Skocz do zawartości

Wymiana podeszwy GYW


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dokładnie te same buty, w moim przypadku były to również pierwsze eleganckie buty. Ja się jednak z nimi rozstałem. Mam gdzieś zdjęcie, jak wyglądały przy eksmisji - jeśli znajdę, wrzucę - generalnie połamały się brzydko i nie nadawały się już do noszenia. Miałem je natomiast podzelowane, dałem dokładnie 10% ceny wymiany podeszwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak i za ile zrobi to szewc24, ale u Tja to porównywalny koszt, może trochę taniej i zrobi to tak 

http://www.wdrugiejskorze.pl/alfred-sargent-wymiana-podeszwy/

Faktem natomiast jest to, że można sobie zażyczyć lepszą skórę. Nie wiem jakiej skóry używa Tj, ale jest piekielnie twarda. Normanie zdzieram czubki jak szalony więc potrzebuję żabek, natomiast jak mi TJ wypełnił swoją skórą czubki w Bally rok temu, zdarłem je minimalnie, a są to buty najbardziej eksploatowane ze wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Whitesnake napisał:

Buty faktycznie jak nowe. Producent to zawsze producent, ale myślę, że renowacja u szewc24 lub innego dobrego szewca dałaby podobny efekt za ułamek ceny. No i pewnie można sobie zażyczyć podeszwy od JR. 

Wątpię w ten ułamek ceny i podobny efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eye_lip napisał:

Wątpię w ten ułamek ceny i podobny efekt. 

Nigdy tego nie robiłem, więc nie wiem ile to kosztuje. Podoba mi się idea przywracania świetności butom GYW, ale wolałbym to zrobić z wykorzystaniem lepszych podeszw niż te używane przez Loake. Stąd taki pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waski napisał:

Sklep na Chmielnej poinformował mnie, że buty muszą być bez ingerencji szewca więc podzelowanie nie wchodzi w grę. Za to jako ciekawostkę powiem, że oddając buty miałem możliwość wybory podeszwy: skóra lub guma.

Czy jakoś to merytorycznie motywowali? Albo czy szewc24 mógłby się wypowiedzieć - przy okazji dziękuje Koledze zabardzo wartościowego posta powyżej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panie i Panowie, 

wiem, iż dla części z Was istotne są informację związane z wymianą podeszew w butach.

Dlatego też załączam kilka zdjęć przed i po takim zabiegu. 

Mam nadzieje, iż tych kilka fotek będzie przydatna i ułatwi podjęcie decyzji czy warto bawić się w taki zabieg. 

Wymiany dokonano za pośrednictwem Loake Polska. 

IMG_3188.JPG

IMG_3194.JPG

IMG_3191.JPG

IMG_3185.JPG

IMG_3336.JPG

IMG_3335.JPG

IMG_3334.JPG

IMG_3333.JPG

IMG_3332.JPG

IMG_3331.JPG

IMG_3330.JPG

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lolo napisał:

 

IMG_3336.JPG

IMG_3335.JPG

Zastanawia mnie mocno but przedstawiony na zdjęciu. Wiem, że w skali makro zdjęcia mocno przerysowują pewne kwestie, ale na fotce wygląda to tak, jakbyś mógł sobie palce od spodu pooglądać. Na drugim zdjęciu tego efektu nie ma (lub też nie jest widoczny przy tym ujęciu). Obawiam się, czy na etapie wymiany spodu nie zepsuto mocowania pasu do cholewki i podpodeszwy. Widać praktycznie końce cholewek i nie jest to normalne.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, iż się odezwałeś w tym temacie i wyłapałeś ten problem. 

Tak, faktycznie mogę oglądać palce od spodu. Wcześniej tak nie było. Wygląda to 

słabo. Czy sądzisz, iż mogę/powinienem złożyć reklamację w Loake?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym złożył reklamację, bo to jest "książkowy błąd" przy łączeniu spodu skórzanego z ramą. W skrócie można powiedzieć, że rama została dociągnięta do spodu, a nie spód do ramy. W użytkowaniu może mieć to duże znaczenie dla trwałości szwów. Naprężenia, które powstały w tym miejscu mogą powodować stopniowe rozrywanie poszczególnych elementów cholewki, w skrajnym przypadku doprowadzając do całkowitego przerwania. Nie wiem jaka jest kontrola w Loake, ale nie można wypuścić takiego buta po naprawie, chyba, że się liczy, że klient tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych dalszym ciągiem wymiany spodów w Loake. Za sugestią kolegi z forum zgłosiłem się (mail) do Loake 

Polska z prośba o zajęcie stanowiska (reklamacja). 

Do mojej korespondencji dołączyłem zdjęcia obrazujące fakt jak wyglądały buty przed wymianą, oraz po przeprowadzonej

operacji.  

Loake nie podzielił mojego poglądu i oceny przedstawionej przez kolegę @szewc24.pl

Chyb pozostał mi bezpośredni kontakt z zakładem w UK. 

Czy macie jakieś doświadczenie w rozwiązywaniu podobnego problemu?

Koleżanki, koledzy jakaś sugestia, podpowiedź co do dalszych kroków?

Szanowny Panie,

w nawiązaniu do poniższej treści, jestem zobowiązany poinformować Pana, iż nie możemy poniższego potraktować jako przedmiot reklamacji.Usługa rekonstrukcji, świadczona przez firmę Loake, polega na wymianie podeszwy na nową oraz dodatkowo z tym związane procesy, które mają na celu umożliwić Panu dalsze korzystanie z ulubionej pary butów. Nie oznacza to jednak, że buty po rekonstrukcji będą zupełnie „nowe”. Proces wymiany podeszwy wykonywany jest przez specjalistów, którzy wykorzystują profesjonalne narzędzia, umożliwiające taki zabieg. Oznacza to, że proces ponownego łączenia podeszwy i ramy wraz z cholewką został przeprowadzony  w taki sam sposób, jak każda inna para butów oddana do rekonstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.