Skocz do zawartości

Buty trochę drożej - wszelka egzotyka


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Chciałem obstalować buty w Wenecji (bardzo przystępne ceny egzotyki), ale niestety pocałowałem klamkę, bo okazało się że szewc był chory. Zrobiłem kilka zdjęć wystawy. W szczególności moje zainteresowanie wzbudziła dziecięca egzotyka. ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna porcja egzotyki:

Okoń nilowy:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Zębacz pstry + cielęca (ani design ani kolor tych butów nie podobają mi się, ale pokazuję jako ciekawostkę).

Dołączona grafika

tutaj zbliżenie na całkiem ciekawa skórę zębacza.

Dołączona grafika

Nie ma łusek jak okoń, czy łosoś. Typowe dla tej ryby ciemniejsze punkty sa widoczne w każdej wyprawie, oprócz czarnej oczywiście.

tutaj cała ryba:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

za każdym razem gdy kupisz łososia w sklepie będziesz miał satysfakcję, ze nic się nie zmarnowało - nawet skóra

BTW - co marka Saphir poleca do łososia? :)

[chciałoby się powiedzieć, ze to samo co do "meduzy" - czyli lunetę :) - znacie ten dowcip ?...)

pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel,

za każdym razem gdy kupisz łososia w sklepie będziesz miał satysfakcję, ze nic się nie zmarnowało - nawet skóra

BTW - co marka Saphir poleca do łososia? :)

[chciałoby się powiedzieć, ze to samo co do "meduzy" - czyli lunetę :) - znacie ten dowcip ?...)

pozdrawiam

Damian

Generalnie do łososia chyba dałbym Delicate Cream Saphir albo Reptan Saphir, ale wyprawiony na nubuk to trochę zdębiałem i teraz nie wiem czy do egzotyków czy do nubuku specyfik zaaplikować :) Warto zrobić próbę lub chociaż podotykać toto :) Ewentualnie mogę podpytać Francuzów jak mi się w tych Shoxach pokażesz na fotce :)

Dowcipu nie znam ... a opowiedz :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scenka w knajpie, klient zamawia u kelnera meduzę z lunetą.

meduza = galareta

luneta = "setka"

jak na razie jestem posiadaczem 1 pary butów z rybiej skóry (kiedyś pokazywałem, Ambiorixy), ale w towarzystwie okoni, łososi i zębaczy wydaje się ta skóra dość konwencjonalna :)

jestem bardzo ciekaw tego zębacza (spotted catfish), ponieważ nie ma łusek (tak samo jak rekin, chociaż to całkiem inny gatunek). Przykładowo można skórę karpia wyprawić na zamsz, dość mocny, ale faktura jest poszarpana ponieważ po usunięciu łusek zostają takie "kieszenie" w skórze. Z drugiej strony można takiego karpia wyprawić na błysk, ale wówczas skóra jest sztywna ponieważ te kieszenie są zaklejone warstwą lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak robienie butów chociażby z łososia to już lekka przesada i raczej nigdy bym tego nie założył z przekonania nawet gdyby kopyto i wykończenia zachwycały.

dlaczego?

Łosoś jak to łosoś, można zjeść albo znaleźć inne alternatywne zastosowanie ... to tylko kwestia ekonomicznego działania człowieka.

A z kordowanu? - mniejsza przesada?

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak robienie butów chociażby z łososia to już lekka przesada i raczej nigdy bym tego nie założył z przekonania nawet gdyby kopyto i wykończenia zachwycały.

dlaczego?

Łosoś jak to łosoś, można zjeść albo znaleźć inne alternatywne zastosowanie ... to tylko kwestia ekonomicznego działania człowieka.

A z kordowanu? - mniejsza przesada?

pozdrawiam

d

Krowę też jemy :) Kurczaka też, zrobił ktoś buty z resztek po zjedzeniu kurczaka? :)

oj zdziwiłbyś się :)

Właśnie kupiłem koledze pasek do zegarka zrobiony ze skóry z nogi koguta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak robienie butów chociażby z łososia to już lekka przesada i raczej nigdy bym tego nie założył z przekonania nawet gdyby kopyto i wykończenia zachwycały.

dlaczego?

Łosoś jak to łosoś, można zjeść albo znaleźć inne alternatywne zastosowanie ... to tylko kwestia ekonomicznego działania człowieka.

A z kordowanu? - mniejsza przesada?

pozdrawiam

d

Ok, tylko że cordovan w przypadku butów czy gady jako paski do zegarków etc. są elementami tradycyjnymi dla pewnej klasy produktów czego nie powiedziałbym o wykorzystaniu łososia, nóg kurczaka :shock: Równie dobrze można zrobić sobie kapcie z kreta.

Edycja.

Jestem nieco zszokowany. Kapcie z kreta wymyśliłem jako coś nierealnego, takie coś powstało :shock:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jednak robienie butów chociażby z łososia to już lekka przesada i raczej nigdy bym tego nie założył z przekonania nawet gdyby kopyto i wykończenia zachwycały.

dlaczego?

Łosoś jak to łosoś, można zjeść albo znaleźć inne alternatywne zastosowanie ... to tylko kwestia ekonomicznego działania człowieka.

A z kordowanu? - mniejsza przesada?

pozdrawiam

d

Ok, tylko że cordovan w przypadku butów czy gady jako paski do zegarków etc. są elementami tradycyjnymi dla pewnej klasy produktów czego nie powiedziałbym o wykorzystaniu łososia, nóg kurczaka :shock: Równie dobrze można zrobić sobie kapcie z kreta.

Edycja.

Jestem nieco zszokowany. Kapcie z kreta wymyśliłem jako coś nierealnego, takie coś powstało :shock:

Dołączona grafika

a płaszczka? nawet w Arkadii pojawiły się w sklepie portfele, w przystępnej cenie oferowane w końcu nie jako produkt ultra-luksusowy ..

zawsze to co nie jest u nas spotykane, na początku może szokować. Tak jak np. ośmiorniczki czy kalmary w cieście :)

zobacz stronę paryskiej pracowni ABP, polecam:

http://www.abp-paris.com/watchbands_cre ... d=7&&cid=3

zwróć uwagę z czego zrobiono poniższe etui na okulary:

Dołączona grafika

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.