Skocz do zawartości

[KATOWICE] Poprawki i przeróbki krawieckie


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Przede wszystkim:

 

- skrócić rękawy w marynarce (pewnie i przeszyć guziki w związku z tym),

- skrócić i zwęzić spodnie.

 

Zależy mi na tym, żeby to było zrobione dobrze. Ile kosztują takie przeróbki? 

 

Wybacz, ale od razu wyprowadze Cie z bledu, zeby pozniej nie bylo placzu.

Rekawow w marynarce niestety nie skraca sie dolem tylko gora bo w przeciwnym wypadku bedziesz chodzic z paskudnymi sladami po wypruciu imitacji dziurek.

Tak wyglada to od praktycznej strony.

Wspominam, bo niestety, nawet osoby na wysokich stanowiskach, ktore sie u nas pojawiaja, przychodza w garniturach tak wlasnie poprzerabianych i niestety, w wiekszosci przypadkow prym wioda krawcowe, albo leniwi krawcy:/

A te przerobki po prostu widac.

Dlatego jak juz bedziesz rozmawial z krawcem, trzeba go uczulic na skracanie gora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednych tkaninach widać (bawełna, len i mieszanki), na innych (wełna) nie. Jak bardzo widać, zależy od koloru, splotu itp. Ponieważ zakład z reguły obszywa w inny sposób (ma inną maszynę), trzeba spruć istniejące imitacje i obszyć na nowo. Ja w swoich marynarkach proszę o naszycie na poprzednich, wtedy mniej widać - oczywiście zostają ślady po najbliższych (jednej-dwóch) sprutych "dziurkach" przy krawędzi rękawa.

 

Wcześniej należy się zastanowić, czy przeszywać - marynarki RTW mają zostawiony margines; jeśli skrócenie jest niewielkie, można zostawić guziki w oryginalnych pozycjach.

 

Skrócenie od góry to wyższa szkoła jazdy - rękaw się zwęża, a ładne wszycie ramion może być zbyt złożone nawet dla doświadczonej krawcowej (większość przeróbek jest stosunkowo prostych). Ja bym nie zaryzykował w marynarce z np. spalla camicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednych tkaninach widać (bawełna, len i mieszanki), na innych (wełna) nie. Jak bardzo widać, zależy od koloru, splotu itp. Ponieważ zakład z reguły obszywa w inny sposób (ma inną maszynę), trzeba spruć istniejące imitacje i obszyć na nowo. Ja w swoich marynarkach proszę o naszycie na poprzednich, wtedy mniej widać - oczywiście zostają ślady po najbliższych (jednej-dwóch) sprutych "dziurkach" przy krawędzi rękawa.

 

Wcześniej należy się zastanowić, czy przeszywać - marynarki RTW mają zostawiony margines; jeśli skrócenie jest niewielkie, można zostawić guziki w oryginalnych pozycjach.

 

Skrócenie od góry to wyższa szkoła jazdy - rękaw się zwęża, a ładne wszycie ramion może być zbyt złożone nawet dla doświadczonej krawcowej (większość przeróbek jest stosunkowo prostych). Ja bym nie zaryzykował w marynarce z np. spalla camicia.

 

Oscar Jakobson ma garnitury welniane i na nich, niestety, tego typu dzialania widac:/

RTW skrocisz od dolu o 1-1,5 cm bo tyle jest zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, maks ok. 2 cm. Zresztą to kwestia gustu. Dla mnie oryginalna odległość (w nieskracanym rękawie RTW) jest wyraźnie zbyt duża.

 

Mam kilka marynarek z przeciętymi dziurkami. Po skróceniu guziki wyszły dość blisko krawędzi - ostatnie 2 noszę rozpięte i wygląda to ok.

Oczywiście skrócenie górą jest lepszą opcją, jednak tylko w przypadku gwarantowanego efektu (dobry, sprawdzony krawiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, maks ok. 2 cm. Zresztą to kwestia gustu. Dla mnie oryginalna odległość (w nieskracanym rękawie RTW) jest wyraźnie zbyt duża.

 

Mam kilka marynarek z przeciętymi dziurkami. Po skróceniu guziki wyszły dość blisko krawędzi - ostatnie 2 noszę rozpięte i wygląda to ok.

Oczywiście skrócenie górą jest lepszą opcją, jednak tylko w przypadku gwarantowanego efektu (dobry, sprawdzony krawiec).

 

My skracamy. Ale jest to na tyle czaso i pracochlonne, ze prawie nieoplacalne. Zawyczaj wiaze sie to tez z wezeniem w ramionach wraz likwidacja faldki poznanskiej i od razu taliowaniem a takze niekiedy skracaniem marynarki. A na poczatku mialy byc tylko rekawy skrocone... ;-)

Dlatego takie cuda robimy przy okazji jak juz klient u nas szyje i tego typu rzeczy mozna zrobic przy okazji bo i tak trzeba wszystko pruc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Dla mnie podstawowym kryterium zakupu lub inwestowania w jakąś kupioną z ciekawości marynarkę jest linia ramion (niewiele na mnie dobrze leży, ale to inna sprawa). Tutaj jest ciężko coś poprawić. Dlatego, jeśli jest dobrze, nie chcę czegoś popsuć; ewentualny błąd krawca zdyskwalifikowałby marynarkę w moich oczach. Natomiast na "dziurki" w rękawach nie jestem specjalnie czuły (oczywiście, szczególnie na bawełnie zostają paskudne ślady; z tym trzeba się liczyć). W RTW i tak trzeba iść na kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga. Dla mnie podstawowym kryterium zakupu lub inwestowania w jakąś kupioną z ciekawości marynarkę jest linia ramion (niewiele na mnie dobrze leży, ale to inna sprawa). Tutaj jest ciężko coś poprawić. Dlatego, jeśli jest dobrze, nie chcę czegoś popsuć; ewentualny błąd krawca zdyskwalifikowałby marynarkę w moich oczach. Natomiast na "dziurki" w rękawach nie jestem specjalnie czuły (oczywiście, szczególnie na bawełnie zostają paskudne ślady; z tym trzeba się liczyć). W RTW i tak trzeba iść na kompromisy.

 

A jak, z ciekawosci, wygladaja Twoje ramiona? Sa opadajace czy bardziej poziome?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak, z ciekawosci, wygladaja Twoje ramiona? Sa opadajace czy bardziej poziome?

 

Muskularne :) Tak serio, to mam zarysowany tzw. kaptur, z wyraźnym wcięciem pomiędzy nim a kulą ramienia, co widać na marynarkach bez lub z lekką konstrukcją (załamanie linii). Poza tym linia wzorcowa, opadające w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.