Skocz do zawartości

W jaki sposób usunąć zabrudzenia z naszej odzieży.


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat, naszła mnie ochota na zrobienie Tikka Masala, sos z duża ilością kurkumy wylądował na lnianej koszuli.

Natychmiast miejsce plamy zaprane, użyty odplamiacz, później wyprana ze dwa razy. Żółta plama jednak nadal widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się,przez nieuwagę oparłem się o witrynę drzwi i mam za swoje,plama ze smaru została na kuli rękawa niebieskiej marynarki.Panowie ,macie jakiś sprawdzony sposób na takie paskudztwa?

 

Tak, oddaję do pralni chemicznej :) Z sukcesem usunęła mi plastelinę wtartą w bawełniany płaszcz (próbowałem usunąć ręcznie) oraz smar z siłownika, którym upaskudziłem rękaw marynarki. Przy oddawaniu do prania warto zdefiniować napastnika (tzn. źródło zabrudzeń).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka, wełna 150 s bez podszewki, mała plamka na kuli rękawa, oddałem do pralni i nic...przed godziną użyłem "DrBeckmann" wyschło bez plamy, ale została obwódka po wodzie,,,potraktowałem to parą i czekam... :)

 

Ostatnio na kilka godzin przed wyjściem do opery na garniturze (granatowy) zauważyłem plamę bliżej nieokreslonego położenia mniej więcej w tym samym miejscu, plama była mocno ciemniejsza niż garniak i najpewniej pochodziła z wesela sprzed 2 lat. Na szybko użyłem mydełka Dr.Beckmann, spłukałem wodą, wysuszyłem (akurat słońce wyszło) i plama znikneła bez śladu. 

Polecam tą małą niepozorną kosteczkę. 

ps. przypomniało mi się że to mydełko jest też świetne do kołnierzyków w koszulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może i ja dostane jakąs podpowiedz. Duża plama z bezolejowego tuszu pieczątkarskiego na dżinsach dsquerd2 :/ Poradzicie coś?  Zwykły odplamiacz i pranie nie pomogło.

Dr. Beckamann do usuwania właśnie takich plam powinien pomóc. U mnie się sprawdził. Obecnie do kupienie chyba w każdym większym markecie, ostatnio widziałem w Auchanie i chyba w Tesco.

post-3107-0-84986700-1395477845_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.