Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Tadeusz Górka - Krawiec


kset

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zdecydowanie udane zamówienie! Na zdjęciach z przymiarki nie podobał mi się kształt kołnierza szalowego, ale w finalnej wersji wygląda bardzo dobrze. Ja zdecydowałbym się mimo wszystko na punkt środkowy 1-2 cm wyżej, poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń. Gratuluję udanego zamówienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Piotrze. Punkt środkowy był podyktowany odległościami pasa, koszuli, spodni, skomplikowane pomiary tam były :D problemem był brak jeszcze pasa wtedy. a myślę, że i ten centymetr by nie zmienił wiele.

saint benji, ja zrobiłem shawl collar, bo zawsze mi się okropnie podobał. wszędzie jak widziałem, czy na filmach jakichś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie,

Trochę odgrzeje temat, myślę nad uszyciem czarnego smokingu u Tadeusza Górki.

Mam 2 pytania.

Gdzie najlepiej w Krakowie kupić materiał na smoking i jaki to materiał powinien być? ( Na poleconej na tym forum stronie http://www.blacktieguide.com)

jest napisane że najlepsza jest do tego wełna 300-400g/m2.

Prosił bym jeszcze o napisanie jak długo trwa szycie smokingu przez pana Tadeusza.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Trochę odgrzeje temat, myślę nad uszyciem czarnego smokingu u Tadeusza Górki.

Mam 2 pytania.

Gdzie najlepiej w Krakowie kupić materiał na smoking i jaki to materiał powinien być? ( Na poleconej na tym forum stronie http://www.blacktieguide.com)

jest napisane że najlepsza jest do tego wełna 300-400g/m2.

Prosił bym jeszcze o napisanie jak długo trwa szycie smokingu przez pana Tadeusza.

Pozdrawiam

Damian

Odpowiem częściowo. Najlepsza jest czarna wełniana baratea: wełniana tkanina o subtelnej, skośnej strukturze, produkowana z delikatnej przędzy czesankowej. Oprócz wełnianej baratei, należy także nabyć jedwabny ryps (ang.Grosgrain) na wyłogi oraz lampasy. Nie jestem pewny ile dokładnie potrzeba rypsu. Gramatura do 400 g będzie na pewno wystarczająca. Nie wiem gdzie można je nabyć w Krakowie, ale zapraszam do działu ogłoszeń na forum. Harrisons of Edinburgh ma je w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ja mam smoking z bielskiej krepy smokingowej i bardzo sobie ją chwalę. zapewne nie jest to materiał najlepszy, topowy, nie ma metki, itd. ale imho stosunek cena/jakość świetny.

2. czas realizacji różny. p. Górka jest teraz na urlopie, wraca w poniedziałek 22.08. tylko weź mi terminów nie pozapychaj, bo chcę sobie zamówić garnitur, a widzę się z nim dopiero 25 lub 26 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zaki - Dziękuje za odpowiedź w sprawie doboru materiału, przeglądałem Harrisons of Edinburgh, materiały wyglądają wspaniale, natomiast bez zobaczenia próbek trudno jest coś zamówić dlatego zdecydowałem się na wełnę smokingową z bielska, wcześniej z konsultowałem to z p. Górką który rekomendował właśnie ten materiał i wcześniej wspomnianą krepę, obejrzałem oba i zdecydowałem się na wełnę.

kset- Tak, to ja zamówiłem smoking,mam nadzieje że nie zapchałem Ci terminów :) ale byłem wcześniej pod zakładem krawieckim i wiedziałem że będzie otwarty od 16.08 bo była wywieszona kartka.

Jestem już po pierwszej przymiarce, niestety nie zrobiłem zdjęć, przyszłym tygodniu mam 2-gą więc wtedy coś wrzucę, może coś doradzicie.:)

Mam też pytania odnośnie możliwych modyfikacji w smokingu.

1. Czy zasady smokingu pozwalają na zrezygnowanie z lampasów? Mam do nich mieszane uczucia, dobrze wyglądają przy mundurach ale zastanawiam się czy z nich nie zrezygnować lub nie zastąpić ich centymetrowymi wstawkami z jedwabiu ( satyna podobno lubi się kurczyć)

2. Rozporek, p. Górka zaproponował że nie powinno się go wykonywać tylko... czy jest jakiś substytut:)? Mimo wszytko czasem się przydaje.

Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaki - Dziękuje za odpowiedź w sprawie doboru materiału, przeglądałem Harrisons of Edinburgh, materiały wyglądają wspaniale, natomiast bez zobaczenia próbek trudno jest coś zamówić dlatego zdecydowałem się na wełnę smokingową z bielska, wcześniej z konsultowałem to z p. Górką który rekomendował właśnie ten materiał i wcześniej wspomnianą krepę, obejrzałem oba i zdecydowałem się na wełnę.

kset- Tak, to ja zamówiłem smoking,mam nadzieje że nie zapchałem Ci terminów :) ale byłem wcześniej pod zakładem krawieckim i wiedziałem że będzie otwarty od 16.08 bo była wywieszona kartka.

Jestem już po pierwszej przymiarce, niestety nie zrobiłem zdjęć, przyszłym tygodniu mam 2-gą więc wtedy coś wrzucę, może coś doradzicie.:)

Krawiec zarzekał się ksetowi, że szyje ostatni smoking dla Pendereckiego, bo już oczy nie tak dobre dla tak precyzyjnej roboty. Słowa nie dotrzymał i do cechu nie należy.

O limitowanej serii poszetek z pseudorulonikiem można przeczytać pod tym linkiem:

http://www.forum.bespoke.pl/viewtopic.p ... &start=170

Nawet krawaty 7-fold był już gotów szyć, ale temat się zawiesił:

https://forum.bespoke.pl/viewtopic.php?f=8&t=1038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytania odnośnie możliwych modyfikacji w smokingu.

1. Czy zasady smokingu pozwalają na zrezygnowanie z lampasów? Mam do nich mieszane uczucia, dobrze wyglądają przy mundurach ale zastanawiam się czy z nich nie zrezygnować lub nie zastąpić ich centymetrowymi wstawkami z jedwabiu ( satyna podobno lubi się kurczyć)

Pojedyncze lampasy są podstawową zasadą smokingu i powinny być właśnie z jedwabiu. Satyna to rodzaj tkaniny, a nie rodzaj materiału. Przypuszczam, że w wymienionym smokingu lampasy mają być właśnie z satyny jedwabnej.

Jest jeszcze drugi sposób wykończenia spodni, jednak nigdy go nie widziałem na żywo, a nawet nie słyszałem o użyciu go przez kogoś, przez co przypuszczam, że jest bardzo rzadko spotykany. Poniżej zdjęcie przedstawiające omawiany rodzaj wykończenia:

post-360-13658920705572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uxkull, nie wiem skąd masz informacje o krawatach... może przyłóż się następnym razem lepiej do znalezienia bardziej wiarygodnego źródła niż własne domysły ;). A to, czy będzie szył smokingi, czy nie będzie - nie moja sprawa. widocznie zmienił zdanie, a przysięgi nie składał. i jeszcze jakby to miało jakiekolwiek znaczenie dla mnie czy Ciebie.

Damian, rozporek to raczej nie w spodniach, tylko szlic ;) i fakt, że się nie robi. Twój błąd, że nie powiedziałeś, że chcesz jedwabne fasfolki - nie wiem czy o tym już wiesz, ale masz wełniane.

to kwestia gustu, ale mój mi się dużo bardziej podobał na tym etapie, co jest Twój.

no i jeszcze jedno pytanie - czemu klejony ;O?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.