Skocz do zawartości

Luxire Custom Clothing


.mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, zazdroszczę. U mnie niestety wygląda to kiepsko. Wstawiam zdjęcie, ktoś podpowie co dokładnie zrobiłem źle? Sam wiem, że na pewno niepotrzebnie zwiększyłem pomiary o przewidywane wartości kurczenia się w praniu, na dodatek zbyt dużo (po praniu praktycznie się nie skurczyły). W następnym tygodniu zaniosę do krawca, może jeszcze je uratuje, ale chętnie bym się dowiedział co dokładniej zmierzyć na przyszłość, bo może spróbuję jeszcze raz.

post-5706-0-13904400-1439451438_thumb.jp

 

A tak OT: co to za buty Whitesnake? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo nie jest sztywny (ale to chyba jest bardzo subiektywne...). Może braliśmy inny materiał? Ja wziąłem Selvedge Jeans by Hiroshi Kato, 13 oz Dark Indigo. Zdjęcia robione już po upraniu spodni, więc obawiam się że to nie tylko sztywność materiału :( Buty bardzo ładne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy zamawiając spodnie kierujecie się jakiś konkretnymi wytycznymi, jeśli chodzi o rozmiar w udzie, kolanie i na samym dole, typu np. konkretna wartość naddatku do obwodu nogi w danym miejscu? Czy raczej kierujecie się wymiarami swoich najlepiej dopasowanych spodni?

 

Podałem wymiary najlepiej dopasowanych spodni. Nie znałem kurczliwości materiału, więc zaznaczyłem jedynie, że to ma być wymiar po wypraniu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Mam pytanie do użytkujących dżinsy z japońskiego denimu od Luxire - jak oceniacie je po dłuższym użytkowaniu? Warte swojej ceny czy raczej szukać RTW? Ostatnio oglądałem Levisy w sklepie, za jakieś 80 złotych mniej jest zero personalizacji i takie sobie wykończenie. Duża różnica w cenie między Luxire nie jest, tylko czy tego warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uważam , że nie są warte 3 x więcej nawet jeśli zapłacisz 99 $ + przesyłka . O ile ktoś szuka zwykłych jeansów i nie zrobi z nich spodni garniturowych  z 5 zaszewkami , mankietami i Bóg wie czym jeszcze :)

 

Lee  , Levisy , Edwiny  - modele z selvedge można kupić również okazyjnie  , nawet poniżej 200 zł . 

 

* Aha , przepraszam , że się odezwałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lee  , Levisy , Edwiny  - modele z selvedge można kupić również okazyjnie  , nawet poniżej 200 zł . 

 

 

 

Możliwość uszycia spodni na wymiar, z klasycznym krojem, z manszetami i np. dwiema zakładkami, jest nieporównywalna do jakiegokolwiek pięciokieszeniowego gotowca z półki.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość uszycia spodni na wymiar, z klasycznym krojem, z manszetami i np. dwiema zakładkami, jest nieporównywalna do jakiegokolwiek pięciokieszeniowego gotowca z półki.

Proponuje cytować całe wypowiedzi ;)  . Skoro @Xune porównuje 501 do Luxire to prawdopodobnie szuka normalnych jeansów . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku latach kupowałem ze trzy pary Levisów, żadna z nich nie wytrzymała dłużej niż rok. I to mimo niezbyt intensywnego użytkowania. Nie mam zbyt dobrego zdania o spodniach tej firmy i więcej raczej ich już nie kupię. Dżinsy Luxire mam od sierpnia zeszłego roku, wykonanie i materiał są bardzo dobre, ze spodniami póki co nic się nie dzieje i nie zapowiada się, żeby materiał miał się "poddać" (co w jednej parze Levisów zdarzyło mi się nawet po pół roku). Niestety, podałem złe wymiary i spodnie musiały potem trafić do krawcowej. Po przeróbkach i tak nie leżą idealnie, ale są dla mnie akceptowalne.

 

Xune, jeżeli umiesz dobrze pomierzyć swoje ulubione spodnie (niby proste, ale mi się jakoś udało to schrzanić) to za 100 dolarów Luxire są świetnym wyborem. Jeżeli podasz błędne wymiary, to zawsze można to potem spróbować poprawić u miejscowego krawca. Generalnie warto zaryzykować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszedł na to forum to chyba warto spróbować zainteresować go czymś innym. Czy może misja Stowarzyszenia sie zmieniła? ;)

Pięć lat tu jestem, uwielbiam denim i nie wyrażam żadnego zainteresowania dżinsami w kant z zaszewkami;-)

Ale dzięki temu że nie wszyscy lubią to samo, jest o czym dyskutować.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje cytować całe wypowiedzi ;)  . Skoro @Xune porównuje 501 do Luxire to prawdopodobnie szuka normalnych jeansów . 

 

To by się w miarę zgadzało, generalnie szukam dżinsów z wyższym stanem i lekko zwężaną nogawką, ewentualnie szaleństwo w postaci skośnych kieszeni zamiast kroju 5pocket i manszet (jak mniemam koło 5-5,5cm) to maksimum. I tu leży pies pogrzebany, bo krótkie poszukiwania po sklepach stacjonarnych pozwoliły mi znaleźć Levisy ze standardowym stanem w cenie 400 złotych, może niedokładnie szukałem :D Pewnie jeszcze jutro poprzeglądam sklepy. W sumie niewiele taniej niż obecnie Luxire gdzie stan podwyższę, dostanę solidny, mocny materiał (wnioskując z 3 poprzednich stron tematu) i jeszcze wybiorę wygodniejsze kieszenie skośne. Co do pomiarów, na próbkę wziąłem spodnie Benevento, ale jeszcze porównam z innymi spodniami, bo chyba coś nie do końca wyszło. Cena za Luxire jest dla mnie do przyjęcia jeśli faktycznie materiał jest porządny, a wykonanie dokładne. To mają być jedyne dżinsy zastępujące umierające obecne, więc nie obawiam się nieco więcej na nie wydać. Obecna cena Luxire to mniej więcej górna granica. U Zaremby wolałbym jednak uszyć coś innego niż dżinsy, ale to prywatna preferencja :D

 

 

Co do mankietu, nigdy nie nosiłem spodni z takowym - czy jeśli bym się rozmyślił już po odebraniu spodni to da się go estetycznie usunąć u krawca, zależy to od tego konkretnego materiału czy na pewno zostaną wyraźne ślady? Nie wiem jak to wygląda praktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.