Skocz do zawartości

Loafers - Zdjęcia, Komentarze/Jakie Kupić?


max

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale czy sugerujesz że konstrukcja Goodyear Welt jest najlepsza? :shock:

"Najlepsza" jest pojeciem wzglednym i zalezym od tego, czego od butow oczekujemy. Do normalnego chodzenia po miescie w klimacie bynajmniej nie srodziemnomorskim uwazam ja za najlepsza.

Posiada ona zas nastepujace zalety:

Jest w miare solidna a pozwalajaca uniknac "ciezkosci" szycia norweskiego.

Buty mozna poddawac renowacji.

Buty zrobione ta metoda sa wygodniejsze (po rozchodzeniu) od blake i mocassin (byc moze jest to subiektywne odczucie ... chociaz chyba nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie spamować już tematu, proponuję założyć oddzielny wątek na temat konstrukcji obuwia gdzie będziemy mogli podyskutować o przewadze poszczególnych jej typów nad innymi. Ten temat budzi wiele wątpliwości i kontrowersji, więc sądzę że jest to wysoce uzasadnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mam ogromny problem z loafersami. Większość tradycyjnych modeli mi się nie podoba. Myślę, że w przypadku tych butów kształt kopyta jest szczególnie ważny. Chodzi o balans między klasyką a nowoczesnościa. Piękne przykłady loafersów znalazłem w sieci.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość gccg

Bardzo zdziwila mnie ilosc kolegow, ktorzy w temacie dotyczacym tego, czego nigdy by nie zalozyli wymieniaja mokasyny i loafersy, twierdzac czesto, ze to "dziadkowe" buty. Szczerze mowiac nigdy zadnego dziadka .., ani nie dziadka ... na polskiej ulicy nie widzialem, ktory nosilby klasyczne penny loafers, tassel loafers czy tez horse bit loafers. Skad zatem ten poglad? Dlaczego tak wielu z kolegow nie lubi loafersow???Mowiac o loafersach mam na mysli buty wsuwane (slip on) bez sznurowek nie bedace mocassin loafers, czyli nie posiadajace konstrukcji mokasyna (This (moccasin) is a shoe made from a single piece of leather, passing around the front part of the foot and under the sole. The apron is then sewn on the top to give a firm but comfortable grip on the foot). Mokasynem sa na przyklad tzw "car shoes"

O konstrukcji butow: http://www.bexley.com/Bexley/shoe-TECHN ... 3627#13627

Kilka przykladow:

Penny Loafer - Poulsen Skone Henley (GYW)

Dołączona grafika

Tassel Loafers - C&J Langham (GYW)

Dołączona grafika

Tassel Loafers SuedeMarkowski (GYW)

Dołączona grafika

Horse Bit Loafers Alden (Blake)

Dołączona grafika

Co w tych butach jest "dziadkowego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Spotkaliście gdzieś w Polsce Tassel Loafers w cenie ok 500 zł? Mam wrażenie, że kupienie u nas tego modelu graniczy z cudem (pomijając buty bespoke), co dopiero za taką cenę. Wiosną planuje zakup loafers'ów ale chyba będę zmuszony wybrać się za granice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliście gdzieś w Polsce Tassel Loafers w cenie ok 500 zł? Mam wrażenie, że kupienie u nas tego modelu graniczy z cudem (pomijając buty bespoke), co dopiero za taką cenę. Wiosną planuje zakup loafers'ów ale chyba będę zmuszony wybrać się za granice...

Ten problem jest z wiekszoscia klasycznych butow. Kup przez internet - zawsze mozesz je odeslac i wybrac inny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Church's miał, kiedy tam ostatnio byłem, czyli pół roku temu

Church's to jednak wydatek rzędu 1000 zł w górę, nie na moją kieszeń jak narazie.

Trafiłem w internecie na firmę G.H. Bass która posiada w swojej kolekcji sporą ilość loafers w bardziej przystępnej cenie. Jakieś doświadczenia związane z tą firmą? Chodzi mi o jakość wykonania, wygodę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.