Skocz do zawartości

Elegancka i ergonomiczna torba


elegant

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poszukiwania torby casual/smart casual na ramię trwają nadal - ostatnio pisałem w poniższym temacie tutaj. Od sierpnia Baron dał po zapytaniu ich znać, że nie planują wprowadzać nowych modeli do nowego roku. Dzisiaj odpisał na moje ponowne zapytanie, że nie spodziewają się żadnych modeli do końca stycznia. Jednym słowem nie spieszy im się z produkcją takiego modelu w typie listonoszki.
Tymczasem natrafiłem na model bliski moim kryteriom u innego producenta, czyli Ashwood Chelsea 8190, mający także więcej zdjęć na stronie produktu w Amazonie. Czy ktoś miał może do czynienia z produktami tej firmy? Według opisu skóra jest garbowana roślinnie, części metalowe są wykonane z mosiądzu, a całość wygląda solidnie. Cena jest w miarę atrakcyjna. Jak ten model wypada w zestawieniu z Dark Premium z BB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciekawą opcją na dobrą teczkę MTO może być Vass.

Design wprawdzie nie rzuca na kolana, ale użyte skóry już tak.

Torby wykonuje węgierski producent GION (gion.hu), Vass dostarcza mu swoje calfy i zamsze (identyczne z tymi, co na buty), w tym także museum calfy. Nie widziałem jeszcze teczki w museum calfie, może się ciekawie prezentować.

Ceny: 500-600 EUR

Co do wykonania - nie wiem, Darek by musiał ocenić:

https://sochicless.wordpress.com/2014/10/24/lszl-vass-made-to-order-grain-leather-briefcase/

410c54774f12cae53f8330c1c2675184.jpg

18423395752_57b2991f29_z.jpg

16874363332_c664b483d8_z.jpg

YTo2OntzOjI6ImlkIjtpOjk3MzYxMTtzOjE6Inci
 

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no, "brzydkie" to bym nie powiedział - zwyczajny design, nie rzucający się w oczy, który też jest przecież bardzo popularny.

Producent twierdzi, że wykonanie ręczne (nie wiem, w jakim %), a okucia "dobre, włoskie".

Podałem informację raczej jako ciekawą alternatywę albo opcję dla kogoś, kto chce mieć super komplecik "teczka + buty" 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, R50 napisał:

Producent twierdzi, że wykonanie ręczne (nie wiem, w jakim %), a okucia "dobre, włoskie".

Podałem informację raczej jako ciekawą alternatywę albo opcję dla kogoś, kto chce mieć super komplecik "teczka + buty" 8-)

Ktoś ręcznie położył pod maszynę, i może nawet ręcznie przesuwał, jak maszyna szyła (nie wiem tego na 100%, ale tak mi się wydaje).

11 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Druga (ze skóry groszkowej) bardzo mi się podoba, nie licząc zamków. Faktycznie wyglądają dosyć marnie i "tanio".

Ta skóra robe robotę. Poniżej masz dokładnie ten sam design z innej skóry i wygląda, jakby była ze stadionu dziesięciolecia :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tym stadionem, w czarnym, połyskliwym boxcalfie każdy design wygląda trochę tandetnie, dlatego to dość niefortunna skóra na teczki.

Swoją drogą, czy skóra na buty to dobra skóra na teczki?

Ja nie potrafię odróżnić maszynowe/ręczne, info ze strony:

Are GION products really handmade?

The values of GION are built upon the fact that our products are all carefully handmade by real craftsmen using traditional leatherworking techniques. We design the product, the branding and control the production, customer service and packing the orders is all done by us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, i to są porządne teczki. Z tego co wiem (a nie wiem za wiele), to nasz dobry polski jucht z Kalskóru to praktycznie to samo co osławione Russian leather (chociaż oczywiście nie jest z renifera). (Nie mówię tu o [[Russian Raindeer] Leather], a o Russian Leather, skórze wykorzystywanej w produkcji luksusowej galanterii, wyglądającej dość podobnie do tej tutaj).

Mam teczkę z EBLa i mam teczkę z Kalskóra (obie od Darka) i z całą stanowczością mogę stwierdzić, że Kalskór ma ogromny niewykorzystany potencjał. Uważam, że obie skóry (choć się mocno różnią) grają w tej samej, bardzo wysokiej lidze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

Teczki są szyte standardowo na maszynie, raczki zdaje się również ( niektórzy producenci specjalnie rączki. szyją ręcznie po to, żeby nikt się nie przyczepił, że to nie jest "handarbeit". Zdaje się robi tak np. Kreis. )

http://www.kreis-ledermanufaktur.de

Każda skóra, nawet ta najgorsza nadaje się na teczkę. Tajemnica polega na usztywnieniu które trzyma formę teczki. Przekrój jest duży. Od lekkiego usztywnienia typu płótno/ fizelina poprzez tekturę, karton, PVC, płyty chips itd. Zastosowanie tych "grubszych" usztywnień powoduje, że krawędzie elementów rozkroju (skóry) są cieniowane i zawijane, przez co chowają usztywnienie. Żeby to nie wyglądało zbyt siermiężnie między usztywnienie a skórę daje się jeszcze piankę (taką zwykłą, jak pod panele) i przez to robi się taka poduszeczka ( widać to na zdjęciach).

Skóra obuwnicza szczególnie taka Vassowska oczywiście musi pięknie wyglądać na teczce, z tym, że jej warunki fizykochemiczne nie pozwalają na nie stosowanie dodatkowych usztywnień ( w zależności od designu teczki)

Ja jednak przypominam Panom o niekoszerności takowej teczki poprzez zastosowanie sztucznych materiałów...

Czekaj... Czekaj... Gdzie był ten temat o poliestrze???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już kwestię tego, czy *identyczna* skóra w butach i teczce to dobry pomysł. Dla mnie to zbyt matchy-matchy i wygląda jak zestaw poszetka+krawat lub poszetka+koszula z tego samego materiału.

W ogóle to uważam, że teczka zawsze powinna być brązowa - bardziej formalna ciemnobrązowa (lub bordowa; takie "męskie" bordo uważam właściwie za odcień brązu), bardziej casualowa - jasnobrązowa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na Skalpela, taki bespoke komplecik od Cleverley'a z Russian Reindeer 1786. Ciekawe, ile performance bonus'ów takie coś kosztuje:

068_zps50303b6e.jpg

Ślicznotki!

Ale w tym wypadku, jedna usztywniona jest juchtem (Gladstone) , a druga (Attaché) jest na ramie z balsy albo drewna sosnowego czy innego lekkiego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co prawda rzecz mocno casualowa, a nie elegancka, ale jeśli przyjmiemy, że to temat ogólnie o torbach (bo innego chyba nie ma)...

Kupiłem taką torbę na amazonie za byle 40 EUR i jak za tę cenę zrobiłem kapitalny interes. Porządne płótno, gruba skóra, dobre wykonanie (choć w Chinach), solidne zatrzaski, pasek obracający się o 360 stopni (przez co się nie zwija i nie szarpie torby), w środku wzmocniona kieszeń na komputer - jedyny minus to zamknięcie tej ostatniej na rzepa. Polecam, nawet gdyby było za 50 EUR.

Dostępna w 6 kolorach, wybrałem khaki jako najbardziej neutralny - przy okazji jest też najtańszy. Liczę, że płótno będzie się ładnie starzeć, na pewno ściemnieje.

71h3YrS9TnL._SL1300_.jpg

https://www.amazon.fr/gp/product/B00ZONGGAG/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Elegancka, pojemna i funkcjonalna torba z mocowaniem na walizkę

Witajcie, 

Szukam eleganckiej, pojemnej torby z mocowaniem na walizkę. 

Najlepszą torbą jaką do tej pory miałem jest samsonite pro dlx, jednak chciałbym kupić coś bardziej eleganckiego, niekoniecznie przypominającego torbę na laptopa.

W sieci trafiłem na tumi alpha 2 dostępną też w wersji skórzanej, wydaje się bardzo funkcjonalna, chociaż niezbyt elegancka, a cena jest dosyć wysoka. 

Stąd moje pytanie jaką torbę kupić, żeby była elegancka, funkcjonalna i miała mocowanie na walizkę? 

Pozdrawiam!

 

Capture.PNG

tumi.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jako, że to mój pierwszy post, to na początku chciałbym wszystkich przywitać! Mam problem ze skórą na torbach Barelly Bags. Nie czytałem wcześniej Waszych opinii o BB i zdecydowałem się na zakup dwóch toreb tej właśnie firmy. Problem polega na tym, że działanie deszczu powoduje białe zacieki na skórze, które są bardzo trudne do usunięcia. Jeden z użytkowników opisywał kiedyś ten problem, ale pozostał w zasadzie bez odpowiedzi. Czy jest to wada produktu, którą można reklamować, czy tak jak sądzi producent, jest to naturalne zachowanie się skóry na kontakt z zanieczyszczonymi opadami deszczu? Załączam zdjęcia jednej z toreb po krótkim kontakcie z deszczem. Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

PS. Torby pielęgnowane są produktami marki Saphir - mydło do skór + krem uniwersalny.

tmp_15223-IMG_20170505_234821369185514.jpg

tmp_15223-IMG_20170505_2348122082005093.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2017 o 18:55, Cossey napisał:

Jako, że to mój pierwszy post, to na początku chciałbym wszystkich przywitać! Mam problem ze skórą na torbach Barelly Bags. Nie czytałem wcześniej Waszych opinii o BB i zdecydowałem się na zakup dwóch toreb tej właśnie firmy. Problem polega na tym, że działanie deszczu powoduje białe zacieki na skórze, które są bardzo trudne do usunięcia. Jeden z użytkowników opisywał kiedyś ten problem, ale pozostał w zasadzie bez odpowiedzi. Czy jest to wada produktu, którą można reklamować, czy tak jak sądzi producent, jest to naturalne zachowanie się skóry na kontakt z zanieczyszczonymi opadami deszczu? Załączam zdjęcia jednej z toreb po krótkim kontakcie z deszczem. Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

PS. Torby pielęgnowane są produktami marki Saphir - mydło do skór + krem uniwersalny.

 

 

Ja bym spróbował najpierw przetrzeć cleanerem później balsam 

P6130001.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.