachą? Z tego co się orientuję Pan Penderecki (kompozytor) jest/był klientem Turbasy. Rozmawiałem też kiedyś z Panem Górką, który mnie przekonywał do klejonki. Nie jest żadną tajemnicą, że Pan Górka szyje wyłącznie z materiałów powierzonych. Poza tym smoking nie powinien być zanadto dopasowany, bo szyje się go na kilka lat i nie zakłada codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Pan Penderecki przyszedł z własnym materiałem. Nie znam powodów, dla których zrezygnował przy tym zamówieniu z usług p. Turbasy. Owszem, p. Górka przekonywał i mnie do klejonki, ale uszył zgodnie z moja wola - na kameli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.