Skocz do zawartości

Buty trochę drożej - wszelka egzotyka


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nikt nie ma nic przeciwko i ma odpowiedni dystans, to opowiem dowcip:

Przychodzi czarny raper do sklepu obuwniczego i mówi do sprzedawcy:

- Potrzebuję jakieś świetne buty, takie, żeby się od razu na ulicy wyróżniały. Żeby było widać, że jestem kimś, rozumie pan.

- Mogę panu zaproponować taki oto model Nike, skóra z łososia, koszt 500$.

- Eee, potrzebuję czegoś fajniejszego, żeby od razu było widać kto jest king in da hood.

Sprzedawca pokazał kolesiowi jeszcze kilka par butów, po czym na koniec zaproponował:

- Mam jedne takie. - wyciągnął spod lady pudełko, a z nich piękne białe buty - Te buty zostały wykonane ze skóry białego człowieka. Kosztują 100 tysięcy $.

- Eee, wolałbym coś tańszego...

- Mam jeszcze takie, tylko czarne - 10,99$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszczka jeszcze ujdzie, mam cały zestaw galanterii właśnie z płaszczki ale to prezent który szczerze mówiąc leży odkąd go dostałem w szafie.

Dla mnie buty czy garnitur pełnią funkcję użytkową tak bym czuł się wygodnie i dobrze w swoim ubraniu a przy tym żeby całość jakoś wyglądała, garnitury szyję wyłącznie bespoke dlatego że są najwygodniejsze, buty podobnie i w ich wypadku popełniłem kilkanaście par z cordovanu bo ten w określonych warunkach spisuje się najlepiej. Pasek z aligatora to wynik tradycji i funkcjonalności itd.

Rzeczy wykonywane z orginalnych materiałów jak wspomniane tu nogi drobiu, łososie czy krety są dla mnie nieakceptowalne ponieważ wynikają w mojej ocenie wyłącznie z chęci wyeksponowania się i osobiście ubrany w buty z łososia czułbym się ubrany w nie a nie one ubrane na mnie.

Ale to tylko mój pogląd, każdy ma prawo do własnej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to skóra wydobyta z 18-wiecznej duńskiej brygantyny zatopionej podczas sztormu u wybrzeży Plymouth, która wiozła min. ładunek skóry z rosyjskich reniferów do Genui z Sankt Petersburga. Widziałem raz w życiu buty wykonane z tej skóry i to co jako pierwsze rzuca się w oczy, a raczej w nozdrza to strasznie intensywny zapach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukacie egzotyki to polecam http://www.gerardsene.com/

Gosc jest niesamowity jesli chodzi o wykorzystywanie egzotycznych elementow i skor w butach i ubraniach. Mowia po Polsku pracuje tam Polka w sprzedazy. Sklep i Atelier na rogu Placu Vandom w Paryzu na przeciwko Bvlgari.

Osobiscie mialem mozliwosc poznania Gererda i tlumaczyl mi w jaki sposob sa robione jego buty, Gosc jest z wyksztalcenia ortopeda , zajal sie projektowaniem , buty robi nieziemsko wygodne.

Bardzo fajne, mimo uroków francuskiego internetu. Dzięki za namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to skóra wydobyta z 18-wiecznej duńskiej brygantyny zatopionej podczas sztormu u wybrzeży Plymouth, która wiozła min. ładunek skóry z rosyjskich reniferów do Genui z Sankt Petersburga. Widziałem raz w życiu buty wykonane z tej skóry i to co jako pierwsze rzuca się w oczy, a raczej w nozdrza to strasznie intensywny zapach.

Zapach rzeczywiście jest dość nieprzyjemny i ciężko się go pozbyć. W latach 90-tych matka kupiła mi na stadionie od wschodnich przyjaciół pasek ze skóry renifera. Tydzień wietrzenia na balkonie (zima) nie pomógł. Ale ogólnie pasek bardzo wytrzymały. Jeszcze gdzieś go chyba mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

np. spectatory, w połączeniu z białym aligatorem, to by mogło być odjechane :)

właśnie coś w tym stylu chodzi mi po głowie : ) , ale bez białego aligatora bo pewnie ciężko kupić takiego a i cena byłaby porażająca. Ale kontrastowe połączenie to ciekawy pomysł. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka skóra to tylko kontrast. Inaczej zginie ich piękno i będą wyglądały jak parchata krowa.

Może jednak delikatniejszy kontrast? Ja osobiście, aczkolwiek podkreślam po trzykroć, że mam specyficzny gust, zestawiłbym je z nieco jaśniejszą skórą kielmanowską, pokazaną w zleceniu kielman vs januszkiewicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.