Skocz do zawartości

Klasyczne auto moich marzen


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, fan_dobrego_buta napisał:

Koledzy. Czy ktoś może polecić doświadczonego mechanika znającego Land Rovera/Jaguara, silniki benzynowe? Mam dziwny dźwięk w LR4 3.0 SC V, 2015, Przebieg 80 000 KM. Jest to takie metaliczne brzęczenie, nieregularne. Intensywniejsze i głośniejsze, gdy auto jest zimne. Dźwięk jest mniej regularny, gdy auto jest ciepłe. Nie jest to kompresor. Dźwięk pochodzi z przedniej, chyba prawej strony silnika.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

 

Mam taka osobę, w poniedziałek zadzwonię do niego i pogadam i dam Ci znać, albo dam Ci jego numer telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu przebiegu ( 85000 tys km) planuje wymienić cały komplet górnego rozrządu, jednak nie jestem przekonany, że to rozwiąże problem.

Przy przebiegu 95 000 pierwszą naprawą, właściwie wymianą eksploatacyjną jakiej musiałem dokonać (no może oprócz oleju, filtrów i piór wycieraczek) w moim nieklasycznym aucie była wymiana przednich tarcz. Tylne jeszcze dają radę przy 130 tys. . Także klasyczne auto moich marzeń? Dziękuję, nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablocito - Ja ostatnio w XF przy przebiegu 97000 wymieniałem tarcze + kloczki. Ponadto filtr i olej skrzyni + cały zestaw rozrządy. Robię tak w każdym aucie, bez względu na markę. Tak jak olej silnikowy wymieniam co 10 000 KM (zamiast 20000 czy 30000 tys. jak sugeruje wielu producentów). Jednak nie wiem co to ma wspólnego z moim pytaniem o mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Niestety LR miał wadliwe napinacze, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku 3.0 SC V6. Więc wymiana rozrządu jest zalecana i prewencyjna. Ogólnie do LR4 nie ma zastrzeżeń. Bardzo dobrze sprawujący się samochód. Niestety, jest to ciężka maszyna, więc największą wadą jest jego głód na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fan_dobrego_buta napisał:

:-) Niestety LR miał wadliwe napinacze, co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku 3.0 SC V6. Więc wymiana rozrządu jest zalecana i prewencyjna. Ogólnie do LR4 nie ma zastrzeżeń. Bardzo dobrze sprawujący się samochód. Niestety, jest to ciężka maszyna, więc największą wadą jest jego głód na paliwo.

RR mają problemy głównie z elektroniką, a poza tym mało jest awarii. Natomiast kotki xe i xf już zdecydowanie gorzej, rozszczelnienia, pada turbo, wysiada mocno elektronika. Jakbym miał taki budżet, na pewno bym xe/xf nie brał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek_W z jaguara jestem bardzo zadowolony. Mam XFa 2.2 diesel (2014), 98000 KM, kt jestem 1-wszym właścicielem i nie miałem do tej pory problemów. Nigdy bym go nie zamienił na Niemca.

Z LR nie miałem dużo doświadczenia (miałem Freelandera II). Od jakiegoś czasu planowałem kupić L322, jednak ostatecznie trafił się LR4 w bardzo ładnej wersji (Platinium, BlackEdition full service). Niestety dalej oglądałem L322 i upolowałem bezwypadkowy, w rewelacyjnym stanie, jednak z uszkodzonym silnikiem. Przez to dziś mam ogromny problem, które auto ma zostać w domu:

LR4 2015, 3.0 SC V6 - 80 tyś na liczniku

czy

L322, 2010/11 - 220 tyś, jednak serwisowany w LR do samego końca. W aucie będzie oczywiście wymieniony silnik.

 

P.S. XF jest bardzo tani w utrzymaniu - części są bardzo tanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 6 months later...
W dniu 20.07.2021 o 22:12, fan_dobrego_buta napisał:

Od jakiegoś czasu testuję L322 i zdecydowanie uważam, że jest to zupełni inny komfort niż LR4. Bardzo cieszę się, że sprzedałem Disco 4.

L322 jest niesamowicie wygodnym autem i mam nadzieję, że nasza przygoda będzie trwała kolejnych kilka lat.

 

 

 

 

 

IMG_7073.jpg

Hej opowiedziałbyś więcej o silniku, przebiegu i eksploatacji? 

 

Marzyłem o tym samochodzie i zazdraszczam wyboru. Ja nie mialem odwagi kupiłem A5 i skończyłem z naprawą za 25k :) więc to co myślałem, że zaoszczędzę i nie będe miał problemów okazało się że wydałem i koszt utrzymania podobny jak większy LR L322. Docenie trochę opowieści jak z serwisem itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.