Skocz do zawartości

Wymiana podeszwy GYW


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

Poniekąd dlatego założyłem wątek:

. U Kirby'ego Allisona pełny recrafting service zamyka się w 160$ i zawiera podeszwy JR z zamkniętym kanałem szycia. Jeśli tyle biorą w Miami, to przy naszych kosztach robocizny powinno się to opłacić za około 400zł i wtedy moim zdaniem za 1/3 ceny promocyjnej ceny na ASy powinno być to logicznym wyborem.

U szewca taki serwis kosztuje od $60 do $90 w zależności od tego czy lokal mieści się na Manhattanie czy poza nim.,Za podeszwy Redenbacha jest $35 dopłaty.,Podejrzewam ,że Kirby oddaje buty do takiego szewca i te $160 to jest cena mocno przesadzona ,nawet jak na Miami,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lubo69 napisał:

Czy wymiana podeszwy w butach GYW kosztuje 25% ceny buta?Ktoś wymieniał, może potwierdzić, zaprzeczyć? Inaczej to tylko bicie piany.

 

https://www.allenedmonds.com/discover/our-story/recrafting.html

W AE, pełny recrafting z masą korkową i naciąganiem na oryginalne kopyto wychodzi 125$ czyli około 30% ceny oryginalnej. Także tak to mnie więcej wygląda. Tak jak napisałem powyżej, jeśli jest ktoś w Polsce kto to zrobi za 400 zł to myślę, ze to uczciwa cena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xune napisał:

Problemem są mocno starte czubki, a generalnie chciałem zachować buty na skórzanej podeszwie. Tak zupełnie z zachcianki, irracjonalnie :) Guma wiadomo praktyczniejsza, jak z dresem. W sumie podzwonię może po niektórych warszawskich szewcach, ale to też GYW, nie handwelted.

Naprawiałem u T. Januszkiewicza dwie pary loafersów - w obu miałem zniszczone czubki.

Nie wiem dokładnie, co zrobił, ale odbudował czubki, na całość chyba nakleił skórzane zelówki i nabił żabki.

Może po prostu wymienił podeszwę.

Cena około 300 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

0A4F9C01-E6BC-4701-968D-F637BFF1D992.thumb.jpeg.e7418a1e1faa6b4ef948d8eca86fcd92.jpeg

B0684491-2CCD-4384-83C3-481609637D2D.thumb.jpeg.99f5966c69475518867643d42e06290f.jpeg

6031EA1B-668A-4800-8CC2-D6652E87AD44.thumb.jpeg.159b65bcd7cf4fd39eb3d3ab3c0738db.jpeg

24DE0395-0F40-47E0-96FF-C24A10FE065F.thumb.jpeg.bb3f16816ee5338a360255bc8d3da133.jpeg

AD0F00B3-71D6-487A-97B8-03304E6DA105.thumb.jpeg.573dc70b25dfe5fb5ff6e7582fcbc2cd.jpeg

Loake Taunton świeżo po wymianie podeszwy przez producenta. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Koszt to 1/3 ceny buta, a wszystko sprawia wrażenie niezbyt dużej staranności - niezbyt ładnie poprowadzone szwy, uwalony czymś (farba?) dół zelówki w lewym bucie... z drugiej strony to tylko Loake, ich buty ogólnie nie są wykonane z dużą starannością, więc chyba po prostu wymiana została zrobiona według standardów firmy. Dodam jeszcze że zdecydowałem się na gumową podeszwę bo krupon z którego była zrobiona skórzana był po prostu tragiczny. To jedne z moich nowszych i mniej używanych butów a mimo to pierwsze w których musiałem wymienić podeszwę... Na plus zadbana cholewka (co prawda buty nie wymagały dużo zabiegów, oddałem je w dobrym stanie ale i tak widać że ktoś o nie zadbał w fabryce) i wymieniona wkładka wewnątrz buta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sigmund napisał:

@Zajac Poziomka Dlaczego zelówki nie są symetryczne? Ta uwalana farbą zajmuje więcej powierzchni podeszwy, niż ta druga. Niby „symetria jest estetyką głupców”, ale jednak razi w oczy 😉

To już pytanie do fabryki Loake. Tak jak pisałem, mam mieszane uczucia, bo całość została zrobiona niestarannie. Z drugiej strony nie oczekiwałem za wiele, bo o Loake nie mam zbyt dobrego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Fabryczna podeszwa skórzana w Loakach znowu była do wymiany. Buty jeszcze na gwarancji, ale musiałbym znowu na kilka tygodni je oddać do sklepu, żeby wytrzymały pewnie ze 3-4 miesiące użytkowania w okresie wiosenno-letnim.

Buty odaałem do TJ'a. Z żabkami trochę przegiął, ale za to krupon podeszwowy podobno bardzo dobry i mają mi posłużyć.

Cena usługi 320 zł (robił też obcasy). Czas realizacji 5 dni.

 

tSr%0LFfTiuTvOknVY4lPw.jpg

wuPcFdtMT9yjrTkRmlW0Jw.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Poniżej wstawiam dwa fajne kanały YT szewców zamieszczających filmy renowacji, wymiany podeszew itp. Ogólnie z filmów wynika, że można naprawić praktycznie wszystko poza dużymi uszkodzeniami cholewek, kwestia ceny i umiejętności szewca.

https://www.youtube.com/c/BedosLeatherworksLLC/featured

https://www.youtube.com/channel/UCVYlC0HmT9eZI3ZrFy_xthQ/featured

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odkopię temat, żeby nie dublować. 

Gdzie wymieniacie podeszwy w swoich butach? Moje dziesięcio letnie Yanki (senior sole) zaczynają nieśmiało domagać się takiego zabiegu. Podobnie jak dużo młodsze Chippewy (vibram). Jedyne firmy w Polsce, które kojarzę to Wielki Shoe i oczywiście Kielman. Wg cennika na stronie WS, taka usługa zaczyna się od 750zł. Domyślam się, że u Kielmana będzie tylko drożej 😉 W przypadku Yanko jakoś mogę to przeboleć, ale z butami Chippewa już nie specjalnie. 

Czy możecie polecić jakieś alternatywne firmy (najlepiej w Polsce) ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, metius napisał:

Odkopię temat, żeby nie dublować. 

Gdzie wymieniacie podeszwy w swoich butach? Moje dziesięcio letnie Yanki (senior sole) zaczynają nieśmiało domagać się takiego zabiegu. Podobnie jak dużo młodsze Chippewy (vibram). Jedyne firmy w Polsce, które kojarzę to Wielki Shoe i oczywiście Kielman. Wg cennika na stronie WS, taka usługa zaczyna się od 750zł. Domyślam się, że u Kielmana będzie tylko drożej 😉 W przypadku Yanko jakoś mogę to przeboleć, ale z butami Chippewa już nie specjalnie. 

Czy możecie polecić jakieś alternatywne firmy (najlepiej w Polsce) ? 

 

Pytałeś ew u Kamińskiego lub Januszkiewicza?

Może też podeszwa nie wymaga całościowej wymiany, a tylko uzupełnienia i podklejenia?

Swoją drogą, to przestaje być zabawne. Buty za 1000 pln, wymiana podeszwy za 750 pln. W Stanach (wg reddita) to 120 dolarów, sporo taniej.

Ja zeluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, metius napisał:

Tak myślałem. Czyli chyba nie opłaca się kupować butów poniżej 2 tyś. skoro koszt wymiany podeszwy oscyluje wokół 3/4 tańszego GYW 😉

Można kupować takie do 1000 zł i nie wymieniać podeszwy . No i oczywiście zelować 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.