Skocz do zawartości

[Warszawa] Futra - szycie na miarę, przeróbki - p. Marek Litwiński, Koszykowa 1


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

post-349-0-71925000-1391356456_thumb.jpg

 

post-349-0-77945900-1391356815_thumb.jpg

 

 

Do zakładu pana Marka Litwińskiego trafiłem z polecenia z naszego forum. Jest to rzemieślnik względnie młody i chętny do pracy, pamiętający czasy futrzanej świetności w Polsce. Zakład odziedziczył po dziadku.

 

Głównie zajmuje się przeróbkami oraz szyciem futrzanych płaszczy damskich, niemniej ze względu na zainteresowania naszego forum uważam, że jest to świetne miejsce na szycie futrzanych czapek męskich - obecnie niszowego produktu w tym zakładzie.

 

Pan Marek w swojej średniej wielkości pracowni (dwupiętrowej z zapleczem) osobiście zbiera miarę i robi wykrój, a szycie podzleca zaufanej pani. Uczestniczyłem w zbieraniu miary dwóch pań (płaszcz) - pan Marek służy fachową radą i poradą zarówno w kwestiach stylistycznych, jak i proporcji oraz materiału.

 

Szyje z materiału powierzonego, ewentualnie może "wyszukać coś u Greka w hurtowni", ale zastrzega, że to będzie droga zabawa. Na wytworach futrzanopodobnych nie pracuje, "bo to panie popelyna jakaś jest i basta".

 

Obstalowałem u pana Marka świetną uszankę - futrzaną na skórzanej czapie i z jedwabną podszewką. Niestety nie mogę zamieścić jej zdjęć. Chętnym pokażę na najbliższym spotkaniu forumowym. Fason zbliżony do fordowskiej. Leży znakomicie i wygląda nieziemsko (jeśli ktoś lubi tę stylistykę). Własności ogrzewające sprawdzone w warunkach zimowych tak warszawskich ulic, jak i litewskiego matecznika. Czas wykonania zależny od sezonu - u mnie 1 tydzień. Cena wyjściowa 600 zł z materiałem.

 

 

776px-Ford_-_Brezhnev_1974.jpg

 

 

 

ul. Koszykowa 1

telefon:  22 629 83 47

pn - pt 12-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.