Skocz do zawartości

Firmy, półki cenowe, jakość - porównania i dyskusje


mr.vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie można Brunello Cucinelli czy Brioni kupić za sześć stówek zatem zapytuję? Może ma to coś wspólnego z wysokością półki na której leżą?

 

Brioni akurat się pojawia w TiKeju w całkiem atrakcyjnych cenach -> http://www.tkmaxx.com/search?q=brioni&categories=shop&setpagenum=1&perpage=100&VBMST=brioni W Krk widziałem spodnie i koszule, także kto wie może marynarki też się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak. Purystom podpowiem, że niedawno w tikejmaksie pojawiło się sporo marynarek (różne modele) cenionej firmy Corneliani z dużym (rzędu 30%) dodatkiem plastiku, jeśli dobrze pamiętam, właśnie poliestru. Sam się zdziwiłem.

 

Te marynarki były z niskich lini CC i Trend. 

 

 

Czy marynarka o składzie 95% wełny i 5% poliestru i podszewce 50% wiskozy i 50% acetatu to automatyczne "nie kupować", czy te 5% poliestru będzie do przeżycia?

 

Znacznie gorsze te 50% acetatu w podszewce niż 5% poliestru w składzie zewnętrznej tkaniny. Nie będzie "oddychać".

 

 

Ale pomiędzy Massimo Dutti a Brunello Cucinelli jest jeszcze kilka półek. Zresztą ja nie pisałem, że LBM jest z najwyższej półki.

 

 

LBM i Brunello Cucinelli to niemal ta sama półka jakościowa. Cucinelli to firma modowa, coś jak Dolce&Gabbana, jakość jest niezła, ale ceny zupełnie nieadekwatne. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy marynarka o składzie 95% wełny i 5% poliestru i podszewce 50% wiskozy i 50% acetatu to automatyczne "nie kupować", czy te 5% poliestru będzie do przeżycia?

 

 

 

Znacznie gorsze te 50% acetatu w podszewce niż 5% poliestru w składzie zewnętrznej tkaniny. Nie będzie "oddychać".

 

 

Acetat, podobnie jak wiskoza wytwarzany jest z celulozy. Jego "oddychalność" jest tylko trochę gorsza od cupro czy wiskozy.

post-7-0-04925800-1390066306_thumb.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,LBM i Brunello Cucinelli to niemal ta sama półka jakościowa. Cucinelli to firma modowa, coś jak Dolce&Gabbana, jakość jest niezła, ale ceny zupełnie nieadekwatne"

 

To chyba jakiś kiepski żart.Porównywanie LBM i Cucinelli jest kompletnie nie na miejscu to są bardzo odległe półki jakościowe i cenowe. Byłeś w salonie Brunello Cucinelli i widziałeś ich odzież? a jeżeli nie, to jeśli już  będziesz, to spójrz na ich wewnętrzne metki ze składem ,,surowcowym" a zrozumiesz dlaczego marka ta porównywana jest do Loro Piana.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

,,LBM i Brunello Cucinelli to niemal ta sama półka jakościowa. Cucinelli to firma modowa, coś jak Dolce&Gabbana, jakość jest niezła, ale ceny zupełnie nieadekwatne"

 

To chyba jakiś kiepski żart.Porównywanie LBM i Cucinelli jest kompletnie nie na miejscu to są bardzo odległe półki jakościowe i cenowe. Byłeś w salonie Brunello Cucinelli i widziałeś ich odzież? a jeżeli nie, to jeśli już  będziesz, to spójrz na ich wewnętrzne metki ze składem ,,surowcowym" a zrozumiesz dlaczego marka ta porównywana jest do Loro Piana.

Nie byłem w salonie BC. Widziałem ich rzezy w domu towarowym w Holandii. Jeżeli salon robi duże wrażenie na zwiedzającym, to tylko utwierdza mnie to w przekonaniu, że przepłacasz za markę. BC sprzedaje buty Trickersa za ponad 2x cenę u Trickersa, bo płacisz za metkę. Stworzyli spójny obraz marki, mają dobrych projektantów i za to się płaci, a nie za jakość. Mają bardzo dobrej jakości kaszmirowe wyroby, ale cała reszta nie jest warta pieniędzy. Za tą samą cenę można mieć marynarkę Loro Piana, Castangia czy Isaia.

 

Napisałem, że LBM to niemal ta sama półka, bo pod względem konstrukcji marynarki LBM najwyższej linii niczym nie ustępują BC, za to mają na pewno gorszej jakości czy mniej luksusowe tkaniny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Stworzyli spójny obraz marki, mają dobrych projektantów i za to się płaci, a nie za jakość. Mają bardzo dobrej jakości kaszmirowe wyroby, ale cała reszta nie jest warta pieniędzy. Za tą samą cenę można mieć marynarkę Loro Piana, Castangia czy Isaia."

 

Czytając pierwsze zdanie pomyślałem,że piszesz o marce Zara a nie BC.Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na temat jakości produktów tej firmy,zapewne opierasz te stwierdzenia na podstawie własnych doświadczeń.?Generalnie nic nie jest warte tych pieniędzy u BC,bo także kaszmiry takiej samej jakości możesz  kupić taniej już choćby w  Lanificio Colombo,Piacenza 1773, Cruciani itp tylko jakie to ma znaczenie skoro ludzie i tak wolą zapłacić za produkt BC.

 

Napisałem, że LBM to niemal ta sama półka, bo pod względem konstrukcji marynarki LBM najwyższej linii niczym nie ustępują BC, za to mają na pewno gorszej jakości czy mniej luksusowe tkaniny."

 

Wybacz, ale sformułowanie ,,niemal ta sama półka" to bardzo spore nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z luksusowych marek włoskich mam doświadczenia jedynie z Belvest i Sartoria Parma (Caruso), więc nie wypowiem się na podstawie własnego doświadczenia, ale czy nie uważacie że tak jak w przypadku obuwia czy zegarków - piramida luksusu w przypadku marek odzieżowych jest kwestią tak subiektywną, że aż dupa piecze?

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak !! marynarka BC, wszak uszyta zacnie z wszystkimi atrybutami bawełna i jedwab ( nie pamiętam w jakiej konfiguracji bo leżakuje z letnia garderobą) cena ponad 2 tys euro...Za tą cenę uszyjemy zapewne bespoke w najlepszej pracowni krawieckiej w Polsce, z zacniejszego materiału z oznaczeniem producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Oczywiście, że tak !! marynarka BC, wszak uszyta zacnie z wszystkimi atrybutami bawełna i jedwab ( nie pamiętam w jakiej konfiguracji bo leżakuje z letnia garderobą) cena ponad 2 tys euro...Za tą cenę uszyjemy zapewne bespoke w najlepszej pracowni krawieckiej w Polsce, z zacniejszego materiału z oznaczeniem producenta."

 

Panowie, żeby  była całkowita jasność także uważam, że ceny w BC to poniekąd kosmos ale dotyczy to większości marek z klasy premium.Jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem ,że poza marketingiem i sprawnym zespołem projektantów nie ma tam niczego więcej, byłoby to sporym uproszczenie,, fenomenu" tych marek.

Za kwotę 2tyś euro można nawet we Włoszech uszyć garnitur z angielskiej tkaniny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Oczywiście, że tak !! marynarka BC, wszak uszyta zacnie z wszystkimi atrybutami bawełna i jedwab ( nie pamiętam w jakiej konfiguracji bo leżakuje z letnia garderobą) cena ponad 2 tys euro...Za tą cenę uszyjemy zapewne bespoke w najlepszej pracowni krawieckiej w Polsce, z zacniejszego materiału z oznaczeniem producenta."

 

Panowie, żeby  była całkowita jasność także uważam, że ceny w BC to poniekąd kosmos ale dotyczy to większości marek z klasy premium.Jednak nie zgodzę się ze stwierdzeniem ,że poza marketingiem i sprawnym zespołem projektantów nie ma tam niczego więcej, byłoby to sporym uproszczenie,, fenomenu" tych marek.

Za kwotę 2tyś euro można nawet we Włoszech uszyć garnitur z angielskiej tkaniny.

 

Ale Dolce & Gabbana też ma zacne marynarki szyte przez Lardini z tego co pamiętam, nie rozumiem więc oburzenia.

 

Przez markę modową rozumiem taką, gdzie lwią część ceny produktu stanowi marketing, a nie jego szeroko rozumiana jakość czy unikalność. Jeśli kupuję koszulę Borrelli, to w większości płacę za czyjeś godziny spędzone z igłą i nitką, ale gdy kupuję koszulę BC to opłacam głównie pensje gości od PR-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.