Skocz do zawartości

Producenci, marki butów - Barker.


NieMy

Rekomendowane odpowiedzi

Verbov - Wiekszosc butow ma 8 i 8.5  i czesto do nich wkladam specjalna wkladke korekcyjna. W przypadku Yanko rozm 8 w trzewikach, kt posiadam, jesz troszke obszerny, dlatego 2 paray z Cordovanu zamowilem w 7.5. w zwiazku z powyzszym, jezeli w Yanko nosisz 8.5 to moje buty moga byc za male dla ciebie?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja wlasnie zakupielem Barker Butcher z brazowego zamszu - wlasnie cena spadla do 459 PLN, wiec nie moglem sie powstrzymac

 

Wrzuce kilka zdjec jak dojda i ja wroce z wakacji

Też bardzo fajny zakup :)

Tak mnie ciekawi czy Ty zelujesz takie buty które są za kostkę (czyli okres bardziej jesienno-zimowy) a mają skórzaną podeszwę.

 

 

P.S. A czemu nie użyłeś kodu rabatowego -40 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wally - rabat wykorzystal do zakupu 3 paskow Andersen's 

 

Buty zimowe - wiekszosc mam na podeszwie Danite. Tylko Herring Holmes na skorze i je zelowalem. Wszstkie buty kt kupilem w tym roku na skorzanej podeszwie postanowilem nie zelowac - bede staral sie unikac noszenia w sniezne i mokre dni. Jezeli okaze sie to niepraktyczne to buty podzeluje. Jezeli planujesz nosic Barkery reguarnie to sugeruje zelowanie - chrini to przed wilgocia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barkery są akurat na podeszwie Dainite, więc nie ma potrzeby zelowania :) tylko tak zbieram opinię bo spodobało mi się to polowanie (campienie jak to woli) na wyprzedaże w Zalando i na przyszły rok pomyślę o jakiś Cheaney np http://www.zalando.pl/cheaney-nickleby-botki-sznurowane-brazowy-c7812c00a-702.html  lub  http://www.zalando.pl/cheaney-liffey-botki-sznurowane-brazowy-c7812c007-704.html   (chociaż tu jest commando sole). Rotacja obuwia wymaga niestety albo i stety :) posiadania kilku par.

http://mrvintage.pl/2013/10/zelowac-czy-nie-zelowac.html tu jest w sumie nawet o tym artykuł.

 

Ale odchodzę od tematu, lepiej skończę bo jeszcze moderator wkroczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barker Butcher jest na skorze i dlatego ta pomylka z mojej strony. Posiadam Cheaney Tweed na skorze i je rowniez zelowalem - to samo kopyto co Cheaney Liffey - bardzo wygodne buty.

Na podeszwie Commando mam tylko jedna pare butow - Cheaney Avon C i bardzo je lubie. Commando  jest ciekawym rozwiazaniem.

 

Cheaney ma bardzo fajne buty. Ostatnio gdy bylem w sklepie przyfabrycznym mierzylem  trzewiki (nie pamietam nazwy) - podobne do Herring Langdale (Rubber) brogues - http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?&brandid=6&shoeid=2999 Bradzo podoba mi sie ten model. Mam nadzieje ze kiedys Herring wrzuci je na wyprzedaz.

 

Oprocz Herring-a ten model mozna kupic tylko w sklepie fabrycznym - w kilku wykonczeniach noska - cena 200 GBP. Drugi gatunek 135 GBP (nie zawsze sa rozmiary) - swietne buty.

 

Buty w sklepie fabrycznym (1 gatunek) zawsze kosztuja min 100 GBP mniej niz cena z licznika. W UK bywam kika razy w roku, jednak nie zwasze mam czas na Northhampton.  Dam znac gdy bede sie wybieral - bez najmniejszego problemu moge przywiesc buty do Polski

 

Oczywiscie na Zelando mozna trafic rewelacyjne okazje - ja wszystkie zakupy kt dokonalem to 30-40% ceny orginalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzewiki Barker i Yanko mam w rozmiarze 10. O ile Yanko już trochę mi się rozeszły, ponieważ korzystałem w nich w tym roku to Barker jest na razie bardzo na styk. Jestem jednak pewien że się skóra się rozciągnie i dopasuje. 

 

Powiedziałbym, że rozmiarówka jest identyczna. Jeżeli jednak chodzi o trzewiki to można Barkery spokojnie zamówić o pół rozmiaru większe, jeżeli będą noszone ze skarpetą. 

 

EDIT: Yanko jak je przymierzałem po raz pierwszy też były takie mocno dopasowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odebrałem dzisiaj Barkery Newton (rozmiar 7.5). Nie kupiłem do nich oryginalnych prawideł, uznałem, że 50 funtów to za dużo i zamówię jakieś tańsze.

Mam prawidła ze sklepu klasyczne buty, w rozmiarze 42/43  do Loake Aldwych, w rozmiarze 8, jak się okazuje nie mieszczą się do Barkerów na wysokość.

W związku z tym: jakie powinienem kupić? Chciałem dołożyć jedną parę do zamówienia z shoepassion, ale wyglądają na zdjęciach identycznie jak te z klasyczne buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj Barkery Newton (rozmiar 7.5). Nie kupiłem do nich oryginalnych prawideł, uznałem, że 50 funtów to za dużo i zamówię jakieś tańsze.

Mam prawidła ze sklepu klasyczne buty, w rozmiarze 42/43  do Loake Aldwych, w rozmiarze 8, jak się okazuje nie mieszczą się do Barkerów na wysokość.

W związku z tym: jakie powinienem kupić? Chciałem dołożyć jedną parę do zamówienia z shoepassion, ale wyglądają na zdjęciach identycznie jak te z klasyczne buty.

Czy chodzi o coś takiego? http://cizemka.sklep.pl/pl/p/Prawidla-DREWNIANE-cedrowe-NOWOSC-najwyzszej-jakosci-36-47/489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba odrobinę spanikowałem. Początkowo prawidła nie dało się włożyć, "pięta" wystawała górą, jakby było za duże.

Siedziałem wczoraj przez jakiś czas w butach, dzisiaj bardzo poluzowałem sznurowadła (znacznie bardziej niż do wkładania i zdejmowania) i weszło, choć jest mocno ściśnięte - zostały może 2-3 mm ruchu na podłużnych bolcach.

Prawidło nie wchodzi w nosek, ale ładnie wypełnia okolice podbicia. Wydaje mi się, że następne powinienem kupić rozmiar mniejsze ze względu na kształt kopyta. Mocniej zwęża się przy nosku nie pozwalając prawidłu wsunąć się głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

Zastanawiam się zakupem http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colset=1&styleid=1367&shoeid=5125&brandid=2&catid=86&oldcolid=2618&stype=0&colourid=2646

Mam jednak problem z romiarem. Buty firmy Gordon&Bros mam w rozmiarze 41 i świetnie pasują, Natomiast buty Nord mam w rozmiarze 42 i od początku były na styk między dobrym a lekko luxnym rozmiarem.

W różnych mapowaniach rozmiarów EUR na UK rozmiar 41 to raz 7 a innym razem 7.5, czasem w ogóle 6.5... Mam szeroką stopę więc fitting G jest na styk.

Z tych butów Barker jedyny rozmiar w tej okolicy to 7.5. Mam więc pytanie do osób które posiadają buty Barker jak byście ocenili rozmiarókę tej firmy. Dobre byłoby też np porównanie do butów Gordon&Bros jeśli ktoś z Was posiada jedne i drugie.

 

Z góry bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gordony 41 sa dla mnie za ciasne, a 42 juz delikatnie za luźne. Mam Barkery 7,5G Sa idealne. Mam stopy 270mm długości na 103mm szerokości.

Mam dwie pary Barkera, Nairn i pokazane na początku wątku Barnes, obie 42. W G&B próbowałem oxfordów levet 2506 w rozmiarze 43 i był za duży, choć z uwagi na moje bardzo wysokie podbicie i dość szeroką stopę rozmiar 42 nie byłby zapewne idealny.

 

Ogólnie osoby z wysokim podbiciem mają problem z doborem butów typu oxford (z zamkniętą przyszwą). Jest to zwykle loteria która często kończy się odesłaniem butów do sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam klasycznych Oxfordów na uroczyste okazje. Myślałem o tych Loake  za ok 500zł na KlasyczneButy ale po przeczytaniu jednego z wpisów na blogu przestraszyłem się trochę tej skóry. Znalazłem więc te Barkery: http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?colset=1&styleid=1367&shoeid=5125&brandid=2&catid=86&oldcolid=2618&stype=0&colourid=2646 Black CALF. Pytałem o nie kilka postów wyżej, bardziej w kontekście rozmiarówki. Dla pewności podałem wymiary do herringshoes i polecili mi 7G bo podobno te buty wychodzą raczej większe niż mniejsze.

 

Jak oceniacie ten wybór? Polecacie Barkery?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.