Skocz do zawartości

[KRAKÓW] Gdzie kupić sensowne buty?


Anachronis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów z Krakowa,

 

Moje pytanie jest następujące: gdzie właściwie można w naszym mieście znaleźć jakieś klasyczne buty? (Oxfordy lub derby).

  Szukam sensownych butów do 500-600zł, a jedyne co widze to Cohnpol'e, Kazar'y, Gino Rossi, Apia (??), a Nord'y zniknęły z centrum Plaza niestety, co biorąc pod uwagę ich widniejącą na stronie firmowej ofertę, i tak nie jest wielką stratą.

 

Macie jakieś pomysły, bo mnie się już chyba wszystkie wyczerpały, a mam na tyle nietypową stopę, że niezbyt mogę zamawiać cokolwiek przez internet ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Galerii Kazimierz jest sklep, buty firmy Church's można kupić, niestety dość drogie. W centrum Plaza widziałem w sklepie klasyk oxfordy. Poza Krakowem, jest sklep Nico - dość duży wybór. W pasaż 13 widziałem buty Nord/Meka - ceny mają zawyżone 1300. Od kilku tygodni sam szukam, jest ciężko znaleźć. 

 

W TK maxx może coś znajdziesz dla siebie.

 

@Nytalith chodziło Ci o sklep kwadrat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrJacob

Nie mam pojęcia, po prostu kiedyś moją uwagę przykuła witryna, w której pokazywali kolejne stadia produkcji buta metodą GYW. 

W którym sklepie w Kazimierz można zobaczyć Churche? 

 

Jeszcze mi się przypomniało - nie pamiętam adresu, chyba to była Gołębia (a na pewno jakaś uliczka w tej okolicy) był obuwniczy z jakimiś butami reklamowanymi jako GYW i w cenie ~800-1000zł. Do środka nie wchodziłem, a same buty raczej szału nie robiły - może nie potworki, ale kopyta nieładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

to ja nie jestem na pokaz. Moje odzienie - czemu nie. Dajcie mi trochę czasu. Obawiam sie jednak, że poczujecie zawód. Żyję na tym świecie, że pewnie dla niektórych z Was mógłbym być dziadkiem.

 

Mam nadzieję, że zostanę zakceptowany. ;-) :wink: ;-)

 

Radziłbym - nie tylko mieszkańcom Krakowa - zwrócić uwagę na firmę „CONHPOL” !!!

 

Miłe memu sercu białogłowy również mogą znaleźć tam coś dla siebie. :-)

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadku, w takim razie 'po co'? :evil:  

Hmm, podobnie jak większość mężczyzn jestem wzrokowcem. Pewna znajoma współpracowała z tą firmą, a ponieważ przez przypadek trafiłem do sklepu firmowego, to sobie obejrzałem. Ale tylko obejrzałem. Podobał mi się jeden fason - jestem zdecydowanym tradycjonalistą - ale urzekło mnie wykończenie. Nie materiały i technologie - te zna tylko producent. Prawdziwa jakość wychodzi „w praniu”.

 

Doświadczenie nauczyło mnie, że dobry but musi kosztować. I ma jedną wadę - ciężko go „zajeździć” (jeżeli się dba). Ponieważ preferuję klasyczne fasony, to wzorniczo zawsze się odnajdą.

 

Jesteście młodzi (w większości), więc staracie się przynajmniej równać w tym modowym wyścigu - nie odbieram tego jako wadę pod warunkiem umiaru - i możecie często zmieniać odzienie. Ja się przyzwyczajam, a poza tym komfort przekładam nad modę. Ma być starannie i schludnie.

 

Czego i Wam życzę

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz (jeżeli mogę), obawiam się, że nie udało Ci się w pełni uchwycić ducha tego forum.

Również wolimy klasyczne fasony, ale nie mamy problemu z długowiecznością butów. Nie bierzemy udziału, albo staramy się to mocno ograniczać, w modowym wyścigu, nie zmieniamy ubrań co sezon.

I raczej nie przekładamy komfortu nad styl ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem te Wittcheny: https://www.sklep.wittchen.com/product/8838/buty-meskie.html  razem z pasta konserwujaca :). Sa bardzo ladne, takze w polaczeniu z granatowa marynarka, chinosami i biala koszula.

 

Co do Church'ow, to faktycznie mozna bylo pare poogladac w Galerii Kazimierz. Sztuk doslownie kilka, ale w klasycznych kolorach (sporo brazu i czerni: czesc ze skory licowanej, 2 zamszowe modele), wiec majac ten wyzszy budzet spokojnie mozna cos wybrac. A sam sklep to taki misz-masz: po trochu wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz (jeżeli mogę), obawiam się, że nie udało Ci się .

Również wolimy klasyczne fasony, ale nie mamy problemu z długowiecznością butów. Nie bierzemy udziału, albo staramy się to mocno ograniczać, w modowym wyścigu, nie zmieniamy ubrań co sezon.

I raczej nie przekładamy komfortu nad styl ;)

 

Wolę formę „Tadek” - mniej oficjalnie.

 

Jestem na tym forum za krótko, a poza tym nie sądzę, abym był w stanie w pełni uchwycić ducha tego forum.

 

Jeżeli mój wpis został odbrany jako generalizowanie, to przepraszam. Nie to było moim celem.

 

Nauka Was trochę potrwa i chyba się nie skończy tak szybko.

 

Wszak: „Wszyscy równi, każdy inny”. ;)

 

Pozdrawiam

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.