Skocz do zawartości

[KONKURS] Dlaczego Kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty?


saphir.pl

Dlaczego Kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty?  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto zamieścił najciekawsze zgłoszenie konkursowe?



Rekomendowane odpowiedzi

Nudyyyy ... nie ma konkursów :)

post-17-0-48599100-1388260809_thumb.jpg

 

Już jest konkurs :)

 

Szybki mini-konkurs wymyślony na kolanie, a zainspirowany archiwalnym postem z 16.01.2011 r g 12:50 :)

 

Co ciekawe - kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty.

 

Nie satysfakcjonuje nas oczywiście odpowiedź, że czyste buty wyglądają lepiej od brudnych, a zatem mężczyzna w czystych butach wygląda lepiej od mężczyzny w butach brudnych. To freblówka. Oczywiście, dochodzi tu klasyczny mechanizm "ja wiem, że ty wiesz, że ja wiem...". Kobieta wie, ze inteligentny mężczyzna wie, że kobiety uważają, ze lepiej wygląda w butach czystych. Zatem - jesli ma brudne, to inteligentny raczej nie jest. A inteligencja kobiety kręci (z reszta nas też, prawda?). Ale co do zasady chodzi tu jednak chyba o co innego. Myślę, że większość kobiet oczekuje (czasem podświadomie), że mężczyzna o nie zadba. A jeśli mężczyzna nie potrafi zadbać o swoje buty, to czy będzie umiał zadbać o kobietę?! Tylko proszę mi nie imputować, że nawołuję do przedmiotowego traktowania kobiet! Bynajmniej - i przeciwnie. Poza tym jest tu być może pewien komponent freudowski. Lustrzane buty mogą być dowodem na mistrzowskie opanowanie technik manualnych, które mogą znaleźć naturalną realizację także na innych polach.

 

Regulamin:

  1. Zgłoszenia konkursowe mają zawierać odpowiedź na pytanie:
    Dlaczego Kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty?
  2. Każdy z Forumowiczów może zgłosić do konkursu 2 posty
  3. Odpowiedź może być zawarta w tekście, grafice, fotografii, filmie, cytacie ... nie ograniczamy się formą
  4. Zgłoszenia zamieszczamy do 05.01.2014 g. 0:00
  5. Następnie w ciągu 3 dni wraz (ze wspólnikiem) wyłonię finałowe 5 zgłoszeń, spośród których na drodze głosowania w ankiecie (7 dni) wybierzecie 3 zwycięzców
     

Nagrody:

  1. Miejsce - prawidła Saphir Black Label
  2. Miejsce - Bon zakupowy na 50 PLN do sklepu multirenowacja.pl
  3. Miejsce - Bon zakupowy na 40 PLN do sklepu multirenowacja.pl

Konkurs sponsoruje literka S jak SaphirT jak Tarrago i Y jak Yanko :)

 

Razem z literkami zapraszamy do zabawy :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietą nie jestem, więc mogę tylko snuć domysły. Wydaje mi się, że nie każda kobieta zwróci uwagę na dobrze zadbane buty, ale z dużym prawdopodobieństwem zrobią to te kobiety, na których uwadze szczególnie zależy tym, którzy swoje buty pielęgnują. Od pewnego czasu uważam, że dbanie o buty to jedna z oznak pewnego rodzaju dyscypliny. W ciągu tygodnia buty wiele razy mogą się ukurzyć, zaplamić i ubłocić. Rzeczą ich właściciela jest trzymanie pieczy nad tym, aby szybko doprowadzić je do porządku. Nie każdy wykazuje się podobną dbałością w tych sprawach, ale Ci którzy to czynią - ich buty często lśnią nieskazitelną czystością. Zatem, tak jak wspomniałem, dbanie o buty może być swego rodzaju przejawem charakteru. Być może czasem to zbyt daleko idący wniosek, niemniej znaleźć można chyba wiele symptomów potwierdzających tę tezę. Tak jak "nie dajemy się zbrukać" popełnianiem różnych niepięknych czynów, podobnie warto zadbać, aby nasze buty długo nie pozostawały zbrukane. Czy to drugie jest emanacją pierwszego? Ciężko orzec, ale przyznam, że takie konotacje czasem przypisuję nieskazitelnie lśniącym butom. Nie można być na co dzień rycerzem w lśniącej zbroi - przynajmniej w dosłownym sensie - ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie, żeby być dżentelmenem w lśniących czystością butach. Tego właśnie życzę mężczyznom - żeby tacy byli - i kobietom - żeby w towarzystwie takich mężczyzn miały szczęście przebywać. Grunt tylko, żeby ci pierwsi nie zapatrzyli się ponad miarę w piękno swojego skórzanego obuwia, a mimo wszystko, większą atencją obdarzali damy. ;)

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty?

 

Przykładowe rozumowanie takiej kobiety:

 

"Skoro ma tak zadbane buty, to oznacza że stosuje różne środki i poświęca czas na ich pucowanie.

Tak!

On zrozumie po co mi tyle różnych kremów, tuszy, szczotek i czemu tyle czasu spędzam przed lustrem.

Ba,

jak rozumie, to znaczy, że kupi mi ich więcej..."

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sprawa jest dość oczywista. Kobiety uwielbiają lakiery do paznokci. Kochają je we wszystkich odmianach, kolorach, typach, fakturach i co tylko producent wymyśli. Nie wiem jak waszym wybrankom, ale mojej zdarza się dość często w środku dnia spojrzeć na swoje paznokcie i mruknąć pod nosem z uznaniem dla tego zadbanego, błyszczącego mini-dzieła. Zadbane, wypolerowane buty uderzają właśnie w tę nutę. Nawet przypominają trochę polakierowaną płytkę paznokcia. Gdy kobieta widzi takie buty to owy pomruk uznania i zadowolenia budzi się w niej instynktownie.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysnuć też inną hipotezę. To, co się błyszczy, było i nadal jest w wielu kulturach uważane za piękne, rzadkie, drogocenne i godne pożądania. Np. kruszce takie jak złoto, srebro, czy od niedawna - platyna; biżuteria oraz klejnoty. Dostęp do tych rzeczy, które są wyznacznikiem pozycji w społeczeństwie, jest ograniczony. Dbając o buty nadajemy im połysk, charakteryzujący luksusowe przedmioty, o które nadzwyczaj gorliwie zabiegano. A więc pielęgnując swoje buty, podświadomie plasujemy się w oczach kobiet jako dalecy spadkobiercy dworu faraona, co sprawia, że kobiety chcą, aby na nie także spłynęło nieco z otaczającego nas królewskiego splendoru. Stąd właśnie to uwielbienie. :rolleyes:

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kobiety uwielbiają facetów potrafiących zadbać o swoje buty? 

Niektórzy mężczyźni obchodzą się ze swoimi butami bardzo delikatnie. Traktują je, jak własne dzieci. Karmią kremami, kupują ładne prawidła, gdy "dziecko" zedrze sobie skórkę, od razu udzielają pomocy. Kobiety patrzeć przez pryzmat instynktu macierzyńskiego, widzą, żę ten konkretny facet ma dla niej idealny genotyp.

Będzie potrafił zatroszczyć się o własne dziecko oraz o swoja kobietę. Delikatność i precyzja w pielęgnowaniu obuwia również może, wskazywać na to, że będzie się tak z nią obchodził w łózko. Precyzyjnie.

Drugą kwestią jest to, że kobiety z reguły są większymi estetkami od mężczyzn. Podoba im się klasyka, ciemne kolory, często zachwycają się minimalizmem i nawiązaniem do elegancji. Przynajmniej takie kobiety najczęściej spotykam. Zdaje sobie sprawę ze są i takie, które w ogóle nie przywiązuje uwagi do ubioru partnera, ale najczęściej one same nie maja gustu. Dlatego te omijam i tu nie opisuje.

Następnie warto się zastanowić, jaki mężczyzna kojarzy się z dobrze zadbanymi butami. Gdybym dodał eleganckimi, mielibyśmy profil biznesmena, inteligentnego, przystojnego faceta, który potrafi zadać o swój stan majątkowy. Uogólniając i pisząc o wszystkich zadbanych butach, wyobrażam sobie człowieka dobrze ubranego, mającego wyczucie stylu, otwartego na świat, kreatywnego. Kobiety mając wybór zawsze wybiorą zaradnego faceta zamiast fajtłapy. 


Mój pierwszy post- przybywam z zaprzyjaźnionego forum wbutach. Witajcie. :)

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "a teraz jestem poetą i wiersz piszę". A jako, że wiersz traktuje o miłości (i tej do butów, i tej damsko-męskiej), to cóż lepszego ponad sonet?
 

W nadwiślańskiej krainie, na hucznej zabawie,
Ujrzała pewna pani sercowych pragnień Graal.
Przystojny jak z obrazka, wytworny  niczym bal,
Na nogach czerń wiedenek – lśnią dwa dumne pawie.
 

Mężczyzna ten w istocie nosił się ciekawie,
Dla kobiet jego wygląd – napływ ciepła fal,
Gdyż buty jego błyszczą niczym w słońcu stal,
I przejrzeć się w nich można niczym w cichym stawie.
 

Dla pięknej płci nieważny mięśniak, co naprawi kran,
Nic nie wart bawidamek, co ma w głowie pstro,
Jej bliski w lśniącym bucie rycerz, elegancji fan.
 

Choćbyś przeczesał Polskę, od morza aż po Ustroń,
Nie masz kobiecie skarbu większego niźli pan,
Co ma ze sobą zawsze nietłukące lustro. 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kobiety kochają buty, więc to zbrodnia źle traktować ładne buty. Trzeba być dobrym dla butów. Dbać o nie, wcierać w nie kremiki, pasty i inne specyfiki. I regularnie szczotkować.

Druga sprawa, to wiadomo, że kobieta ma dużo butów. Jak ma zrobić miejsce dla butow faceta, to przecież nie zrobi miejsca kosztem swoich ładnych butów dla jakichs brzydkich, ubłoconych i zniszcoznych koszmarków.

Jeżeli mężczyzna ma ładne I zadbane buty, to znaczy, że ma dobry gust, wyszukany smak - wie co dobre i potrafi o to zadbać. Zwróci zatem uwagę na odpowiednią (czytaj: na NIĄ właśnie) kobietę i będzie umiał o nią zadbać.

Poza tym odrazu widać, że to facet o odpowiednim statusie, a nie dzieciak w trampkach. ;)

- teoria którą wyłożyła mi kiedyś żona :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie zgłoszenia konkursowe!

W wątku pojawiła się ankieta.

 

Do finału weszły następujące zgłoszenia (kolejność przypadkowa):

 

  1. P.K  - LINK  
  2. PlainChandler - LINK   
  3. Katarzyna Pander-Liszka - LINK     
  4. Denior - LINK    
  5. eye_lip - LINK

Głosujemy do 12.01.2014 g 0.00, tą drogą wyłaniając zwycięzców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.