Skocz do zawartości

Wymiana podeszwy GYW


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem, że jedne z moich butów wymagają tej poważnej ingerencji.

 

Ciekaw jestem czy ktoś z Was korzystał z wymiany podeszwy w poskich warunkach. Pamiętam, że kiedyś Macaroni robił o tym wpis, buty były robione u TJ'a.

 

Zastanawiam się czy w naszych warunkach, kiedy szewcy którzy robią buty, szyją zawsze ręcznie (i są jedynymi którzy mogą bez ryzyka wymienić podeszwę), możliwe jest wymienienie podeszwy wraz z szyciem, czy po prostu nową wklejają.

 

W Anglii jest wiele tego typu zakładów i przyszycie nowej podeszwy to jest moment, a koszt wymiany wynosi ok. 70 funtów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sfotografować cały proces, gdy dojdzie do realizacji. Może Filipie na blogu?

 

Pomogłoby to na przyszłość innym zdecydować się (lub nie) na wymianę podeszwy w Polsce, a może nawet co poniektórym przekonać się do skórzanych podeszw, uzmysłowiwszy sobie, że wymiana podeszwy to nie takie wielkie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale w pasie są już dziurki po poprzednim szyciu. Jak to wygląda u Pana?

Jeżeli mnie Pan nie ubiegnie już z fotorelacją u TJ, to postaram się taką zamieścić, ale strasznie ciężko z czasem.

 

Ostatecznie nie wyjdzie aby drożej i gorzej w Polsce niż w UK u Richarda Shoehealera lub innych + przesyłka?

Po tym co już się zdążyłem napatrzeć na prace nazwijmy to renomowanych pracowni szewskich przynajmniej w Niemczech, to każdemu powiem by szanował swojego sprawdzonego szewca. Widok "od kuchni" nie jest taki piękny jakby mogło się wielu osobom wydawać. Komercja, komercja i jeszcze raz komercja. Może po nowym roku napiszę coś więcej, bo niestety mam nieodparte wrażenie na tym forum, że większość Użytkowników jest zachwycona szewcami zachodnimi, a polscy to taka nazwijmy to "druga liga". Mam na myśli głównie temat serwisowania obuwia, a nie samego wyrobu na zamówienie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, dzwoniłem do TJ'a i mówi żeby przyjść z nimi, można wymienić z włącznie z szyciem.

O ile dobrze pamiętam w innych postach były informacje, że mistrz ma tyle zamówień, że nowe buty szyte na zamówienie będą do odbioru za kilka miesięcy - pod koniec Q1 2014.

Jaki termin wymiany podeszwy proponuje TJ?

 

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dlaczego pięknie?

Subiektywne odczucie, jak na to skromne zdjęcie podoba mi się wykończenie krawędzi wchodzące częściowo na spód podeszwy i zamknięty kanał szycia, co najwyżej może można by się przyczepić do kołków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Drodzy koledzy, przeglądając ostatnio internety trafiłem na tą stronę: 

 

http://aldenofsandiego.com/extending-the-life-of-a-leather-sole/

 

Jest tam mowa o tym, że za każdym razem gdy wraz z podeszwą GYW wymieniana jest rama, to prowadzi do tego że w cholewce zaczyna brakować dziurek do ponownego przyszycia ramy. Wobec tego podeszwę GYW można wymienić tylko kilka razy... Co o tym myślicie? Bo jeśli tak jest w istocie, to trochę upada legenda o nieśmiertelności dobrych butów GYW

 

Pozdrawiam

 

Przepraszam chodziło mi o to że zaczyna brakować miejsca na nowe dziurki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że dosyć mocno dostaje w kość na skutek różnych uderzeń bocznych, w moich jednych butach jest już mocno obdrapana i zastanawiam się czy dobrze by to wyglądało gdyby wymieniono całe spody oprócz ramy. No chyba że jest jakiś sposób na jej regenerację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.