Skocz do zawartości

[KATOWICE] Poprawki i przeróbki krawieckie


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zauważyłem kilku kolegów z Katowic na forum, mam pytanie gdzie dokonujecie ewentualnych poprawek krawieckich? Jeśli o mnie chodzi to nosiłem rzeczy do pracowni w CH Silesia. Zawsze byłem zadowolony. Pracownia ma spore obłożenie, jak to z taką lokalizacją ;) Jeśli możecie polecić jakiś adres w Katowicach to będę wdzięczny - z chęcią wybiorę się i sprawdzę co oferują. Aktualnie mam do poprawki spodnie, czyli żadna wielka filozofia.

Czy mamy w ogóle jakiś stary, dobry zakład w którym możemy uszyć np. spodnie - dobre pod względem jakościowym i cenowym (podejrzewam, że byłoby taniej niż w Warszawie)? Jakiekolwiek doświadczenia w tej kwestii ktoś posiada? Przeglądałem już temat o szyciu na miarę w Katowiacach, ale jedyną firmą jaka się tam znalazła był Bytom. Musi być przecież choć jakaś jedna opcja - czy wszyscy mężczyźni z okolicy wybierają się na bespoke do Warszawy lub Krakowa? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie drobne poprawki załatwiam u znajomych krawcowych. Obecnie zleciłem też jednej taliowanie marynarki - dam znać jak wyjdzie.

Sprawdź proszę ten adres: http://www.tiviano.com/

Tutaj początkowo miałem dać tę marynarkę, ale jakoś słaby kontakt mailowy.

Rozmawiałem też o tym z panem w Silesi. Powiedział, że nie ma problemów z podjęciem się takich cięższych poprawek. Cena wyniosłaby od 80zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co udam się więc do Silesi, bo wiem, że można na nich liczyć :) Jeśli chodzi o to atelier, to możne warto by sprawdzić co i jak. Można by wpaść do nich i porozmawiać, zobaczyć co i jak szyją. Na stronie niestety pokazują tylko kreacje damskie, co może (choć nie musi) świadczyć o nikłym doświadczeniu w krawiectwie męskim. Wśród zdjęć samego atelier też nie widać ani jednego męskiego garnituru, tylko same materiały.

Jeśli znajdę chwilę, ale to chyba dopiero za dwa tygodnie, to wybiorę się do nich i zdam relację. Boję się tylko, że nie mam aż takiej wiedzy w temacie jak np. Macaroni Tomato, żeby dobrze ocenić krawca. Ale garnitur od 2,2tys (pewnie trzeba doliczyć jeszcze materiał)? Dla mnie brzmi ciekawie. Ja powoli odkładam na swoje pierwsze bespoke/MTM i o ile Cafardini wydaje się być w miarę pewną firmą szyjącą jednak MTM a nie bespoke, to ta pracowania mogłaby być ciekawym początkiem przygody. O ile oczywiście okaże się godna zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem zanieść spodnie do zwężenia i skrócenia do Silesi. Przez przypadek, kiedy Pani wypisywała mi kartonik z numerem zamówienia, zobaczyłem, że mają w szufladzie stos jakichś faktur (czy czegoś w tym stylu) z Royal Collection. To chyba dosyć dobrze o nich świadczy, jeśli robią poprawki dla RC :)

Pytałem także o obszycie poszetki metodą Sama Hobera. Pani powiedziała, że raczej nie będzie z tym problemu ale żeby przynieść materiał to porozmawiamy. Jeśli będę coś więcej wiedział w tym temacie to na pewno się odezwę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Poprawki w Silesia City Center tylko te proste - znam kogoś kto te niby faktury wypisuje i nie polecam na coś grubszego, maksymalnie lekkie taliowanie marynarki.

Znam krawca na ul.Krzywej w Katowicach Pan Stanisław zmniejszał mi marynarkę (bo malutki jestem nie każde 46 jest

dla mnie dość dopasowane.) poprzez ponowne wszycie rękawów. Jestem z tej poprawki zadowolony a w innych miejscach mówili "nie da się". Zwężenie nogawek spodni nie problem, ręczne obszycie dziurek przy mankiecie rękawa marynarki kilka zł. szt.

Jak odkryjecie krawca na odszycie garnituru w Katowicach to dajcie znać. Koszt przejazdu do Krakowa jest mi znany.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się jak bardzo Pan Kazimierz mógłby zmniejszyć marynarkę (pytanie szczególnie do mirka ) i o koszta usługi . Krzywa jest koło placu Andrzeja ?

Dokładnie - przypuśćmy, że wychodzisz z dworca, przechodzisz przez ulicę i idziesz ul. Skłodowskiej-Curie i tak naprawdę pierwsza w lewo to Krzywa. Na rogu jest zakład fryzjerski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Simon.

Moja marynarka jest zmniejszona o 2 cm z każdej strony, myślę że to max gdyż większe skracanie odległości od kuli rękawa do kołnierza może powodować trudności z ponownym wszyciem rękawa. Płaciłem 100 zł.

Dokładnie - przypuśćmy, że wychodzisz z dworca, przechodzisz przez ulicę i tak naprawdę pierwsza w lewo to Krzywa, pięćdziesiąt metrów i po lewej jest pracownia. Pan Kazimierz nie jak w pierwszym poście Stanisław i też ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 11 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Będąc ostatnio w Vistuli w SCC - otrzymałem informację, że klienci tego sklepu przeróbki typu skracanie rękawów w marynarce zlecają tzw. pogotowiu krawieckiemu na Ligocie:

http://www.pogotowiekrawieckie.katowice.pl/

Ja nigdy nie korzystałem, natomiast sprzedawca mówił, że klienci byli zadowoleni.

Sam muszę skrócić rękawy w marynarce, a niestety w grę wchodzi jedynie wyprucie i wszycie ich na nowo. Trochę się obawiam tego zabiegu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam krawca z okolic Katowic bądź Rybnika który skróci mi rękawy ( wyprucie i ponowne wszycie) oraz zniweluje fałdę poznańską w marynarce z wełny 160s. Byłem już w trzech miejscach i tragedia, nigdzie się tego nie podejmą, ewentualnie skracanie rękawów przy mankietach :/ Jeśli ma ktoś namiary na sprawdzonego krawca który podoła takim poprawką proszę o informację. Na przeróbki mam jeszcze tylko 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam krawca z okolic Katowic bądź Rybnika który skróci mi rękawy ( wyprucie i ponowne wszycie) oraz zniweluje fałdę poznańską w marynarce z wełny 160s. Byłem już w trzech miejscach i tragedia, nigdzie się tego nie podejmą, ewentualnie skracanie rękawów przy mankietach :/ Jeśli ma ktoś namiary na sprawdzonego krawca który podoła takim poprawką proszę o informację. Na przeróbki mam jeszcze tylko 2 miesiące.

Skontaktuj się z P.Adamem z Tiviano w Katowicach.Nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.