Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Zamówiłem torbę Soliera, o której pisałem kilka miesięcy temu  tym wątku.

Za jakiś czas wrzucę tu porównanie z analogiczną teczką Milera (która różni się w zasadzie tylko rodzajem przeszyć), użytkowaną przez moją dziewczynę od długiego czasu. Kilkadziesiąt postów wcześniej doszliśmy w tym wątku do konstatacji, że obie teczki pochodzą od tego samego producenta, tym ciekawsze będzie porównanie, gdyż teczka Milera kosztuje prawie 750 zł, w obecnym preorderze okazyjne za 520 zł, a za tę Soliera w ich sklepie dałem 400 zł, otrzymując dodatkowo bonus za parędziesiąt zł. Różnica w cenie więc spora.

Jednak wszystko wskazuje na to, że teczki różnią się też podszewkami. Wszystko zbadam, jak dojdzie :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rogas2000 napisał:

Od siebie dodam, że na okresowych promocjach teczka Soliera jest do dostania za 320zł.

A kiedy bywają takie promocje? Bo dopiero jutro chcę płacić za zakupioną torbę - więc może się wstrzymam i poczekam ;-)

Swoją drogą, w tym układzie to rozbieżność cen u obu sprzedawców zbliża się do relacji 2:1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ja kupowałem swoją (też Solier, ale zdecydowałem się na inny model) na początku lutego, to była właśnie za 320 zł, a potem z newslettera wynika, że promocje były jeszcze na dzień mężczyzn (-20%) i na majówkę (-50zł). Czyli wychodzi, że mniej więcej co dwa miesiące są jakieś akcje promocyjne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zbaczając nieco z tematu Solier/Miler. Zastanawiam się nad torbami Suitsupply - warto? Na razie nie widzę nic ciekawego, ale liczę, że jeszcze coś dorzucą. Niektóre wyglądają nieźle i co ważniejsze dla mnie mają ładnie zagospodarowane miejsce w środku. U Barona denerwowało mnie to, że wszystko wrzucam do takiej czarnej dziury, gdyby nie to wnętrze, zostawiłbym sobie, odesłałem. Z kolei Miler (mam koniakową, ale prawie nie używałem i skłaniam się, żeby ją zwyczajnie sprzedać za jakieś grosze) denerwuje mnie wspominaną tu "lejącą" konstrukcją i trochę za małym rozmiarem. No i ta szeleszcząca przegródka na laptopa - co oni tam dali? Nie wygląda to zbyt solidnie. Przyczepić się nie mogę, bo użyłem jej zaledwie parę razy, więc wady nie zdążyły się ujawnić. Suitsupply wydaje się przy tym klasę wyżej, ale widziałem tylko na zdjęciach. Warto zapłacić w granicach 1 tys. - 1,5 tys.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gajdowskip napisał:

Panowie, zbaczając nieco z tematu Solier/Miler. Zastanawiam się nad torbami Suitsupply - warto? Na razie nie widzę nic ciekawego, ale liczę, że jeszcze coś dorzucą. Niektóre wyglądają nieźle i co ważniejsze dla mnie mają ładnie zagospodarowane miejsce w środku. U Barona denerwowało mnie to, że wszystko wrzucam do takiej czarnej dziury, gdyby nie to wnętrze, zostawiłbym sobie, odesłałem. Z kolei Miler (mam koniakową, ale prawie nie używałem i skłaniam się, żeby ją zwyczajnie sprzedać za jakieś grosze) denerwuje mnie wspominaną tu "lejącą" konstrukcją i trochę za małym rozmiarem. No i ta szeleszcząca przegródka na laptopa - co oni tam dali? Nie wygląda to zbyt solidnie. Przyczepić się nie mogę, bo użyłem jej zaledwie parę razy, więc wady nie zdążyły się ujawnić. Suitsupply wydaje się przy tym klasę wyżej, ale widziałem tylko na zdjęciach. Warto zapłacić w granicach 1 tys. - 1,5 tys.?

Nigdy nie miałem w ręku toreb suitsupply, więc nie pomogę w ich ocenie.

Ze swojej strony mogę tylko zaproponować jeszcze jednego kandydata - http://sartolane.pl/ 

Mam od nich torbę codzienną i uważam że jest warta każdej wydanej złotówki. Materiały i wykonanie z najwyższej półki. Można też trochę u nich ponegocjować w kwestii wyboru wnętrza jeśli to standardowe nie będzie odpowiednie. Z tego co wiem kilku forumowiczów ma od nich torbę, więc może jeszcze ktoś się wypowie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj przyszła do mnie torba Barona Singla w dobrej cenie promocyjnej. Jest całkiem ok, skóra wyraźnie lepsza niż u Soliera/Milera. Oczywiście produkt premium to nie jest, ale taki odpowiednik Berwicków, bym powiedział.

Jednak jest też znacznie grubsza niż Soliera Edynburg i troszkę wyższa i szersza, co w połączeniu ze stylistyką sprawia, że niezbyt pasuje stylistycznie, wg mnie, do stylu garniturowego czy marynarkowo-koordynowanego :( Czyli mojego...

Sądząc po zdjęciach, łudziłem się, że będzie ok, jednak "przymierzenie" na żywo rozwiało nadzieje. Singla pasuje najlepiej do stylu nieformalnego, weekendowego, sportowego.

Być może zwrot i epopei poszukiwań ciąg dalszy. A może zostawię i poszukam drugiej - formalniejszej :-D

Przy okazji pytanie do fachowców: czy skóra Singli jest (lekko) lakierowana? Bo jest to niby skóra licowa wyprawiana roślinnie, ale wyraźnie jest gładka, jakby pokryta niedużą warstwą czegoś lakieropodobnego. Nie jest tak "surowa" jak nowe buty (nielakierowane) czy choćby aktówki Milera (te drogie). Torba Soliera jest z podobnej do Singli skóry i chłonie kosmetyki typu Saphir Creme de Luxe czy Creme Universalle, lecz nie tak szybko i łatwo jak większość moich butów.

Zatem czy można powiedzieć, że to są skóry lekko lakierowane (nie tak jak teczki np. Wittchena, wyglądające często jak pokryte plastikiem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest lakierowana - pewnie jest czymś wstępnie natłuszczona, bo dopiero po czasie aktywnego użytkowania zaczyna bardziej łapać kosmetyki. Moim zdaniem to na plus tych skór, bo nie trzeba ich zbyt często pielęgnować. Ogólnie między innymi za tę skórę bardzo cenię sobie produkty Barona. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamuto - i to jest cenna informacja.

Zrobiłem teraz test wody, wg tej strony:

http://skora-info.pl/Anilina

Spora kropla wsiąkała 2-3 minuty, pozostała wyraźnie ciemniejsza plama. Zatem to jest semianilina.

Takich precyzyjnych informacji brakuje na stronie Barona. Ten sklep sprzedaje do tych toreb Saphir Creme de Luxe. Czy ten specyfik jest ok, czy lepszy byłby wspomniany Saphir Lotion?

Kiedy dziewczyna wróci z pracy ze swoją torbą Solier Edynburg, to też zrobię na niej taki test i dokładniej porównam obie skóry. Pamięć mi podpowiada, że to bardzo podobny typ skóry (choć jakość zapewne różna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś do czynienia z ręcznie szytymi torbami ze Studia Bardzo? Od dłuższego już czasu produkty pani Justyny pojawiają się w ofercie Poszetki.com, jako owoce współpracy.

Niektóre z tych rzeczy (damskich i męskich) są całkiem gustowne.

Mnie chodzi po głowie ta:

http://bardzostudio.com/produkt/zgrabna-aktowka-z-lakierowanej-skory/

Można zmodyfikować wymiary, w rozmowie telefonicznej właścicielka zapewniła, że to nie jest lakierowanie typu Wittchen, tylko o wiele słabsze. Frasuje mnie tylko, że teczka nie jest z góry szczelna, między zamkiem a bocznymi ściankami są prześwity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro a mógłbyś coś więcej napisać o tej Singli i dlaczego nie pasuje do zestawów koordynowanych? Za duża? Zbyt masywnie wygląda z powodu stylistyki / okuć? To był mój planowany zakup właśnie do stylu smart casual (shoepassion + chino + marynarka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 18:30, Miro napisał:

 

@Ernestson, mówiąc o koślawym szyciu, masz na myśli podlinkowany przeze mnie model aktówki, czy inne modele też?

Muszę się przyjrzeć uważniej zdjęciom.

Ten model, nie oglądałem innych. Szwy które powinny być równoległe do krawędzi albo do innych szwów, biegną trochę wężykiem. Źle to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 06:15, JakubAnderwald napisał:

@Miro a mógłbyś coś więcej napisać o tej Singli i dlaczego nie pasuje do zestawów koordynowanych? Za duża? Zbyt masywnie wygląda z powodu stylistyki / okuć? To był mój planowany zakup właśnie do stylu smart casual (shoepassion + chino + marynarka)

Jednak ją zostawiam, bo sama w sobie jest bardzo OK wizualnie oraz jakościowo, jest też ergonomiczna. Moje pierwsze wrażenie było zbyt radykalne.

Po przemyśleniu i dopasowaniu do różnych ubiorów stwierdzam (to tylko moja opinia):

1. Do zestawów swobodnych, sportowych pasuje bardzo dobrze.

2. Do smart casualu (np. opisanego przez ciebie) pasuje dobrze.

3. Do bardziej "formalnych" strojów koordynowanych (marynarka, spodnie wełniane, krawat itd.) pasuje dostatecznie minus. Tu ratuje ją powściągliwa (aczkolwiek "sportowa") forma.

4. Do "klasycznych" (wiadomo, o co chodzi) garniturów nie pasuje - jest za swobodna w formie (obły kształt bez wyraźnych krawędzi, zamek, długie rączki, brak klapy itd. Jeśli kilka tych cech występuje jednocześnie - to torba traci zupełnie formalność).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2017 o 13:23, Miro napisał:

A miał ktoś do czynienia z ręcznie szytymi torbami ze Studia Bardzo? Od dłuższego już czasu produkty pani Justyny pojawiają się w ofercie Poszetki.com, jako owoce współpracy.

Niektóre z tych rzeczy (damskich i męskich) są całkiem gustowne.

Mnie chodzi po głowie ta:

http://bardzostudio.com/produkt/zgrabna-aktowka-z-lakierowanej-skory/

Można zmodyfikować wymiary, w rozmowie telefonicznej właścicielka zapewniła, że to nie jest lakierowanie typu Wittchen, tylko o wiele słabsze. Frasuje mnie tylko, że teczka nie jest z góry szczelna, między zamkiem a bocznymi ściankami są prześwity.

Po zdjęciach można wnioskować, że aktówka nie ma właściwie żadnych usztywnień ani wypełnień konstrukcji. Sama skóra zszyta na maszynie. Jeśli tak faktycznie jest, to po kilku miesiącach skóra się wyrobi i rozciągnie. Wtedy aktówka przestanie trzymać jakikolwiek kształt. Moim zdaniem nie jest kompletnie warta tej ceny.

Baron ma znowu oficjalne promocje - porządnie zrobione torby za połowę tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.