Skocz do zawartości

Kobiece buty


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co wy wydzicie w krzywdzeniu kobiet i wkładaniu im męskich butów na nogi. One to pasują do Paryża lat '30 a nie ładnie ubranej kobiety. Nie róbcie im i sobie tego! Generalnie jest tak, że jeżeli firma robi dobre męskie obuwie, to damskie jest do niczego, i odwrotnie.

 

Zostawmy Barkera itp. dla mężczyzn a Manolo i Loubotina kobietom.

 

nieprawda, kobiety mają o wiele lepiej - we wszystkim wyglądają dobrze (jeśli jest odpowiednio dobrane) i wszystko im "przejdzie": kozaki, szpilki, loafersy czy trzykolorowe spektatory

a facet ma do wyboru czarne albo brązowe, skromne półbuty

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chciałem zapytać, czy orientujecie się może czy buty na stronie -------- są oryginalne? Bo widziałem tam różne popularne firmy, ale nie umiem ocenić oryginalności. Żona chce sobie kupić a też się na tym nie zna. 

W ogóle jak ocenia się oryginalność w takich sklepach? Zbliżenie na szwy, czy coś podobnego? 

Edytowane przez mosze
link komercyjny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panie i Panowie,

Jakie polecacie (stacjonarnie / internet) źródło damskich butów - chodzi o wygodne czółenka do biura. Interesuje mnie klasyczne wzornictwo i jakość. Rozumiem, że Baty, Kazary, Venezie, Ryłka itp. odpadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobały mi się od zawsze buty Pinko i mam o nich bardzo dobre zdanie. Nie są to tanie buty, ale jakość wykonania, skór, przemyślanej konstrukcji  zasługuje na pochwałę. Mam parę Klientek, które są zakochane w tej marce. Osobiście szczerze polecam. Można je kupić stacjonarnie w Warszawie, ale musiałbyś sprawdzić gdzie, bo nie pamiętam.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Panie i Panowie,

"Winter is coming..." - dlatego w zakresie klasycznych butów polecałem żonie te: http://www.shoepassion.pl/buty-damskie/no-280.html

Ale potem ugryzłem się w język bo naszły mnie pewne wątpliwości. Gdyby były na Dainte, czy innej gumie to bralibymy bez zastanowienia. Ale skoro są na skórze to trochę się zastanawiam czy to ma sens... ma ktoś doświadczenia z Rendenbachami zimą? Nie raz zdarzyło mi się poślizgnąć na skórzanej podeszwie a gdy w styczniu wyciągnąłem na pogrzeb oxfordy na skórze to palce prawie mi odmarzły (fakt - nie były to jakieś triple-sole ale nie myślałem, że aż tak zmarznę). Co do poślizgów to żaden się jeszcze nie skończył glebą, ale mam wątpliwość czy młoda matka z dzieckiem na rękach + rendenbach na oblodzonych schodach to świetne połączenie.

Tematu zelowania nie ruszajmy bo się rozwinie na parę stron - a po co.

Konkretyzując moje pytania:

1. Czy moje obawy termo/poślizgowe są bezpodstawne?

2. Jeśli tak to czy możecie polecić odpowiednik z porównywalną jakością ale na gumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podpinam się pod temat damskich butów na zimę :-)

 

Czy ktoś poleci jakieś ładne buty (lub kogoś kto je robi w okolicy Krakowa) spełniające trzy warunki

- "kozaki" damskie

- jak najmniej dodające do wzrostu

- szersza cholewka (40 cm)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się pokłocić z żoną o jej zbyt tanie buty (precedens?). Zna ktoś firmy produkujące klasyczne, damskie buty na stylowych, wysokich obcasach, ale nie szpilki (kwestie użytkowe)?

Jedynym przykładem, jaki znalazłem do tej pory, to Carminy na 70mm obcasie.

https://www.carminashoemaker.com/high-heel-shoes/high-heel-oxfords-red-1514

Najchetniej w kwocie do 1000 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2016 o 13:36, CherryMorello napisał:

Panie i Panowie,

"Winter is coming..." - dlatego w zakresie klasycznych butów polecałem żonie te: http://www.shoepassion.pl/buty-damskie/no-280.html

Ale potem ugryzłem się w język bo naszły mnie pewne wątpliwości. Gdyby były na Dainte, czy innej gumie to bralibymy bez zastanowienia. Ale skoro są na skórze to trochę się zastanawiam czy to ma sens... ma ktoś doświadczenia z Rendenbachami zimą? Nie raz zdarzyło mi się poślizgnąć na skórzanej podeszwie a gdy w styczniu wyciągnąłem na pogrzeb oxfordy na skórze to palce prawie mi odmarzły (fakt - nie były to jakieś triple-sole ale nie myślałem, że aż tak zmarznę). Co do poślizgów to żaden się jeszcze nie skończył glebą, ale mam wątpliwość czy młoda matka z dzieckiem na rękach + rendenbach na oblodzonych schodach to świetne połączenie.

Tematu zelowania nie ruszajmy bo się rozwinie na parę stron - a po co.

Konkretyzując moje pytania:

1. Czy moje obawy termo/poślizgowe są bezpodstawne?

2. Jeśli tak to czy możecie polecić odpowiednik z porównywalną jakością ale na gumie?

1. Powiem Ci zaraz po przymrozkach, żona testuje aktualnie SP 200 na takiej podeszwie :)

2. Model SP 270 ma fabrycznie zelówkę i co do jakości nie ma zastrzeżeń. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2016‎-‎10‎-‎20 o 14:52, artb napisał:

Zdarzyło mi się pokłocić z żoną o jej zbyt tanie buty (precedens?). Zna ktoś firmy produkujące klasyczne, damskie buty na stylowych, wysokich obcasach, ale nie szpilki (kwestie użytkowe)?

Jedynym przykładem, jaki znalazłem do tej pory, to Carminy na 70mm obcasie.

https://www.carminashoemaker.com/high-heel-shoes/high-heel-oxfords-red-1514

Najchetniej w kwocie do 1000 zl

Przepraszam że nie pomogę merytorycznie ale w kwestii rozmów małżeńskich - moja małżonka również na sugestię, żeby w końcu kupiła sobie porządne jakościowo buty orzekła, że nie warto, gdyż ona lubi buty często zmieniać i słabe jakościowo może bez wyrzutów sumienia wyrzucać i bez wyrzutów sumienia kupować następne. Tak damska logika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/25/2016 at 11:55 AM, artisan said:

buty często zmieniać i słabe jakościowo może bez wyrzutów sumienia wyrzucać i bez wyrzutów sumienia kupować następne. Tak damska logika :/

Jest światełko w tunelu:) Po kilku reklamacjach obuwia, zdefasonowaniach, nieudanych renowacjach itp. rozpoczęły się poszukiwania "prawdziwych" butów

Learning the hard way...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, R50 napisał:

Też myślę nad SP 280 ( http://www.shoepassion.pl/buty-damskie/no-280.html ), ale może ktoś widział podobne oficerki w ciemnym brązie i na Dainite?

Co prawda nie Dainite, ale w ciemnym brązie i na gumowej podeszwie:

http://www.scarosso.com/en/women/shoes/riding-boots/clotilde-marrone-dark-brown-calf-CLOTILDERIDIBROCALF.html

http://www.scarosso.com/en/women/shoes/riding-boots/corinna-marrone-dark-brown-calf-CORINNARIDIBROCALF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.