Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Ale teraz mamy noblese oblige i typowo polskiego zwierza - jednorożca. Teraz już nie ma ciemnych podszewek syntetycznych, jest nylonowa w kolorze Pantą 330, a zamiast jakiejś tam przebrzydłej Singli - a pfe - jest UNO! Jak Fiat

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie, czy to nadal od lat są te same skóry oszczędnie wybarwiane powierzchniowo na głębokość ok. 2 mikrometrów, na skutek czego np. kolor granatowy po paru miesiącach przybiera unikalną patynę khaki (vide aktówka forumowa)? Jeśli tak, to wybaczcie - idę na stronę pośmiać się gorzko przez pół godziny, a następnie składam zamówienie u @Skalpel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka również wydaje mi się że skóry niezmienne. Zdjęcia w zbliżeniach wyglądają jak poprzednie i przypominają to co mam. Natomiast jak głęboko wybarwiona skóra jest pojęcia nie mam - u mnie się jakoś trzyma. Inna sprawa że ostatnio prawie wcale jej nie używam.

6 godzin temu, Dariusz36 napisał:

Sądząc po zdjęciach, w samym wykonaniu toreb absolutnie nic się nie zmieniło...

Inny kolor podszewki i pętelki na długopisy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie, czy to nadal od lat są te same skóry oszczędnie wybarwiane powierzchniowo na głębokość ok. 2 mikrometrów, na skutek czego np. kolor granatowy po paru miesiącach przybiera unikalną patynę khaki (vide aktówka forumowa)? Jeśli tak, to wybaczcie - idę na stronę pośmiać się gorzko przez pół godziny, a następnie składam zamówienie u [mention=1071]Skalpel[/mention].
Tak, to te same skóry z Artigiano które przy poprzednich cenach toreb były ok, szczególnie przy promocji ale przy tych podwyżkach to żadna rewelacja, a sam rebranding imo jest słaby..
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie może, jak często uruchamiane są promocje w sklepie Adam Baron? Oczywiście chodzi mi o okres przed rebrandingiem.

Interesuje mnie poniższa torba:

https://adam-baron.pl/pl/p/Nonconformist-Double-brown/142

Czy była dostępna przed zmianami w sklepie? Jaka była jej cena? Trochę żałuję, że zacząłem szukać torby dopiero teraz, a nie miesiąc temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Promocje były cały czas, tylko preteksty się zmieniały: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca... I tak w kółko. Raz 25%, raz 30%. Tej torby nie widziałem. Zamówiłem Singlę, odesłałem i od tej pory moje zainteresowanie Baronem spadło. Zostawiłem sobie tylko kosmetyczkę. Dziś kosztuje 370, wtedy płaciłem 62 zł "w promocji".

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz firma pójdzie chyba drogą Vistuli i rabaty będą sięgać 70 procent, bo podnieśli ceny na ten sam towar trzykrotnie. Podejrzewam, że w jakości nic się nie zmieniło. Raczej bym nie brał za 1000 torby, która do tej pory chodziła po 500-600. Akurat tego konkretnego modelu nie znam, ale pewnie był, nie przyglądałem się. Raczej nie odbiega jakością od reszty. Z moich doświadczeń wynika, że Baron ma słabe wnętrze, co do jakości skór nie wypowiadam się. Czarna sztuczna podszewka i wielka ziejąca dziura w środku. Fajnie zaaranżowane wnętrze sporo robi - jeśli jesteś gotowy dać 1000 zł za torbę, to sprawdź SuitSupply i popatrz na zdjęcia wnętrza. Fajna, ładna podszewka i sporo użytecznych kieszeni. Może coś Ci wpadnie w oko. Koledzy polecają też Sartolane z podobnej półki, ale nie widziałem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby uchwyt był pojedynczy (bardziej walizkowy), a w innych markach zazwyczaj są podwójne "rączki" (pojedyncze stosują częściej w walizkach). Zresztą w Uno i Duo też zastosowano takie rozwiązanie i z tego względu nie biorę ich pod uwagę. Nie zależy mi też aż tak bardzo na wnętrzu. Zaczekam i zobaczę jakie będą zniżki. Z tego co przeczytałem w tym wątku, 500-600 zł. kosztowała chyba Uno (odpowiednik Singli). Ta jest trochę droższa od Singli i Dupli, więc jeśli daliby na nią 40-50% rabatu, będę całkiem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2018 o 11:04, Łukasz85 napisał:

Chciałbym, żeby uchwyt był pojedynczy (bardziej walizkowy), a w innych markach zazwyczaj są podwójne "rączki" (pojedyncze stosują częściej w walizkach). 

Ja też nie lubię toreb /aktówek z podwójnymi długimi uchwytami, bardziej pasują do damskiej torebki.,Męska ma mieć gruby pojedynczy uchwyt.,Od lewej US Army Type-I Leather Specialty Naples FL (ponad 65 lat).,Saddleback Leather Fort Worth TX (8 lat).Kendall&Hyde Salt Lake City UT (4 lata)

P8240003.JPG

P8240004.JPG

P8240010.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taki mały akcent w uchwycie, który mi bardzo przypadł do gustu i w zasadzie skłonił mnie do zakupu torby z Sal Tlay Ka Siti., Zatrzask w rączce wykonany jest z unikalnej pięciocentówki tzw "Buffalo Nickel" monety te były bite dosyć krotko od 1913 do 1938 roku i obecnie w US mają status Lucky Coin- podobnie jak banknoty 2 dolarowe superstitious people noszą ze sobą na szczęście.,

P8240016.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mayor napisał:

Jeszcze taki mały akcent w uchwycie, który mi bardzo przypadł do gustu i w zasadzie skłonił mnie do zakupu torby z Sal Tlay Ka Siti., Zatrzask w rączce wykonany jest z unikalnej pięciocentówki tzw "Buffalo Nickel" monety te były bite dosyć krotko od 1913 do 1938 roku i obecnie w US mają status Lucky Coin- podobnie jak banknoty 2 dolarowe superstitious people noszą ze sobą na szczęście.,

 

Bardzo fajne torby. O Saddleback słyszałem już kilka lat temu. Kiedyś nawet sprawdzałem, czy da się je kupić w Polsce. Te 100 lat gwarancji które daje producent, to dość mocny argument, żeby wziąć je pod  uwagę.

Za namową kolegi gajdowskip zerknąłem również na ofertę Sartolane. Najpierw kupiłem pasek (drugi zamszowy na zamówienie jest w trakcie realizacji) i teraz poważnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu:

http://sartolane.pl/kategoria/torby/torba-codzienna-5

Nie ma pojedynczego uchwytu, ale pewnie ją zamówię i podejmę decyzję po obejrzeniu jej z bliska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2018 o 14:23, Łukasz85 napisał:

Bardzo fajne torby. O Saddleback słyszałem już kilka lat temu. Kiedyś nawet sprawdzałem, czy da się je kupić w Polsce. Te 100 lat gwarancji które daje producent, to dość mocny argument, żeby wziąć je pod  uwagę.

Torby Saddleback są zbudowane jak schron przeciwatomowy.,100 lat gwarancji brzmi pewnie jak slogan, ale nie ma w tym przesady.,Na pasku to można by Żuka holować, albo nawet Stara 28.,Tylko w ślad za solidnym wykonaniem idzie waga torby, pusta torba wazy tyle co AK 47 z magazynkiem,.Czasami zawartość torby jest kilka razy lżejsza od samej torby.,Może się okazać ,że energia jaką trzeba zużyć na dźwiganie torby Saddleback przez 100 lat wystarczyła by do wykopania kanału Białomorsko -Batyckiego.,   

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.