Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam od 2-3 miesiecy te buty.

 Generalnie mam dosc szeroka stope, stad rozmiar 8,5 UK G-fit jest idealny na szerokosc. (Zostaje nawet troche przestrzeni). Na codzien nosze buty w rozmiarze 43.

  Odnosnie samych butow swoja pare musialem rozmiekczyc sho-eze, ale ja mam b.wrazliwe stopy, stad Tobie niekoniecznie beda przeszkadzac. Mam tez anatomicznie nisko umiejscowione kostki i te buty ich nie podrazniaja. Generalnie polecam :)

 

(PS: Swego czasu tez chcialem kupic 200B od Loake i rowniez pani z KB serdecznie mi je odradzila).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem Lutony. Przeczucie co do rozmiaru było dobre, rozmiar 7,5 jest idealny. Sprzedawca sugerował 7 ale na pewno byłyby za małe. Wybrałem taki rozmiar głównie dzięki wypowiedzi kolegi Twardy82 za co bardzo dziękuję!

 

Mam natomiast inny problem z tymi butami. W prawym bucie na pięcie widzę ok 3cm cięcie na skórze. Jest bardzo płytkie, wygląda na jedynie przerwanie zafarbowanej powierzchni skóry. Poniżej zdjęcie BarkerLutonHeel.png

Dodatkowo zauważyłem ślad po jakimś środku na przyszwie. Wydaje mi się że jest to środek aplikowany na obramowanie. Nie wiem czym się pozbyć tego środka by nie uszkodzić skóry no i czy sam środek też jej już nie zniszczył.

 

Olać sprawę i używać butów czy zgłosić reklamację?

post-5950-0-93668800-1415902137_thumb.pn

post-5950-0-75757700-1415902138_thumb.pn

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

 

Przybrudzenie możesz spróbować usunąć Renovatorem lub jeśli nie pomoże, to RenoMatem Saphira.

 

Z tego zdjęcia trudno wywnioskować jak głeboka jest "rysa" (nacięcie skóry). Możesz próbować to zapastowywać, ale polecam zrobić dokładniejsze zdjęcie i wysłać mailem do Herringa. Mają świetne podejście do klienta i reklamacji. Sam kiedyś dostałem od nich buty z naciętą skórą, zaproponowali albo 50% refund lub zwrot na ich koszt i wymianę na inną parę (skorzystałem z drugiej opcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Herringa poszło. Nie udało mi sie zrobić dokładniejszego zdjęcia. Mam tylko aparat w telefonie. Zobaczymy co odpowiedzą. W stopce do rachunku jest info, że zwracane produkty muszą być w idealnym stanie. Na szczęście przeszedłem się w nich tylko raz po pokoju po kafelkach i dywanie, podeszwa chyba idealna. Ale są zagięcia na cholewce od zrobienia kilkunastu kroków. Mam nadzieje że to nie będzie problem... z drugiej strony są to pierwsze buty jakie mierzyłem które po przejściu się w nich normalnie, z łamaniem skóry, po zdjęciu wyglądają jakby praktycznie nie miały załamań... Moje gordony po pierwszym przejściu się zagięły i tak zostały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od Herringa. Podali informacje, że mogę na ich koszt odesłać buty i odzyskać całość kosztów (wraz z wysyłką) lub otrzymać nową parę, podwójnie sprawdzoną pod kątem uszkodzeń. Wszystko bez dodatkowych kosztów.

Duży plus dla Herringa. Musze przyznać że jestem trochę rozdarty między odesłaniem a zatrzymaniem. Z jednej strony to uszkodzenie jest w miejscu, gdzie skóra nie jest poddana ciężkiej pracy, rozciąganiu, obijaniu itp. Z drugiej jak się płaci 650zł (z przesyłką), za buty, które sprzedawca nawet nazywa hand made (rozumiem że i tak tylko częściowo), to można wymagać by nie były pocięte narzędziami, spod których wychodzą...

 

PS. Przeszedłem w butach tylko dookoła pokoju po dywanie i panelach i podeszwa nie jest zdarta ale na jednym z butów widoczne są załamania skóry. Widoczne na załączonym zdjęciu. Jak myślicie, czy nie będzie z tym problemu przy odsyłaniu?

post-5950-0-77182700-1415990074_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy ciąg dalszy.

Buty odesłałem. Pan Sean po obejrzeniu butów stwierdził, że to "leather vein" czyli żyłka. Tego typu defekty występują w niższej jakości skóry. Nie zgodziłem się z tą opinią i jeszcze raz dokładnie opisałem jak wygląda taka żyłka a co jest na bucie. Gość jeszcze raz, a pewnie pierwszy raz tak w ogóle, przyjrzał się tym butom. Przyznał mi rację. Obiecał, że następna para butów, którą do mnie przyślą, on sam przejrzy przed wysłaniem i upewni się co do jakości i braku uszkodzeń. Sean zapewniał mnie, że ma bardzo wysokie standardy oceny jakości butów i to co do mnie wyślą będzie w 100% ok lub tak blisko jak to tylko możliwe, biorą poc uwagę możliwe anomalie związane z wyrobem ręcznym.

Dzisiaj paczka przyszła. Patrzę a tu krzywo wycięta i źle przyklejona wkładka oraz dziwnie zgnieciona skóra przy obcasie. To są anomalie o jakich mnie ostrzegali nawet w sklepie. Super to nie wygląda ale może się zapastuje. Ale to co znalazłem na skórze z przodu butów mnie już na prawdę zdenerwowało. Mechaniczne uszkodzenie z przodu buta. Jakby ktoś kantem czegoś ostrego walnął w buta albo butem w to coś. Taka 1-2mm dziurka. Poniżej załączam zdjęcie. Niby mógłbym zapastować, ale to dodatkowo jest w miejscu gdzie skóra pracuje.

Napisałem do Herringa i w odpowiedzi dostałem zapewnienie, że sprawdzali przed wysłaniem i buty były bez uszkodzeń jak od nich wychodziły. Stwierdzili, uszkodzenie mogło powstać w transporcie.

Widząc, że buty oddzielone były grubą bawełnianą szmatką Herringa to ich zapewnienia wydają się wyjątkowo mało wiarygodne. Nie da się zrobić takiego uszkodzenia na miękkiej skórze bez podparcia od środka w postaci kopyta lub prawideł. Moim zdaniem ich zapewniania to ściema.

post-5950-0-40284100-1416581319_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zadeklarowali się, że odbiorą buty i zwrócą kasę. Jak dla mnie ok ale wydaje mi się, że nie powinni sprzedawać ludziom takich butów.

Koniec końców potrzebowałem czarnych oxfordów i nie miałem czasu szukać nowych. Zatrzymałem je, dziurkę potraktowałem czarnym kremem Tarrago i zapastowałem Saphirem. Dodatkowo wytargowałem 25% rabatu na dowolną parę nieprzecenionych butów.

 

Dzisiaj byłem w butach drugi raz. Buty trochę obcierają, zagięcie na lewej stopie wbija mi się trochę w palce, mam nadzieję, że to przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mógłbym prosić o poradę ws. rozmiarówki Barkera ?

Chcę kupić ten model: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colset=1&styleid=1367&shoeid=5125&brandid=2&catid=86&oldcolid=2618&stype=0&colourid=2646

Tęgość G - mam szeroką stopę, zdarzyło mi się buty dobre na długość "rozerwać" w miejscu małego palca.

Długość stopy waha się w granicach 26,5 cm. (lewej bliżej do 26, prawej do 26,5). Zastanawiam się nad rozmiarem 7,5 UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.