Skocz do zawartości

[KE] Nowe nabytki


Jaga

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

postanowiłam się uaktywnić bo jestem na forum od jakiegoś czasu, a tu powoli kobiety zostają dopuszczone do głosu :)

Przyszły pierwsze zimowe mrozy, a wraz z nimi czas na najcięższą garderobę, bo nie ma nic gorszego jak przemarznięte dłonie.

 

Poniżej najnowszy nabytek od Pana Czesława Jamrozińskiego. Fajne w nich jest to, że kożuszek jest na całej wewnętrznej stronie, szczególnie miłe uczucie w palcach :)
 

http://www.rekawiczki.waw.pl/ 

 

Pzdr :)

 

post-4257-0-67647400-1390342556_thumb.jp

post-4257-0-84070500-1390342570_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym; jeśli prawdą jest, że "świat to za mało", można zaryzykować zakupy w sieci, niekoniecznie w polskich sklepach. W ten to sposób do każdej paczki, którą zamówiłem w tamtym roku u Karola Tyrwhitta, dołożyłem przynajmniej jedną fajną koszulę dla mojej Małżonki -- aż coś tam się uzbierało.

 

Dodam, że na wyprzedażach piękne damskie koszule z bawełny oxford szły za 12-15 funtów szterlingów, co jest ceną, moim zdaniem, rewelacyjną.

 

O, CTshirts dziś odpalił nawet ofertę wiosenną. Wybierać, przebierać...

 

Zaryzykowałam ostatnio i kupiłam koszule online. Wydawało mi się to niemożliwe, miałam już wcześniej różne doświadczenia, jednak znalazłam świetną wyprzedaż na stronie http://www.hawesandcurtis.co.uk/sale/womens_sale?viewAll=True&material=65 Koszule z bawełny po 20 funtów! Mimo takiej okazji cenowej długo nie mogłam się zdecydować, aż nie został wprowadzony wirtualny fitting room http://www.hawesandcurtis.co.uk/ladies_plain_fuchsia_slim_fitted_cotton_shirt_double_cuff-hvpmk005-j60 Można przymierzyć koszule online po podaniu swoich rozmiarów! Muszę powiedzieć, że wypróbowałam na sobie - i wygląda się w zakupionej koszuli dokładnie tak, jak w wirtualnej przymierzalni. Polecam! A na blogu już niedługo umieszczę zdjęcia z nowymi koszulami prosto z UK w głównej roli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zaryzykowałam ostatnio i kupiłam koszule online. Wydawało mi się to niemożliwe, miałam już wcześniej różne doświadczenia, jednak znalazłam świetną wyprzedaż na stronie http://www.hawesandcurtis.co.uk/sale/womens_sale?viewAll=True&material=65 Koszule z bawełny po 20 funtów! Mimo takiej okazji cenowej długo nie mogłam się zdecydować, aż nie został wprowadzony wirtualny fitting room http://www.hawesandcurtis.co.uk/ladies_plain_fuchsia_slim_fitted_cotton_shirt_double_cuff-hvpmk005-j60 Można przymierzyć koszule online po podaniu swoich rozmiarów! Muszę powiedzieć, że wypróbowałam na sobie - i wygląda się w zakupionej koszuli dokładnie tak, jak w wirtualnej przymierzalni. Polecam! A na blogu już niedługo umieszczę zdjęcia z nowymi koszulami prosto z UK w głównej roli:)

Proszę zastanowić się nad koszulami TM Lewina, moja małożnka ma już kilka w swojej szafie i bardzo je chwali, ja w sumie też, ponieważ nieźle się prasują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tę firmę i zastanawiałam się nad nią, ale Hawes ma ciekawą stronę internetową i ta przymierzalnia online... ale jak ktoś tak poleca - to warto spróbować ;) koszul nigdy za wiele!

Odwiedziliśmy dwa sklepy w Londynie: H&C na Jermyn St. i TM na Regent St. Napiszę tylko, że po przymierzeniu kilku koszul jednej i drugiej firmy, małżonka moja zdecydowała się na TM. Kupiliśmy wtedy dwie koszule, pozostałe już online. Jak do tej pory nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w czym tkwi głównie różnica?

Oddaję głos małżonce:

różnica tkwi zapewne w figurze. Koszule T.M. Lewina są dopasowane do talli. Ja mam generalnie problem z doborem koszul, gdyż mam figurę gruszki. Druga sprawa to materiał z jakiego są wykonane - znacznie lepszy. Nie potrafię tego ująć w słowa, ale czasem wystarczy dotyk materiału. Poza tym świetnie się prasują! W H&C kupiłam jedynie spinki do mankietów, bo bardziej mi się podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

"Tassell Loafers od Elfie Riedl"

Z tassellami mają bardzo mało wspólnego. 

Prędzej okreslił bym je mianem "slippersów z frędzlami"

Jestem na "nie".

Męskie buty w kobiecym wydaniu ? To zawsze kończy się źle. 

No to raz jeszcze... Slippersy z frędzlami to tassel slippers. Ciężko więc stwierdzić, że obuwie z obrazka ma bardzo mało wspólnego z tasselami.

Bardzo mało wspólnego może mieć z loafersami (chociaż wg mnie i tak ma sporo wspólnego :))

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazany przez Cichego szew, jest cechą charakterystyczną dla loafersów, o czym pisał już Romek Zaczkiewicz i tu cytat "Buty zwane w krajach anglosaskich loafers przypominają mokasyny, ale mają obcas i są najczęściej wykonane na twardej podeszwie ze skóry. Wyewoluowały one z obuwia norweskich rybaków. Norwegi (ang. norwegian shoes) to buty wsuwane ze szwem przebiegającym wzdłuż czubka buta i poprzecznym paskiem na przyszwie".

Chciałbym zwrócić uwagę na słowo "Wyewoluowały".

Tym niemniej mam odmienne zdanie co do tego, że cytat "Męskie buty w kobiecym wydaniu ? To zawsze kończy się źle". Akurat w przypadku tego obuwia. Damskie wydanie tassell loafersów, z tego co można obejrzeć w internecie, już mocno jest eksponowane i chyba dobrze się sprzedają :-P

 

Tu przykład:

 

post-555-0-51826100-1398626534_thumb.jpg

 

https://www.jcrew.com/womens_category/shoes/flats/PRDOVR~10194/10194.jsp

 

 

Z kolei:

post-555-0-26482000-1398627278_thumb.jpg

 

http://www.barneyswarehouse.com/prada-logo-studded-tassel-loafer-502262122.html

 

Rzecz jasna, o gustach się nie dyskutuje - jednym pasuje, innym nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra...chwale się ;)

do dotychczasowej kolekcji   koszul w paski, drobną  kratę i gładkich dołączyły...większa krata w dwóch kolorach oraz kropki

mam nadzieje , że jakość zdjeć zostanie mi wybaczona

a co do samych koszul- koszule  TM Lewin bardzo mi odpowiadają przede wszystkim ze wzgledu na fason-koszule są dobrze taliowane-do tej pory nie znalazłam polskiego odpowiednika tak dobrze dopasowanych w talii koszul w podobnym przedziale cenowym, potwierdzam to o czym wspomniał ktoś wczesniej -dobrze sie prasują

oczywiście oceniam koszule TM Lewin w 100% bawełniane  (innych nie zamawiałam)

a nastepnym razem pochwalę sie butam,

pozdrawiam

J.

post-5324-0-60351000-1398697817_thumb.jp

post-5324-0-26212800-1398697906_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TML rządzi, ale bardziej rządzi Victoria's Secret ;)

Nie jestem pewna czy Viktoria bardziej rządzi,czy jak to teraz młodziez mowi "wymiata"...nie wiem jak Viktoria sprząta...nie znam jej ,nie wiem jaki jest jej sekret :)...ale skoro Pan się wypowiada to wnioskuje,że Pan wie...:)

I zupelnie powaznie -śmiertelnie powaznie ,skoro wypowiedzial sie Pan w temacie Nowe nabytki-Kobieca elegancja...czekamy na zdjecia Pana nowych nabytkow z Victoria's Secret;) ;)

Spokojnej nocy

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłabyś zaprezentować jak te Leviny wyglądają po założeniu? bardziej dopasowane czy luźniejsze? (uprzedzając pytania, moja żona się nimi zainteresowała, nie ja ;) )

Witam

Postaram się wrzucić jakieś zdjęcie (o ile zbiorę się na odwagę ;))

Koszule są dopasowane -na tyle na ile może być dopasowana koszula mająca w składzie 100% bawełny.

Z TML noszę 8 jednak 10 po małych poprawkach (wszyciu po bokach i lekkim zwężeniu rękawów) też jest do zaakceptowania.

Jedyne co zauważyłam, to to że ich damskie koszule z mankietami na spinki są troszkę luźniejsze -jednak nie tracą na tym -nadal pozostają taliowane.

Jeżeli żona zdecyduje się na zakup to proponuje poszukać w second handach koszul TML w celu dobrania rozmiaru , ja tak zrobiłam przed pierwszym zamówieniem.

 

Noszę rozmiar 38 , (wcześniej kupowałam koszule sisleya  w rozmiarze S , Koszule z ZARY - M ) wiec byłam przekonana , że z TML powinnam zamówić 10 ale okazała się za duża, 8 jest w sam raz .

Pozdrawiam

J.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.