Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

maciejj mamy podobne wymiary stóp chyba.

Ja mam 26.3x10.5cm i 26.6x11cm. 7.5g wydaje mi sie ok. Większa stopa jest opięta ale nie ciśnie jak w zbyt małych butach, z czasem się rozbije. Mniejsza stopa ma idealnie, większy but (8G) by już latał.

 

PS. Ja rozerwałem kilka par Ryłko po roku noszenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zamówiłem 7,5G, zobaczymy. Na paypal jest promocja, według której można odzyskać pieniądze za zwrotną przesyłkę w razie niezadowolenia z produktu, ale i tak wolałbym, żeby za pierwszym razem się udało trafić :)

Dziś odebrałem buty od kuriera. Na szerokość dobre, na długość - noga się w zawiązanym bucie nie rusza. Potem wrzucę zdjęcia. Buty są piękne (pierwsze buty nie z CCC, tudzież innego sieciowego sklepu o niemiecko brzmiącej nazwie). Mam nadzieję, że posłużą kilka ładnych lat.

 

edit: przepraszam za podwójny wpis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Również zamówiłem Barker Luton i świetnie się prezentują. Trafiły mi się buty są bez żadnych skaz. Na szczęście wcześniej zamówiłem do sprawdzenia rozmiaru Barkery z Zalando i z początkowego 45 zatrzymałem się na 44. Przymierzałem Barker Newcastle i były na mnie ciasnawe oraz przyszwa się rozchodziła, za to Barker Luton w tym samym rozmiarze leżą bardzo dobrze i przyszwa prawie całkowicie się schodzi. Także z wyglądu bardziej mi się podobają. Szkoda, że w zestawie nie ma dodatkowych sznurowadeł i worków, jak to miało miejsce przy Barker Newcastle ;)

 

Pytanie do innych zamawiających, czy używacie pasty do butów dostarczonej z Herring Shoes czy jednak lepiej użyć z Multirenowacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heathcliff możesz podzielić się doświadczeniami z noszenia tych Lutonów, już prawie się na nie zdecydowałem ale twoje początkowe doświadczenia osłabiły trochę mój entuzjazm.

Wybacz że odpisuję tak późno, nie zauważyłem Twojego wpisu. 

Jak dla mnie są ok. Po innych postach wnioskuję, że miałem pecha i trafiały mi się uszkodzone modele. Na ulicy i w biurze buty na pewno się wyróżniają stylem i klasą obuwia, zwłaszcza na tle tego co ludzie noszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do innych zamawiających, czy używacie pasty do butów dostarczonej z Herring Shoes czy jednak lepiej użyć z Multirenowacji?

Po doświadczeniach z jedną pastą Herring: są OK i krzywdy butom nie zrobią; można użyć, a następną kupić Saphira, bo są jednak lepsze.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Sarenzie znalazłem dostępne Barker Epping. Co mnie bardzo zdziwiło to zdjęcie tych butów:

http://www.sarenza.pl/barker-epping-s792134-p0000041165

Obydwa buty zdają się mieć dziwne marszczenia. Np na zdjęciu przedstawiającym prawą stronę obydwu butów marszczenia widać zarówno na toe-cap jak i prawej stronie środka buta.

Czy takie marszczenia nie są czasem wadą skóry, którą należy reklamować?

 

Zwłaszcza, że w tym samym sklepie jest wersja Epping czarna. Zdjęcia butów w tej wersji już nie posiadają żadnych marszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się nie rozwiązał. Chciałbym uzyskać opinie ludzi, którzy mają buty Barkera. Zakładając, że takie buty otrzymałbym z Herringa to:

Czy takie marszczenia są czymś normalnym?

Czy takie marszczenia standardowo występują albo się często zdarzają?

Czy takie marszczenia to wada produktu/skóry?

Czy takie marszczenia mogą być pretekstem do reklamacji obuwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytanie takie jak setki tutaj, ale może ktoś ma doświadczenia z tym modelem i tym rodzajem skóry i oczywiście sakramentalne pytanie: "Czy warto ?" Jeśli nie to może inne propozycje ? Wolałbym chyba jednak klasyczne oxfordy ale te mi się też spodobały.

 

http://www.zalando.pl/barker-perth-eleganckie-buty-czarny-bk512a00i-q00.html?size=43

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W chili obecnej na ebay.co.uk u sprzedawcy, u którego kupiłem Barker Lincoln są przepiękne buty Barkery z linii Black (widziałem u niego również czarne buty z tej linii). Z tego, co wyczytałem w internecie do produkcji tej linii Barker używa najwyższej jakości materiałów i oczywiście buty są robione ręcznie. Cena w sklepie to między 500 - 600 GBP. Aukcja zaczyna się od 239 GBP

 

post-3391-0-06691500-1423421648_thumb.jp
http://www.ebay.co.uk/itm/UK-8-EU-42-Barker-Barker-Black-brown-calf-brown-suede-brogue-Spectator-/111592788275?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19fb72d133

Buty są przepiękne, jednak dla mnie mają jedną, za to wielką wadę-nigdy nie kupuję przedmiotów oznaczanych  trupimi czaszkami. Bez wyjątku.

Troszkę więcej na temat Barker Black napisał Shoe Snobb

http://www.theshoesnobblog.com/2013/09/where-is-barker-black.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem Barker Luton z herringshoes, nie jestem jednak zbytnio zadowolony.

Przede wszystkim razi niedbalstwo przy pakowaniu. Sklep sprzedający buty klasy wyższej mógłby przyłożyć się do pakowania,

a nie wrzucać luzem metalowe opakowanie pasty czy łyżkę...

 

Buty posiadają co najmniej kilka zadrapań, zarówno na cholewce jak i na bokach podeszwy, brzydko wykonane łączenie pasa na jednym z butów,

ślady na cholewce po woskowaniu (?), niedokładnie wykonane podeszwy

Z jednej strony jestem świadomy, że pochodzą z najniższej linii, z drugiej liczba ubytków nieco irytuje.

W związku z tym mam do Was pytanie - reklamować je, czy czy wady mieszczą się w granicach normy? 

Większość śladów na cholewce powinna zniknąć po aplikacji kremu, gorzej z np. nacięciem na podeszwie. Nie wiem też czy mankamenty nie wpłyną na trwałość

 

 

post-4315-0-44226200-1423489099_thumb.jp

post-4315-0-37967700-1423489106_thumb.jp

post-4315-0-82085100-1423489113_thumb.jp

post-4315-0-45945800-1423489120_thumb.jp

post-4315-0-19627300-1423489134_thumb.jp

post-4315-0-61903100-1423489143_thumb.jp

post-4315-0-34415400-1423489153_thumb.jp

post-4315-0-64598300-1423489158_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym im wysłał zdjęcia z informacją, że bytu nie wyglądają najlepiej. Tu pojawia się pytanie, czy:

 

- chesz wymiany? (na 100% zrobią to na swój koszt)

- reklamujesz i oddajesz buty ?

- czy może rabat, np 20% - 50%, jeżeli wady Ci nie przeszkadzają?

 

Patrząc na zdjęcia wszystko w "normie" oprócz pasa, który w połączeniu z ryskami kwalifikuje buty na Seconds

 

Osobiście byt wysłał info, że buty są porysowane z wadliwie przyszytym pasek i mam 2 propozycje:

 

- wymiana butów na ich koszt

- zwrot 50% wartości, gdyż buty nie kwalifikują się jako I gatunek - jest to typowe przykład Seconds

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fan_dobrego_buta

 

Bardzo dziękuję za okazaną pomoc. Właśnie napisałem wiadomość do herringshoes z propozycją odesłania towaru na koszt sprzedawcy, lub zwrotu połowy wartości butów.

Zobaczymy jak się do tego ustosunkują.

 

Przy okazji - mam małe pytanie. Przy pierwszej przymiarce prawy but sprawia wrażenie szytego na miarę, jest idealny, przyszwa oxford rozchodzi się na 0,5cm.

W lewym bucie natomiast już teraz schodzi się całkowicie. But generalnie jest odpowiedni na wymiar, ale nie jest mocno dopasowany, a tak lubię.

Czytałem, że buty Goodyear powinno zamawiać się nieco przyciasne, bo potrafią się rozejść nawet o pół numeru.

Wobec tego czy nie lepiej byłoby przy ew. wymianie zamówić buty w rozmiarze 7,5G? Obecne są 8G

Teraz jest naprawdę dobrze, ale jak to będzie wyglądać w przyszłości?

 

Dziękuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.