Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieźle dopracowany krój spodni, do tej pory zamawiałem z cotton fresco i cavalry twill z dwiema zakładkami.

Zastanawiam się, na co powinienem zwrócić uwagę zamawiając spodnie z raw denim, w typowym kroju jeansów (flat front) z poniższego materiału:

https://luxire.com/products/luxire-selvedge-raw-dark-indigo-jeans-kato-japan

Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Servetch napisał:

Mam nieźle dopracowany krój spodni, do tej pory zamawiałem z cotton fresco i cavalry twill z dwiema zakładkami.

Zastanawiam się, na co powinienem zwrócić uwagę zamawiając spodnie z raw denim, w typowym kroju jeansów (flat front) z poniższego materiału:

https://luxire.com/products/luxire-selvedge-raw-dark-indigo-jeans-kato-japan

Macie jakieś sugestie?

@dziko twierdzi, że jeansów i spodni typu chino/garniturowego nie należy zamawiać na tym samym szablonie, bo takie spodnie powinny inaczej leżeć, inaczej być dopasowane. Z tym się zgadzam, jednak na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że Luxire inaczej kroi spodnie z kieszeniami skośnymi, a inaczej z kieszeniami typowo jeansowymi. Mam oba typy spodni od nich oparte na prawie identycznych wymiarach i w biodrach leżą inaczej. Szerokość nogawki to inna sprawa, bo jeśli to klasyczne jeansy bez kantu, to mogą one być węższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2018 o 13:36, Wodzu napisał:

jednak na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam, że Luxire inaczej kroi spodnie z kieszeniami skośnymi, a inaczej z kieszeniami typowo jeansowymi. Mam oba typy spodni od nich oparte na prawie identycznych wymiarach i w biodrach leżą inaczej.

A czy to przypadkiem nie złudzenie wynikające właśnie z tego, jak takie dwa różne typy kieszeni funkcjonują - przy dość mocnym dopasowaniu na biodrach spodnie z kieszeniami skośnymi będą się wydawały luźniejsze, bo taka kieszeń daje możliwość pewnego rozwarcia (efektem ubocznym będzie tzw. pocket flare). Swoją drogą zamówiłem ostatnio spodnie oparte na tych jeansach prezentowanych wcześniej, gdzie jedyną modyfikacją na górze będzie właśnie zmiana typu kieszeni na jeansowe - zobaczymy, jak to właśnie będzie odczuwalne.

@maciato - czy modyfikowałeś wymiary koszuli pod kątem tkaniny, bo są na ten temat dwie szkoły? Opisz potem, jak jest np. z kurczeniem tego jerseyu po kilku praniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło moje zamówienie z Black Friday - five pockets na bazie jeansów prezentowanych wcześniej, z cięższego moleskinu Brisbane Moss w kolorze taupe (bardzo fajny, dość uniwersalny kolor, choć raczej pod stylizacje British Country ;-)).

lux-bmoss.jpg.fff30814c109a0359b16b304dce3b8cd.jpg

Nawiązując do dyskusji wcześniej, to zmiana kieszeni na "frog pockets" nie uczyniła spodni ciaśniejszymi, tak na pierwsze wrażenie, no ale sam materiał jest wyjątkowo przyjemny i nie do końca porównywalny z denimem. Swoją drogą, jako że z bawełną różnie bywa w praniu, zamówiłem te spodnie z wydłużoną, niewykończoną nogawkę - wypiorę, przymierzę i dopiero wtedy lokalnie skrócę - przy zwykłym wykończeniu nogawki (bez mankietu) koszt jest symboliczny, a można dużo bardziej precyzyjnie dobrać długość, bez zgadywania jak się skurczą i jak się układa sam materiał (co też mam drobny wpływ na decyzję o długości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam prośbę o poradę. Chciałbym złożyć swoje pierwsze zamówienie i zacząć od trial shirt. Na co szczególnie polecacie zwrócić uwagę? Pomoże ktoś początkującemu? ;)

1) Wymiary

Wiem, że powinienem zmierzyć dokładnie dobrze pasującą na mnie koszulę i na jej wymiarach przeliczonych na cale polegać. Czy powinienem dodać jakieś dodatkowe, nie wiem, ćwierć cala do nich?

2) Krój

Czy dobrze rozumiem, że można bardzo mocno ingerować w ich "style krojów"? Można np. zmienić mankiet na francuski albo nawet na koktajlowy? Czy takie fanaberie to dopiero z niepróbnymi zamówieniami?

3) Wysyłka

Z wpisów rozumiem, że czas dostawy może być króciutki albo nawet przekraczać dwa miesiące. Domyślam się, że koszule przychodzą sporo szybciej niż spodnie; dobrze się domyślam?

4) VAT

Jak to jest z ceną? Jeśli zamawia się przez "nową-nową stronę" (luxire.com), to płaci się cenę + 10$ wysyłki, a VAT teoretycznie kurierowi? Czy jest on doliczany już przy zamówieniu? Widziałem też posty, że w ogóle VATu się nie płaci. Jak to wygląda? Fantastycznie by było, gdyby ktoś wiedział, jak to wygląda w Belgii, ale info o Polsce też byłoby mi bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jasiek8 napisał:

Czy powinienem dodać jakieś dodatkowe, nie wiem, ćwierć cala do nich?

A koszula z której zbierasz wymiary jest za ciasna? :)
Ode mnie luźna sugestia - zmierz każdy wymiar ze trzy razy żeby się upewnić że masz dokładnie. Ja od pierwszego zamówienia wprowadzałem modyfikacje do zebranych wymiarów tam gdzie chciałem coś poprawić, wyszło dobrze, może nawet trochę za ciasno - ale nadal komfortowo.
 

26 minut temu, Jasiek8 napisał:

Czy dobrze rozumiem, że można bardzo mocno ingerować w ich "style krojów"? Można np. zmienić mankiet na francuski albo nawet na koktajlowy? Czy takie fanaberie to dopiero z niepróbnymi zamówieniami?

Czy można z trial fit nie mam pojęcia - zapytaj ich obsługę mailowo. Zwykle szybko odpowiadają.

26 minut temu, Jasiek8 napisał:

Z wpisów rozumiem, że czas dostawy może być króciutki albo nawet przekraczać dwa miesiące. Domyślam się, że koszule przychodzą sporo szybciej niż spodnie; dobrze się domyślam?

Nie wiem jak koszula trial fit (czyli tylko maszynowo robiona) wpływa na czas dostawy, ale spodziewaj się nieco dłużej niż krócej - pierwsze zamówienie to nowy wykrój. Lepiej nastawić się na dłuższe czekanie i najwyżej pozytywnie zaskoczyć ;)
 

26 minut temu, Jasiek8 napisał:

Jak to jest z ceną? Jeśli zamawia się przez "nową-nową stronę" (luxire.com), to płaci się cenę + 10$ wysyłki, a VAT teoretycznie kurierowi? Czy jest on doliczany już przy zamówieniu? Widziałem też posty, że w ogóle VATu się nie płaci. Jak to wygląda? Fantastycznie by było, gdyby ktoś wiedział, jak to wygląda w Belgii, ale info o Polsce też byłoby mi bardzo pomocne.

Póki co ani razu nie poproszono mnie o zapłatę VATu. Luxire płacisz cenę za produkty + 10 USD za wysyłkę. Polecam też od razu dobrać ze 2-3 próbki materiałów które Cię interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń:

1. Najlepiej zmierz najlepiej pasującą koszulę i nie kombinuj z dodawaniem lub odejmowaniem. Korekty na 99% będą, bo mimo identycznych wymiarów odzież od Luxire może być zwyczajnie inaczej skrojona w pewnych miejscach (np. kąt wszycia rękawów w koszuli).

2. Tak, możliwość personalizacji jest w Luxire ogromna, ja jeszcze nie usłyszałem od nich, że czegoś nie zrobią/ nie potrafią zrobić. Z triala nie korzystałem, ale wydaje mi się, że niższa cena wynika jedynie z gorszych materiałów, poza tym ma się te same możliwości modyfikacji jak przy standardowych zamówieniach.

3. Czas dostawy jest różny i nie zależy od tego, co się zamówiło. Tak to już z nimi jest.

4. Zawsze płaciłem 10 USD za przesyłkę. Oby tak pozostało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do tych, którzy zamawiali już na stronie po zmianach.

1. Gdzie dodajcie info o typie i wymiarach kołnierzyka? W  polu uwagi przy danym produkcie czy w oddzielnym mailu?

2. Jak podawaliscie info, jakie konkretnie próbki materiałów chcieliście? Nie widzę miejsca na podanie numerów tkanin.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, torunianin napisał:

Gdzie dodajcie info o typie i wymiarach kołnierzyka?

Po dodaniu rzeczy do koszyka wkleiłem pełny komentarz odnośnie szczegółów w pole "Special instructions for seller". Dla pewności potem jeszcze dosłałem ten sam komentarz używając odnośnika contact us - przeniósł mnie do formularza, podałem mail, imię, numer zamówienia (bez #) i poniżej napisałem że dla pewności dosyłam komentarze jeszcze raz. Odpisali następnego dnia że thank you, umieściliśmy je w systemie. Przy dwóch rzeczach komentarze zrobiłem tak: PANTS: <tu wszystkie ficzery spodni> <dwa entery> SHIRT: <tu ficzery koszuli>.
 

40 minut temu, torunianin napisał:

2. Jak podawaliscie info, jakie konkretnie próbki materiałów chcieliście? Nie widzę miejsca na podanie numerów tkanin.

W ostatniej chwili się zdecydowałem, wysłałem maila z pytaniem czy mogę dostać próbki tkanin <tutaj ponumerowane linki>. Odpisali że część jest dostępna, część nie i jeśli chcę te 3 dostępne dorzucić do zamówienia to mam po prostu zamówić 3x Additional Service 1 USD z ich strony. W komentarzu do tego nowego zamówienia na 3 dolary napisałem że proszę o dorzucenie próbek do zamówienia na koszulę i spodnie pod numerem <tu numer>. Odpisałem też na maila że zrobione, zamówienie na próbki to X i proszę o dorzucenie do paczki z zamówieniem Y. Zadziałało.

 

Może troszkę chaotycznie, ale na Styleforum ludzie piszą że można nawet w komentarzu do zamówienia napisać że doślesz mailem detale i po prostu opisać wszystko w mailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

4 godziny temu, Xune napisał:

Po dodaniu rzeczy do koszyka wkleiłem pełny komentarz odnośnie szczegółów w pole "Special instructions for seller". Dla pewności potem jeszcze dosłałem ten sam komentarz używając odnośnika contact us - przeniósł mnie do formularza, podałem mail, imię, numer zamówienia (bez #) i poniżej napisałem że dla pewności dosyłam komentarze jeszcze raz. Odpisali następnego dnia że thank you, umieściliśmy je w systemie. Przy dwóch rzeczach komentarze zrobiłem tak: PANTS: <tu wszystkie ficzery spodni> <dwa entery> SHIRT: <tu ficzery koszuli>.
 

W ostatniej chwili się zdecydowałem, wysłałem maila z pytaniem czy mogę dostać próbki tkanin <tutaj ponumerowane linki>. Odpisali że część jest dostępna, część nie i jeśli chcę te 3 dostępne dorzucić do zamówienia to mam po prostu zamówić 3x Additional Service 1 USD z ich strony. W komentarzu do tego nowego zamówienia na 3 dolary napisałem że proszę o dorzucenie próbek do zamówienia na koszulę i spodnie pod numerem <tu numer>. Odpisałem też na maila że zrobione, zamówienie na próbki to X i proszę o dorzucenie do paczki z zamówieniem Y. Zadziałało.

 

Może troszkę chaotycznie, ale na Styleforum ludzie piszą że można nawet w komentarzu do zamówienia napisać że doślesz mailem detale i po prostu opisać wszystko w mailu.

Mam pytania do tych, którzy zamawiali już na stronie po zmianach.

1. Gdzie dodajcie info o typie i wymiarach kołnierzyka? W  polu uwagi przy danym produkcie czy w oddzielnym mailu?

2. Jak podawaliscie info, jakie konkretnie próbki materiałów chcieliście? Nie widzę miejsca na podanie numerów tkanin.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Luxire nowości. Od teraz można stworzyć własny styl i go zapisać, a nawet udostępniać. Sporo opcji do wyboru - kołnierzyki, mankiety i tak dalej, większość albo wszystkie z wbudowaną konfiguracją rozmiarów/konstrukcji, np. dla kołnierzyków długość wyłogów, wysokość stójki z tyłu, rozstaw między końcami wyłogów i sztywność. Raz stworzony styl można szybko wykorzystać na przyszłość, a nawet udostępniać komuś do wykorzystania. Wydaje mi się że póki co jest ograniczenie do 1 stylu, ale nie testowałem jeszcze tych bajerów poza zajrzeniem co tam jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Robiłem zdjęcia dla Luxire to pokażę je też tutaj.

Druga para (nie licząc dżinsów) spodni z Indii, po poprawkach które zostały mi zasugerowane, tj.:

- podniesienie stanu spodni z tyłu pod pasem

- poluzowanie w biodrach

- zwiększenie tylnych paneli na łydce

- tzw. scoop the seat, czyli chyba jakieś wyprofilowanie spodni z okazji posiadania słusznego "siedzenia"

Dodatkowo od siebie poprosiłem o nogawki ciut szersze w udach niż w pierwszej parze. Oto efekt:

A.thumb.jpg.e6dce87ae1f31da9fee118c3daa70deb.jpgB.thumb.jpg.4649905a18a202c6a30cbd7677c783ea.jpg

D.thumb.jpg.dd4b619d7dd8a85ad297e6d9cdbef2c1.jpgC.thumb.jpg.bcfcc1c785c378fe1407dec22cceda5e.jpg

Co chciałbym poprawić? Myślę, że nogawki w łydce muszą być jeszcze trochę szersze, względnie trzeba ponownie powiększyć tylne panele na tej wysokości, żeby nogawki nie opierały o moje wypukłe łydki w tym miejscu. Kolejną sprawą jest dla odmiany powiększenie przednich paneli na wysokości ud (te również mam lekko wypukłe) bo jest tutaj trochę ciasno, co widać po rozpłaszczonych kantach pod zakładkami. No i poprawy wymaga to, jak spodnie układają się pod siedzeniem, tutaj nogawki się załamują nad kolanem (dobrze to widać na zdjęciach z boku).

Nie chcę niczego sugerować Luxire, dlatego wyślę zdjęcia bez mojego komentarza, potem ewentualnie będę im zwracał uwagę na rzeczy, które moim zdaniem wymagają ulepszenia.

Co myślicie? Jeśli widzicie jakieś inne felery lub znacie sposób na ich rozwiązanie to będę wdzięczny za rady. :)

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodzu - generalnie Twoja diagnoza wygląda mi OK, acz ja bym jeszcze trochę poluzował w biodrach - nawet jeśli nie czujesz dyskomfortu, to spodnie z zaszewkami powinny być luźniejsze w biodrach, by się dobrze układały (zaszewki powinny być "zamknięte" w pozycji spoczynkowej). Udo IMHO poszerzyć po prostu, z przodu i z tyłu, acz gwarancji 100% nie ma, że wszystko wyjdzie idealnie prosto (to też trochę zależy od stanów i siedzenia, jest tu jakaś losowość w MTM-ie).

Materiał bardzo ładnie wygląda, to flanela VBC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxire zaczęło oferować szycie garniturów half-canvas za... 450 USD. Dostępne są markowe tkaniny, m. in. VBC, E.Thomas, Drago, Brisbane Moss. 

Szycie garnituru bez jakiejkolwiek przymiarki to ryzyko, choć można "bawić" się w przymierzanie w domu przed obiektywem aparatu, konsultowanie poprawek i odsyłanie do Indii. Wtedy jednak całkowity koszt garnituru będzie wyraźnie większy. Tak czy siak, przy mnogości dostępnych modyfikacji, oferta jest interesująca.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie bardzo ciekawa opcja, podejrzewam, że zasypią ich zamówienia. W przypadku garnituru myślę że najrozsądniejsza opcja to jednak wysłanie do skopiowania (przy czym, można przecież wysłać najlepiej pasujące spodnie i najlepiej pasującą odd jacket do "złożenia" w garnitur :-) ).

Generalnie to kopiowanie ubrań przez Luxire jest IMHO niezwykle użyteczną opcją, na której naprawdę nie warto oszczędzać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że czasem w online MTM bardzo trudno wychwycić pewne aspekty. Na przykład, moje koszule Luxire są generalnie OK, ale pomimo wielokrotnych kolejnych tuningów, nie są do końca wygodne na plecach. Podejrzewam, że to  skomplikowana interakcja na linii kształt karczku - pacha - szwy naramienne, którą niezwykle trudno ogarnąć manipulując każdym wymiarem z osobna. Podobną kwestią, występującą u wielu użytkowników w wielu koszulach RTW/MTM jest naprężenie na linii drugiego guzika (pod kołnierzem) - bardzo trudno zdiagnozować, czemu akurat tak się dzieje, to nie jest kwestia prostych manipulacji typu obwód w klatce czy szerokość ramion. IMHO zatem najlepiej znaleźć rzecz dobrze pasującą w kluczowych miejscach (w koszuli ramiona i pacha; w spodniach pas, biodra, siedzenie) potem skopiować i zająć elementami, którymi się liniowo prosto manipuluje (typu długość rękawów, szerokość nogawki na dole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw, czy możliwie precyzyjne określenie miejsca, w którym koszula czy inne spodnie są dla nas niewygodne, miałaby wpływ na lepsze zrozumienie problemu przez krawców Mówię oczywiście cały czas o MTM online. Przy następnym zamówieniu chcę przeprowadzić taki "eksperyment".

Ostatnio wysyłałem do Luxire zdjęcia spodni, które zamieściłem parę postów wyżej. Specjalnie nie sugerowałem nic ze swojej strony, bo byłem ciekaw oceny fachowców. Dopiero w dalszej rozmowie wskazałem miejsca, w których czuję dyskomfort i Luxire "dorzuciło" je do listy poprawek zaproponowanej na początku (wskazali miejsce modyfikacji wraz z wymiarem; nie chciałem tutaj narzucać własnych pomysłów, bo zbyt daleko idące modyfikacje - zwłaszcza jeśli zmienia się kilka rzeczy na raz - mogą popsuć coś, co było dobre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wodzu napisał:

Luxire zaczęło oferować szycie garniturów half-canvas za... 450 USD. Dostępne są markowe tkaniny, m. in. VBC, E.Thomas, Drago, Brisbane Moss. 

Full-canvas to dopłata 100 USD. Wydaje mi się że cena to cena za marynarkę, ale do dzisiaj włącznie gratis spodnie. Potem już tylko marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.