Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zitrex napisał:

Oczywiści mam na myśli obecną politykę wysyłkowa za 10 USD i DHL Express.

Odebrałem już dwa zamówienia na tych zasadach (za każdym razem po jednej koszuli) i w obu przypadkach obyło się bez opłat. Myślę jednak, że rozważając zamówienie należy sobie domyślnie VAT "wliczyć w koszty", bo przecież różnie może być, ale na razie opłat brak :-) 

Z innej beczki - ludzie generalnie narzekają na dość obszerne, nawet trochę "bufoniaste" rękawy w koszulach Luxire - jest prosty sposób, by temu zaradzić: należy prosić o rękaw z jedną zaszewką przy mankiecie (single pleat a the cuff) - wtedy jest dużo, dużo szczuplejszy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Super koszula, @Wodzu - acz kolor wygląda nieco inaczej niż na stronie Luxire (co jest zresztą ich permanentnym problemem). Czy te guziki to coroso, w tym zestawieniu wyglądają świetnie - dopłaca się coś za nie?

A propos guzików, to Luxire zmieniło ostatnio rodzaj swoich domyślnych grubych guzików z masy perłowej - mam je w ostatniej koszuli, której jeszcze tutaj nie wrzucałem - są dużo ładniejsze i łatwiejsze w zapinaniu od poprzednich, ciut cieńsze (ok. 3mm) i takie wyraźnie wyoblone od spodu, jak nie przepadam za grubszymi guzikami, tak te będę brał w kolejnych zamówieniach.

Co do próbek, które zamieściłeś - mam wrażenie, że moja marynarka LBM z wątku Yooxa jest właśnie z tego hopsacku VBC - na marynarkę jest to materiał rewelacyjny (przewiewny i niemnący niczym wełna 100s, testowałem na wypadzie służbowym w Rzymie w upałach 30+) natomiast na spodnie IMHO się nie nadaje, przez półprzezroczystość (co widać na Twoim zdjęciu) i szorstkość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dziko, to prawda, materiał koszuli wygląda trochę inaczej i jak teraz patrzę to nawet na zdjęciach wykonanych w świetle dziennym (poprosiłem o nie przed złożeniem zamówienia) trochę się różni. Poniżej zdjęcie:

linen-military-green_(2).thumb.jpg.fbc730519008206407fe006bdc3093fc.jpg

i zdjęcie ze strony Luxire:

GOV_54001_0525_1_1024x1024.thumb.jpeg.c69fd6e34210c8f3d21fc45a08f03963.jpeg

Co do guzików - tak, to te opisane przez Luxire jako Con Corozo. Nie było za nie dopłaty. Czytałem również o tym, że Luxire od jakiegoś czasu stosuje guziki z masy perłowej w standardzie.

PS. A za wysyłkę płaciłem 10$. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się przydać komuś do zamówień - zestawienie perłowych guzików Luxire.

Od lewej do prawej: premium (dopłata $20), stare grube (standard kiedyś), cienkie (opcja), nowe grube (standard dziś):

luxbutt1.jpg.c705acd2500e1abd3ba8fd8060f55b5f.jpg

luxbutt2.jpg.0d5f7c73fb7457c0b72102e562369902.jpg

Te nowe grube są raczej "średnio grube", za to mają bardzo ładny kształty, wyraźnie "sferyczny", dobrze się je zapina. Stare grube były bardzo grube, ale wyglądały tanio. Obecnie najgrubsze i najładniejsze to premium - oczywiście wydanie dodatkowych $20 na guziki może wydawać się rozrzutnością, ale one są naprawdę premium i "robią prezencję", tak ładnych nie mają nawet koszule RTW za 200+ euro.

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
7 hours ago, Sabonis1987 said:

Szanowni Forumowicze,

Czy zamawiając w Luxire korzystacie z tej strony: https://mtm.luxire.com/

Zgodnie z informacją na niej podaną oraz potwierdzeniem supportu wysyłka do Polski to koszt 25$.

Ja właśnie przedwczoraj złożyłem zamówienie z tej strony i podczas checkoutu naliczyło mi $10 za wysyłkę. Prawdopodobnie błąd po stronie ustawień sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dotarło do mnie kolejne zamówienie z Luxire, trochę długo im zabrało (czas realizacji to u nich dość losowa sprawa), więc lekkie spodnie odczekają na następny sezon, za to koszula na zimę jak znalazł. Przesyłka z Luxire teraz to $10, cła nie płaciłem, jak wszyscy ostatnio :-)

To zamówienie jest o tyle ciekawe, że zarówno spodnie, jak i koszula, są z unikalnych materiałów dostępnych tylko na Luxire. Spodnie to Fresco Cotton ($90), czy lekka bawełna (pewnie ze 200-220 gsm) o luźnym spocie, przewiewna, acz oczywiście gniotliwa. Moje zdjęcie przekłamuje kolor, jest on w rzeczywistości bardziej rdzawy i jeszcze ciemniejszy. Podług opinii ludzi ze StyleForum spodnie z jaśniejszych odmian Fresco Cotton są dość prześwitujące, tutaj oczywiście nie ma problemu. Zrobiłem drobne zmiany stylistyczne, jak widać, kieszenie typu "on seam" i podwójna zakładka, tak w sumie bardziej dla lansu ;-)

lux-fresco.jpg.f097d1a748703d84600d24f052f56986.jpg

Koszula to klasyczna OCBD (z zakładką z tylu i pętelką itd) z tkaniny "heavy-duty" Warzone Plus White Oxford ($70). Z tym "heavy-duty" to żadna przesada, koszula waży ponad 350 g., co sugeruje gramaturę rzędu 220 gsm. Tak, owszem, to o połowę więcej niż np. włoskie oksfordy z próbników Macaroniego czy Camicery Olgi. Nie widziałem cięższej nie-denimowej koszuli, a widziałem ich wiele.

lux-warz1.thumb.jpg.bd590861807e0af891710fbd31946cba.jpg

Kołnierzyk button down uzyskałem przez wydłużenie wyłogów i dodanie guziczka do wcześniej używanego semi-spread Wyszło IMHO całkiem dobrze. Kołnierz ma lekkie wypełnienie, które zgrzewane jest tylko w opasce - tego typu konstrukcji próżno szukać w RTW, pozwala uzyskać sztywno stojący (niezapadający się pod ciężarem swetra czy marynarki) kołnierz z miękkimi casualowymi wyłogami. W wypadku tej tkaniny nie jest to w sumie koniecznie, natomiast świetnie się ponoć sprawdza w koszulach z jerseyu.

lux-warz2.jpg.b8649e2ae64f31fa63af26ea40b94a5d.jpg

Tu jeszcze rzut oka na całość, koszula prosto z pudełka, bez żadnego prasowania. Wspominałem w tym wątku wcześniej o rękawach  z pojedynczą zakładką przy mankiecie, co czyni je znacząco smuklejszymi - tutaj takie właśnie są. Oczywiście tak ciężki materiał się łamie na ciele, tu nie ma żadnego "drape'u", coś jak raw denim ;-), ale jak zmięknie po kilku praniach, to powinien być super (takie mam doświadczenia z nieco lżejszym Sky Blue Oxford). Z ciekawostek - mam też na sobie biały podkoszulek V-neck, na zdjęciach go chyba nie widać, w lustrze, jak się dobrze przyjrzeć, to można się dopatrzyć, ale jak na białą koszulę to jest naprawdę mniej przejrzysta niż niejedna niebieska.

lux-warz3.thumb.jpg.9d4021a0a3ba4e7720b13c5025647677.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Friedman napisał:

Czy jest coś, na co powinienem zwrócić szczególną uwagę, zamawiając pierwszą parę spodni od Luxire?

Generalnie na dokładne obmierzenie spodni wzorcowych :-)

A tak poważniej, to najlepiej zacznij od spodni testowych (trial pants), bo fakt, że Luxire odwzoruje wymiary Twoich spodni, wcale nie oznacza, że to będą identycznie skrojone spodnie. Jest parę rzeczy, które wykraczają poza prosty obmiar (np. "krągłość" siedzenia). Dość częstą przypadłością w spodniach Luxire jest właśnie ciasny tylny szew ("wcina" się między pośladki) - to dość łatwo skorygować w kolejnym zamówieniu, ale w pierwszym nie ma jak, dlatego warto zamówić testowe. Uważaj też, by nie bazować na obmiarze spodni z materiału zawierającego elastan jeśli zamawiasz spodnie ze 100% bawełny - to może nie zadziałać.

Z takich jeszcze ogólniejszych rzeczy, dla wszystkich - Luxire odwzorowuje bardzo dokładnie wymiary, co jest zasadniczo zaletą, ale robią to w sposób "mechaniczny". Jeśli zatem np. zamawialiście spodnie z cienkiej wełny i potem na tym samym szablonie zamówicie superciężki moleskin, to Luxire utrzyma wymiary, choć np. krawiec miarowy w tym przypadku pewnie by trochę w pasie poluźnił, biorąc pod uwagę, że materiał jest jednak dużo grubszy. Oczywiście rzecz ma znaczenie w skrajnych przypadkach (bardzo lekkie czy bardzo ciężkie tkaniny). Ja zamawiając powyższą OCBD trochę poluzowałem krój (np. 2cm na obwodzie w talii) no i... mam wrażenie, że dobrze zrobiłem :-) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxire nazywa to "increase back rise at crotch" - mówiąc obrazowo, zwiększają miejsce na "siedzenie" bez podwyższania stanu z tyłu razem z pasem. Od szwu w kroku do pasa z tyłu jest po prostu więcej materiału.

Do postu @dziko od siebie jeszcze dorzucę, że nie ma sensu zbytnio kombinować przy pomiarach i zamówieniu pierwszej pary. Najlepiej po prostu zmierzyć najlepiej pasujące spodnie i takie wymiary podać Luxire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, faber napisał:

Ktoś poleca któryś z materiałów na spodnie testowe? Zastanawiam się nad 1 zamówieniem, podoba mi się ten zielony twill. 

Ja mam dwie pary testowe i ten zielony jest IMHO kiepski (ciemny na żywo i brzydko się spiera) natomiast sand fossil bardzo dobry jakościowo i ładny kolor (zdjęcia są w tym wątku).

Co do zeszłorocznego Black Friday to było sporo promocji, wiele spodni wełnianych VBC czy Dugdale po $99 (nawet modele za $199 czy $249), nie było limitu na to, natomiast była niezależnie promocja chyba -15% do zamówień od $300. Problem jest taki, że Luxire ostatnio zrezygnowało z wyprzedaży (nie było np. lipcowej summer sale) więc nie wiadomo, czy teraz cokolwiek będzie. Z drugiej strony przy obecnym kursie + wysyłka $10 + brak cła na 95% to regularne zamówienia są cenowo bardzo OK.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam dwa pytania:

Chce zamówić beżowe testówki:

1) ściągam miarę z lnianych spodni, przed praniem - na coś powinienem zwrócić uwagę?
2) Chce aby stan w spodniach był wyższy, wystarczy dodać parę pożądanych centymetrów przy podawaniu stanu z przodu i tyłu, czy powinienem zwrócić uwagę na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dlaczego chcesz mierzyć spodnie przed praniem? 

2) Stanu z przodu nie zwiększa się z reguły o tą samą wartość, co stan z tyłu. Na Twoim miejscu poprosiłbym o poradę Luxire.

Pamiętaj, że przy pierwszej parze nie ustrzeżesz się błędów i jest wysoce prawdopodobne, że mimo idealnego zmierzenia Twoich najlepiej leżących spodni te od Luxire będą leżeć inaczej. Luxire nie dysponując wykrojem na pewno będzie miało utrudnione zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Postanowiłem przetestować kolejną usługę Luxire, jaką jest kopiowanie ubrania wg wzoru. O ile nie mam większych problemów ze znalezieniem w RTW fajnych spodni garniturowych czy chinosów, o tyle  w przypadku jeansów marudzę: chciałem w miarę wysoki stan, jednolity kolor, 100% bawełny, ale nie raw denim (nie mam ochoty się siłować z rozbijaniem i paćkać w indygo), a to wszystko bardzo zawęża dostępne opcje.

Mam w Luxire dość dobrze ustalony krój spodni garniturowych, ale jeansy rządzą się jednak innymi prawami jeśli chodzi o styl i dopasowanie, dlatego nawet nie próbowałem modyfikować go pod denim. Miałem za to spodnie włoskiej marki Zanella (z Yooxa, rzecz jasna ;-) ), które całkiem dobrze leżały a jednocześnie były wykonane z nietypowego materiału – mieszanki bawełny z poliamidem, bez elastanu – nierozciągliwego i „łamliwego”, co dość nieźle naśladowało układanie się denimu. Jedyne potencjalne ryzyko wiązało się z tym, że spodnie do kopiowane były lekkie (gramatura ca 220 gsm) a zamawiany denim (selvege dark indygo) dużo cięższy (15 oz), no ale jakiś margines na wymiarach był, więc OK.

Technicznie rzecz biorąc, zamawiane w ten sposób spodnie były hybrydą, bo choć materiał jest niewątpliwie jeansowy, pewne elementy stylu (np. kieszenie) czy wykończenia (podszewka) są wzięte z chinosów.

Proces kopiowania jest taki, że zamawia się to jako „additional service” $25 i Luxire generuje etykietę DHL do wydrukowania, kurier zabiera paczkę i etykietę. Ostatnimi czasy, niestety, indyjski urząd celny zatrzymuje te przesyłki i czasem trzeba jeszcze zapłacić $11 (jest o tym na StyleForum) więc suma summarum koszt tej usługi to $25 lub $36 w zależności od szczęścia. Dopłacałem jeszcze $20 za „fade wash” – było o tej usłudze w wątku wcześniej przy koszulach.

Na StyleForym są mieszane opinie o trafności usługi kopiowania, generalna konkluzja jest taka, by kopiować „dokładnie 1:1” i unikać modyfikacji wymiarów (np. stanu spodni) bo to może być niejednoznacznie wyegzekwowane. Ja nie wprowadzałem żadnych modyfikacji wymiarów, poprosiłem za to o modyfikację stylu w paru miejscach, typu większe szlufki czy dodatkowa kieszonka na monety. W międzyczasie kontaktowali się ze mną raz, czy podwójne przeszycia typu „chainstitch” mają być tak takie jak w oryginalnych spodniach (bardzo wąskie, 3mm) czy takie jak typowe (0,25”), prosiłem o oryginalne. Cały proces trwał dwa miesiące z haczykiem, na co zapewne złożyły się dwie czasochłonne operacje: kopiowania wzoru i spieranie materiału.

Przesyłka do Polski jak po staremu, czyli $10, nieoclona, choć była całkiem spora, dwa pudełka w folii DHL. Spodnie (odpowiednik jeansowego rozmiaru ca 34-30) ważą 820 g. :-) Na początku dość sztywne, ale bez tragedii, po dwóch-trzech założeniach powinny się ładnie dopasować. Jeśli jeszcze chodzi o sam kolor sprania, to trzeba się liczyć z tym, że nie utrafią perfekcyjnie – o czym zresztą uprzedzają – u mnie wyszedł pół tonu jaśniejszy, niż prosiłem, ale to żaden problem.

Tak wyglądają jeansy od Luxire na tle spodni wzorcowych. Na ile jestem w stanie ocenić i wymierzyć, kopiowania jest bardzo dokładne. Luxire od siebie dodało „kieszonki w kieszeniach”, co jest u nich standardem i jest bardzo fajne. Jak widać, nawet styl i układ przeszyć jest skopiowany (szlufki, jak pisałem, były modyfikowane).

lux-jeansc1.jpg.c99cb3a9ed45d4d342ccb5545572681d.jpg

Tylne kieszenie w tych spodniach to dość nietypowa hybryda, są to klasyczne kieszenie z workami, ale dodatkowo przeszyte z zewnątrz, by wyglądały jak nakładane. To taki kompromis jeśli chodzi o casualowy wygląd, układanie się spodni i ich ewentualne parowanie z marynarką.

lux-jeansc2.jpg.661de8defdbfa2b83d1d72d7dd2a2ea0.jpg

Jak widać nawet takie detale jak wewnętrzne zapięcie i podszewka są dość wiernie skopiowane.

lux-jeansc3.thumb.jpg.2328aadb2c4e3514887dfb3925ff3b96.jpg

Tak spodnie się układają „z pudełka”. IMHO naprawdę dobrze.

lux-svjeansfit.thumb.JPG.637c763742d6e7d29449126207f6b474.JPG

W następnym zamówieniu na tym wzorcu to chyba tylko zmienię styl przednie kieszenie na klasyczne jeansowe „frog pockets” i to będzie taki domyślny krój dla luźniejszych spodni z denimu czy canvasu. Podsumowując zatem, sama usługa jest fajna, tylko ze wspomnianym zastrzeżeniem ze StyleForum, że lepiej się trzymać dokładnego kopiowania wymiarów ubrania wzorcowego.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.